• BITCOIN/TL
  2154805,554
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  102924
  % -1,68
 • RIPPLE/TL
  17.87
  % 2,64
 • BITCOIN CASH/TL
  16556.24,547
  % -0,62
 • LITECOIN/TL
  2749.02
  % -0,89
 • COSMOS HUB/TL
  286.34
  % -0,59
 • CARDANO/TL
  16.53
  % -0,14
 • TETHER/TL
  32.58
  % -0,14

Alibaba NFT Satış Platformu Projesini Başlattı

Alibaba NFT Satış Platformu Projesini Başlattı

Çin menşeli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding, ticari marka sahiplerinin telif haklarının tokenize edilmiş lisanslarını satmalarına izin veren yeni bir NFT projesini başlattı.

Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade” olarak isimlendirilen yeni NFT platformu, Alibaba’nın açık artırma platformu üzerinden erişilebilir halde. Platform üzerinde başlatılan NFT ürünleri, Sichuan Blockchain Derneği Telif Hakları Komitesi tarafından işletilen “New Copyright Blockchain” üzerinde yayımlanacak.

Alibaba Sanatçıları Kendine Çekmek İstiyor!

Alibaba şirketinin bir yan kuruluşu olan South China Morning Post’un (SCMP) 17 Ağustos 2021 tarihinde yayımladığı bir habere göre platform, yazarları, müzisyenleri, sanatçıları ve oyun geliştiricilerini kendine çekmeyi umuyor.

Platform, hâlihazırda aktif bir durumda ve önümüzdeki aylarda açık artırması yapılacak olan birkaç NFT’ye ev sahipliği yapıyor. Bu arada teklif vermek isteyen katılımcılar, açık artırmalara katılmak için 500 yuan gibi bir para yatırma işlemi yapmak zorunda.

Katılımcılar, satın aldıkları ürünleri ve koleksiyonları WeChat ile entegrasyon sağlayan Bit Universe aracılığı ile görüntüleyebilecek.

Yeni platform hakkında yorum yapan SCMP muhabiri Josh Ye, konu hakkında şunları söyledi:

Teknoloji bazı durumlarda kopyalama durumlarını engelleyemese de, bu platformda yapılacak satışlar, ürünlerin orijinalliğini garanti ediyor.

Alibaba’nın bu güne kadar duyurduğu en büyük NFT projesi olan bu platform aslında şirket için bir ilk sayılmaz. Bildiğiniz gibi Alibaba şirketinin birçok yan kuruluşu var ve bu kuruluşlardan bazıları NFT sektörüne çoktan girmiş durumda.

Geçtiğimiz aylarda, Alibaba’nın yan kuruluşu olan Taobao, Maker Festivali’nde ilk kez NFT ürünleri satmıştı. Hatta etkinlik, Çinli sanatçı Huang Heshan tarafından düzenlenen NFT tabanlı bir gayrimenkul satışına bile ev sahipliği yaptı.

Bununla birlikte Çin’in en büyük dijital ödeme platformlarından biri olan Alipay, AntChain üzerinde NFT satışı gerçekleştirmişti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak içinKriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ