• BITCOIN/TL
  2229308,652
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  113597
  % -2,83
 • RIPPLE/TL
  19.76
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  19801.23,459
  % -8,78
 • LITECOIN/TL
  3116.62
  % -3,23
 • COSMOS HUB/TL
  346.74
  % -2,94
 • CARDANO/TL
  18.65
  % -4,83
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,22

BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü

BitMEX eski CEO’su Hayes’den “Altcoin’ler yüzde 90 düşebilir” öngörüsü

Türev borsası BitMEX’in ABD Adalet Bakanlığı ile yaşadığı sorunlardan ötürü kendisi ve diğer çalışma arkadaşları hakkında tutuklama kararı çıkarılan ancak daha sonra ABD’ye giderek teslim olup 10 milyon dolarlık kefaletle serbest kalan Arthur Hayes, kripto para piyasalarındaki düşüşü yorumladı.

“Düşüşlerde esnek davranabilmek çok önemli”

Kendi blog sayfasında değerlendirmelerde bulunan Hayes, yatırımcıların 2020 yılındaki koronavirüs pandemisi çöküşüne benzer bir düşüş için portföylerini her zaman hazır tutmaları gerektiğini belirtti:

“Bitcoin’ini 7/24 trade yapmadan saklayan kişiler için konuşmuyorum. Diğer yatırımcılar her zaman Mart çöküşü gibi dönemler için hazırlıklı olmalı ve bu tür zamanlarda hareket edebilecek bir portföy hazırlamalılardır. Yapılması gereken, yılın başında sonuna kadar ne kadar kazanıldığının hesaplanması değil, zaman içinde performansınızı esnek hale getirebilmektir. Bu tür zamanlarda verilecek tepkiler hem zararı önler hem de zarardan sonra oluşan yukarı yönlü gidişata katılımı sağlar. 2020’nin Mart ayındaki düşüşü fırsata çevirenler, 1 Ocak’tan bu yana yatırım yapanlardan çok daha fazla kâra geçtiler.”

“Bitcoin 30 binin altına düşerse altcoin’ler %90 düşer”

Kripto portföyündeki kâr ve zararlarına Bitcoin ve Ethereum paritesinde baktığını belirten Hayes, bu iki kripto paranın en kaliteli ürünler olduğunu dolayısıyla bir düşüş yalanması durumunda da altcoin’lerini satıp bu iki coin’e döneceğini belirtti:

“Eğer Bitcoin’in 30 bin, Ethereum’un da 2 bin doların altına düşeceğine inanırsam, elimdeki tüm ‘sh*t coin’leri satarım. Çünkü bu durumda, bu ‘sh*t coin’ler’ yüzde 75 ilâ 90 arasında düşecektir. Böylece portföyümdeki küçülmeyi de ciddi şekilde önlemiş olurum.

“Para basma anlatısı son bulur”

BitMEX eski CEO’su Fed’in hamlelerinin de bu süreçte çok önemli olduğunu ve eğer kurumun tahvil alımını durdurma konusunda ısrar etmesi halinde Bitcoin’in daha düşeceğini düşündüğünü söyledi:

“Eğer M2 arzı %0’a ulaşır ve negatife de giderse, doğal sonuç olarak Bitcoin’in fiyatı da düşecektir. Fed, tahvil alımını durdurma konusunda ısrar ederse ‘para basma anlatısı’ da son bulacaktır.”

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

YORUMLAR YAZ