• BITCOIN/TL
  2165374,453
  % -1,24
 • ETHEREUM/TL
  113078
  % -0,30
 • RIPPLE/TL
  19.67
  % -0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  12152.34,389
  % -2,13
 • LITECOIN/TL
  2371.33
  % 1,80
 • COSMOS HUB/TL
  204.99
  % 0,99
 • CARDANO/TL
  13.5
  % -2,24
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,17

Asya’nın büyük borsası Zipmex, Polygon ile ortaklık kurdu

Asya’nın büyük borsası Zipmex, Polygon ile ortaklık kurdu

Dijital varlık borsası Zipmex, Asya-Pasifik bölgesindeki büyüme politikası çerçevesinde metaverse ekosistemini genişletmek amacıyla Polygon’un oyun koluyla stratejik bir ortaklık başlattı. Özellikle Tayland’da büyük bir kripto para kalabalığına hitap eden borsadan yapılan açıklamada, şirketin uzun vadeli plânlarından birinin daha çok kullanıcı çekmek olduğu ve Polygon Studios ile yapılan anlaşmanın da bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Yapılan basın açıklamasında ayrıca Polygon’un, Zixel’de yeni deneyimler yaratacağı ve borsanın kendi token’ı olan ZMT’ye de yatırım yapacağı aktarıldı. Zipmex ürünleri de Polygon blok zincirine uyumlu hale getirilecek.

Polygon Studios iş geliştirme başkanı olan Steven Bryson-Haynes ortaklıkla ilgili oalrak “Zixel aracılığıyla yeni metaverse girişimlerini tanıtmayı ve Güneydoğu Asya’daki yaşamın bir parçası olarak kripto ve blok zincirini artık normal bir yaşambiçimi haline getirecek olmamızdan heyecan duyuyoruz” dedi.

Decentraland’de etkinlik başladı

Zipmex’in kendi metaverse’ünü açıklamasının ardından ünlü metaverse platformu Decentraland’de “Metaworld by Zixel” adında bir de etkinlik başlamıştı. 20 Mart’a kadar sürecek olan etkinlikte ayrıca  Tayland’ın ilk sanal konseri de gerçekleşecek. Bununla birlikte, Zipmex’in bu adımını kutlamak amacıyla bir de gerçek, fiziksel bir sergi de başlatıldı.

Zipmex borsası Tayland’daki dijital varlık piyasasının 4’te 1’ine sahip olan ülkenin en büyük kripto para şirketlerinden biri konumunda ve resmi rakamlara göre de 1.7 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Tayland’da 4 milyona yakın bir kitlenin kripto para sahibi olduğu düşünülüyor.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ