• BITCOIN/TL
  2110475,558
  % 0,24
 • ETHEREUM/TL
  115009
  % -0,62
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % -0,57
 • BITCOIN CASH/TL
  12896.64,398
  % 2,62
 • LITECOIN/TL
  2447.57
  % 0,71
 • COSMOS HUB/TL
  221.61
  % -0,77
 • CARDANO/TL
  12.67
  % 2,30
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,02

Binance, Shopify İle Ortaklık Kuruyor!

Binance, Shopify İle Ortaklık Kuruyor!

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan BinanceShopify gibi e-ticaret platformlarına kripto ödeme seçeneği getirmek için Alchemy Pay ile yeni bir ortaklık kurdu.

Kurulan ortaklıkla Binance Pay özelliği hayatımızda daha aktif olacak gibi duruyor. Kullanıcılar, işlem ücreti ödemeden 40’tan fazla kripto parayı alışveriş yaparken kullanabilecek.

Aynı zamanda Alchemy Pay 18 ülkede faaliyet gösteriyor. Alchemy Pay’in çalıştığı şirketler arasında dünya genelinde 1,75 milyon perakendeciyi destekleyen Shopify, yazılım şirketi Arcadier ve mobil ödeme şirketi QFPay yer alıyor.

Bununla birlikte son zamanlarda devletler, kripto paralar için regülasyon çalışmalarına başladı. Bu da kripto para hizmeti veren borsaların ve cüzdanların bazı konularda hazırlıksız yakalanmasına sebep oldu.

İngiltere’nin Mali Yönetim’i tarafından Binance’e karşı bazı düzenleyici adımlar attı. HSBC ve Barclays dahil en az dört banka, müşterilerinin kripto para borsalarına transfer yapmasını engelledi. Binance, Amerika Birleşik DevletleriJaponya ve Cayman Adaları‘nda da benzer düzenleyici baskılarla karşı karşıya kaldı.

Binance’in CEO’su olan Changpeng Zhao, şirketin bu yetki alanlarında tam olarak düzenlenebilmesi için bir teknoloji ​​şirketi olmaktan çok bir finansal hizmetler şirketine dönüşmesi gerektiğini fark etti.

Zhao, bu geçiş sürecinde şirkete liderlik edecek en iyi kişi olmayabileceğini de kabul etti. Aktif olarak şirketin başkanı olarak görevine uygun bir yedek arıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ