• BITCOIN/TL
  2275610,529
  % 5,60
 • ETHEREUM/TL
  122286
  % 23,01
 • RIPPLE/TL
  17.56
  % 6,48
 • BITCOIN CASH/TL
  16901.41,440
  % 8,15
 • LITECOIN/TL
  2837.69
  % 5,79
 • COSMOS HUB/TL
  286.48
  % 8,41
 • CARDANO/TL
  16.24
  % 8,21
 • TETHER/TL
  32.18
  % -0,10

Binance’ten İngiltere haberiyle ilgili açıklama geldi

Binance’ten İngiltere haberiyle ilgili açıklama geldi

Kripto para borsası Binance, platformun İngiltere’de faaliyet yürütmesinin yasaklandığına dair haberlerin ardından bir açıklama yayımladı.

“Binance.com üzerinde doğrudan etkisi yok”

TSİ akşam saatlerinde yayımlanan açıklamada Binance Markets Limited (BML) ile ilgili İngiltere Mali Tutum Otoritesi’nin (FCA) uyarısı hakkındaki son haberlerden bilgi sahibi olunduğu belirtilerek FCA’in bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan etkisi olmadığı vurgulandı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Binance Markets Limited’e (BML) ilişkin FCA’in bildirimiyle ilgili son haberler hakkında bilgi sahibiyiz. BML, ayrı bir tüzel kişiliktir ve Binance.com web sitesi aracılığıyla herhangi bir ürün ya da hizmet sunmaz. Binance Group, 2020’nin Mayıs ayında BML’yi satın aldı ve henüz İngiltere’de faaliyetlere başladı, FCA’nın düzenleyici izinlerinden yararlanmadı. BML ile ilgili sorularınız için lütfen compliance@binance.uk ile iletişime geçin.”

“FCA’nın bildiriminin Binance.com’da sağlanan hizmetler üzerinde doğrudan bir etkisi yoktur. Kullanıcılarımızla olan ilişkimiz değişmedi. Regülatörlerle çalışırken iş birlikçi bir yaklaşım benimsiyoruz ve yasal yükümlülüklerimizi çok ciddiye alıyoruz. Bu yeni alanda değişen politikaları, kuralları ve yasaları aktif olarak takip ediyoruz.”

Ne olmuştu?

FCA, dün Binance Markets Limited ve Binance Group ile ilgili bir tüketici uyarısı yayımlamıştı.

Uyarıda Binance Markets Limited’in Birleşik Krallık’ta düzenlemeye tabi herhangi bir faaliyette bulunmasının yasak olduğu belirtilmişti. Binance Markets Limited’in daha geniş bir grup olan Binance Group’un bir parçası olduğu, Binance Group’ta yer alan hiçbir kuruluşun ülkede regüle edilmiş faaliyet yürütmek için herhangi bir lisansa sahip olmadığı ifade edilmişti. Binance Group’un Birleşik Krallık müşterilerine Binance.com adlı bir web sitesi aracılığıyla bir dizi ürün ve hizmet sunduğunun da altı çizildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ