• BITCOIN/TL
  2168747,387
  % -1,17
 • ETHEREUM/TL
  113353
  % -0,27
 • RIPPLE/TL
  19.72
  % -0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  12126.06,243
  % -1,94
 • LITECOIN/TL
  2375.79
  % 1,74
 • COSMOS HUB/TL
  205.28
  % 1,04
 • CARDANO/TL
  13.45
  % -2,86
 • TETHER/TL
  32.91
  % -0,08

Binance’ten Yeni Altcoin Duyurusu: 3 Taraftar Token’ı Daha Desteklenecek!

Binance’ten Yeni Altcoin Duyurusu: 3 Taraftar Token’ı Daha Desteklenecek!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, spor odaklı büyük bir token platformu olan Chiliz tarafından oluşturulmuş başka bir taraftar token grubunu listeliyor.

23 Aralık’ta yapılan bir duyuruya göre, kullanıcıların ödül kazanmak için 30 güne kadar token stake etmesine izin veren platform Binance Launchpool; yakında üç taraftar token’ı daha sunacak. Bu coin’ler ise şu şekilde: Dota 2 e-spor takımı OG, Atlético de Madrid Futbol (ATM), ve AS Roma Futbol Kulübü (ASR).

Binance kullanıcıları 24 Aralık’tan 23 Ocak 2021’e kadar OG, ATM ve ASR fan token’larına karşı; Binance Coin (BNB), Binance Dollar (BUSD) ve Chiliz (CHZ) stake edebilecekler.

30 Aralık’tan itibaren Binance, OG, ATM ve ASR’yi İnovasyon Bölgesinde listeleyecek; Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) gibi büyük para birimlerine karşı alım satımı etkin hale getirecek. Aktif olacak ticaret çiftleri arasında OG/BTC, OG/USDT, ATM/BTC, ATM/USDT, ASR/BTC ve ASR/USDT yer alıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geleneksel spor ve e-spor sektörlerinin kripto endüstrisini daha aktif bir şekilde araştırdığını ve bu sektörde yer aldığını söyledi. Zhao, “Fan token’ları kullanıcılarımız tarafından iyi karşılandı; erişim sağlamaya devam etmek için Chiliz ile daha yakın bir şekilde çalışmaktan mutluluk duyuyoruz,” dedi.

Binance, daha önce de taraftar token listelemişti
Bu 3 altcoin listelemesi, iki şirketi 14 Aralık’ta stratejik bir ortaklık duyurmasının ardından; Binance ve Chiliz arasındaki işbirliğinin ikinci aşaması olarak geliyor. Duyuru ile birlikte Binance, Paris Saint Germain ve Juventus için oluşturulan Chiliz token’larını, yani $PSG ve $JUV’u Launchpool’da listelediğini duyurmuştu.

Chiliz ve bağlı kuruluşu Socios’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus; şirketlerin, “yakın gelecekte spor ve eğlence alanından çok daha fazla ortak” eklemeyi beklediklerini söyledi. Dreyfus, ortak çalışmanın sektörün dijital dönüşümünü, fan katılımını ve para kazanma ekosistemini artırmayı amaçladığını belirtti.

Chiliz ve Socios, küresel taraftar token sağlayıcıları olarak liderliklerini aktif olarak genişletiyor. Ağustos 2020’de Chiliz ve Socios, FC Barcelona gibi büyük takımlar için taraftar token’ları içeren bir Visa banka kartı başlatma planlarını duyurdu. Temmuz 2020’de Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Brezilya reali ile CHZ ticaretini başlattı. Daha önce de Chiliz ve Socios, iki saatten kısa bir süre içinde 1,3 milyon dolar değerinde FC Barcelona fan token’ı satmıştı.

YORUMLAR YAZ