• BITCOIN/TL
  1911137,317
  % 1,12
 • ETHEREUM/TL
  103411
  % 1,11
 • RIPPLE/TL
  15.72
  % 6,58
 • BITCOIN CASH/TL
  12187.38,169
  % 7,16
 • LITECOIN/TL
  2290.18
  % 2,71
 • COSMOS HUB/TL
  202.38
  % 2,97
 • CARDANO/TL
  13.68
  % 5,18
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,33

Binance, kripto paraları korumak için önemli bir adım attı!

Binance, kripto paraları korumak için önemli bir adım attı!

Binance’den kripto paraları korumak için önemli bir adım attı!

Kripto para borsalarının korkulu rüyası hacker saldırıları. Daha önce birçok borsada bu saldırılar ile karşı karşıya kalındı. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu saldırılara karşı önlem almak amacıyla kullanıcılarını ilgilendiren önemli bir adım attı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün yaptığı açıklama ile Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’nun (SAFU) 1 milyar doları aştığını ve sigorta fonu cüzdan adreslerini yayınladıklarını belirtti. SAFU, 2018 yılında kuruldu. Kripto borsası 2018’den beri acil durum fonları ayırıyor ve bu fonlar sadece acil durumlarda kullanıcıların zararlarını karşılamak için kullanılıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ayrıca fonun etkili bir koruma görevi gördüğünü de belirtti.

“Binance’de her zaman fonların güvende olduğunu vurguladık. Bugün Binance Güvenli Varlık Fonu boyutu, kullanıcıları ortaya çıkabilecek sorunlara karşı etkili bir koruma yolu sunuyor.”

Kripto paralara yapılan yatırım miktarı arttıkça bu alanda faaliyet gösteren platformların kullanıcı sayıları ve hacimleri artış gösteriyor. Bu da kripto korsanlarının iştahını kabartıyor. Son dönemlerde kripto borsalarına yapılan hacker saldırılarında artışlar gözlemleniyor. Bu ayın başlarında, Singapur merkezli Crypto.com’da 4.836.26 Ether, 443.93 Bitcoin hackerlar tarafından çalınmıştı. Crypto.com’da yaptığı açıklama ile saldırıyı doğrulamış ve kullanıcıların zararlarının karşılandığı belirtilmişti.

Kripto para borsaları yapılan saldırılara karşı güvenlik alanında büyük yatırımlar yapıyor. Dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan kripto para borsası Binance, oluşturduğu bu fon ile kullanıcılara bu alanda güven vermek istiyor.

Binance, ayrıca terörizmin finansmanı ve kara para aklama gibi suç eylemlerini engellemek amacıyla düzenleyiciler ile yardımlaşıyor. Kripto para borsası, 29 Ocak’ta Nijerya’da 239 kişinin bilgilerini yetkili makamlar ile paylaştı ve bu kullanıcıların hesaplarını kısıtladı.

Binance global borsasına kayıt olmak için tıklayın.

Binance Türkiye borsasına kayıt olmak için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ