• BITCOIN/TL
  2299036,666
  % 6,52
 • ETHEREUM/TL
  121527
  % 22,12
 • RIPPLE/TL
  17.51
  % 6,19
 • BITCOIN CASH/TL
  16895.14,376
  % 8,10
 • LITECOIN/TL
  2854.51
  % 6,37
 • COSMOS HUB/TL
  284.96
  % 7,71
 • CARDANO/TL
  16.15
  % 7,42
 • TETHER/TL
  32.22
  % 0,09

Basic Attention Token (BAT), Binance Smart Chain’e katıldı

Basic Attention Token (BAT), Binance Smart Chain’e katıldı

Brave internet tarayıcısının kendi token’ı olan Basic Attention Token (BAT) artık Binance’in merkeziyetsiz alım satım platformu Binance Smart Chain’e dahil oldu.

Thermis girişiminin bir parçası olan ve birçok blok zinciri araştırıp kontrol edebilen BAT, şimdi “wrapped BAT” (sarmalanmış BAT) olarak Binance Smart Chain’de. BAT sahipleri Ethereum ve Binance Smart Chain‘i birbirine bağlayan sayısız köprüyü kullanarak BSC üzerindeki DeFi ekosistemine dahil olabilirler.

Brave tarayıcısının cüzdanında yapılan bir değişiklik ile şu anda Ethereum ve BSC, cüzdan tarafından desteklenmeye başlandı. Ancak Brave, sene sonuna doğru bir ön ayar daha yaparak BSC için daha gelişmiş bir destek sağlamayı plânlıyor. Bu değişiklik sonrası kullanıcılar, ek hiçbir uygulamayı indirmek ve yüklemek, yeni cüzdan yaratmak ve Brave cüzdanındaki güncellemeleri yapmak zorunda kalmadan BSC’ye girebilecekler. BSC üzerindeki düşük işlem ücretleri de düşünüldüğünde, şu anda Brave, kendi tarayıcısı üzerinde “kişiden kişiye bahşiş” uygulamasını da BSC üzerinden yapılabilmesini araştırıyor.

BAT sahibi olan kullanıcılar ayrıca, trade için PancakeSwap ve BakerySwap, getiri optimizasyonu için Beefy Finance ile Venus, DODO, OpenOcean ve AutoFarm gibi birçok BSC tabanlı projeye de katılabilecekler.

BSC Ekosistem Koordinatörü Xiaoguang Zhang de bu iş birliğiyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Brave Browser ve Binance Smart Chain’in birleşmesi kripto para kullanıcılarının BSC ve diğer blokzincirlerindeki DeFi ve Dapp’lara erişmeleri için sorunsuz UX oluşturacağız. Bu da kitlesel benimsenmeyi ve kapsayıcı finansa ilham verecektir.”

Brave CEO’su ve kurucu ortağı olan Brendan Eich de, “BAT ve Brave’in kriptoyu anakıma taşıyacağına ve büyük piyasalar için DeFi sektörünü kullanıcı dostu yapacağına dair umudumuz çok fazla. BSC’de şu anda kullanılabilen ‘Wrapped BAT’ ile bu bahsettiklerimizin ulaşılabilir hedefler olduğunu düşünüyorum. BSC’deki düşük işlem ücretleri, ölçeklenebilirlik ve bunların Brave kullanıcıları için hem ölçeklenebilir hem de sorunsuz DeFi uygulamaları oluşturmamızı sağlamasından çok etkilendik.” dedi.

Aylık 25 milyon ve günlük 9 milyon kullanıcısıyla Brave tarayıcısı, BAT’ın kullanım alanı olan ilk yer. Sağladığı faydalar ile BAT, aylık 3.8 milyon işlem yapan kullanıcıya sahip. Ayrıca Brave/BAT ödül cüzdanına sahip 13 milyondan fazla kullanıcı bulunuyor.

Kripto dünyasından güncel haber takibi için telegram sayfamızı takip edin.

YORUMLAR YAZ