• BITCOIN/TL
  2130966,735
  % 0,89
 • ETHEREUM/TL
  115523
  % -0,04
 • RIPPLE/TL
  16.11
  % -0,28
 • BITCOIN CASH/TL
  12857.41,461
  % 1,59
 • LITECOIN/TL
  2450.03
  % 1,57
 • COSMOS HUB/TL
  227.21
  % 1,38
 • CARDANO/TL
  12.71
  % 1,03
 • TETHER/TL
  32.73
  % 0,66

Axie Infinity Arazisi 2.3 Milyon Dolara Satıldı

Axie Infinity Arazisi 2.3 Milyon Dolara Satıldı

Metaverse sanal emlak fiyatları hızla artmaya devam ederken, bir başka dijital arazi milyonlarca dolara satıldı. Bu arazi, yeni sahibine 2.3 milyon dolar değerinde ethereum (ETH)’a mal oldu.

Resmi Axie Infinity sitesi şöyle bir tweet attı:

The official Axie Infinity site tweeted:

“Genesis land 550 ETH’ye satıldı! Bu 2.3 milyon doların üzerinde! Oyuncuların sahip olduğu dijital ülke dünyayı şaşkınlığa uğratmaya devame diyor. Bunun tek bir dijital arazi için şimdiye kadar ödenen en büyük meblağ olduğuna innıyoruz. Alıcıyı ve satıcıyı tebrik ederiz!”

Genesis arsaları oyunda nadirdir: şu anda yalnızca 220 tane olması, popülarite artmaya devam ederken değerlerini artıran bir faktördür.

Bu haftanın başlarında Tokens.com, metaverse oyunu Decentraland’daki bir araziyi 2.8 milyon dolara aldı. Tokens.com’un satın aldığı bu arazi, haritanın moda ve e-ticaret merkezi olan Fashion Street’te yer alıyor.

Arazinin fiyatını 2.43 milyon dolar olarak hesaplayan Yahoo Finance, “New York ve San Francisco’daki çoğu evden daha pahalı olduğunu” belirtti.

Reddit’te bir kullanıcı şunları söyledi:

“Ne gerçek dünyada ne de internette arazi alamam.”

Southeby’s ve Cocal Cola gibi büyük şirketler Decentraland‘a akın ederken, Axie Infinity mali yılın üçüncü çeyreğinde 2.5 milyar dolar işlem hacmini aştı. Bu arada Adidas markası Adidas Originals da The Sandbox’da sanal gayrimenkul satın aldı.

Bu hafta metaverse ile ilgili bir rapor yayınlayan bitcoin (BTC) trust fonu operatörü Grayscale gibi bazı isimler her şeyin yeni başladığını düşünüyor. Grayscale, alanın “ilk günlerinde” olduğunu belirtti.

Şirket şunları yazdı:

“Metaverse’i hayata geçirmek için pazar fırsatı yıllık gelir olarak 1 trilyon dolar olabilir ve bugün piyasa değeri yaklaşık 15 trilyon dolar olan Web 2.0 şirketleriyle rekabet edebilir.”

Grayscale, metaverse’in dünyanın “iş modellerini, kültürünü ve politikasını değiştirme potansiyeline sahip olduğunu” da ekledi ve Meta‘nın (eski adıyla Facebook) ve metaverse planlarının hızla büyüyen bu sektör için katalizör görevi gördüğünü belirtti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ