• BITCOIN/TL
  2100673,176
  % -2,81
 • ETHEREUM/TL
  111165
  % -3,87
 • RIPPLE/TL
  15.64
  % -6,69
 • BITCOIN CASH/TL
  12300.38,531
  % -10,64
 • LITECOIN/TL
  2327.84
  % -7,67
 • COSMOS HUB/TL
  208.79
  % -9,24
 • CARDANO/TL
  12.1
  % -8,83
 • TETHER/TL
  32.58
  % -0,66

Alibaba, Avalanche ile İş Birliği Yaparak Cloudverse’ü Tanıttı

Alibaba, Avalanche ile İş Birliği Yaparak Cloudverse’ü Tanıttı

Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, teknolojik yenilikleri teşvik etmek ve işbirliklerini genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Alibaba’nın bulut servis sağlayıcısı olan Alibaba Cloud, blok zinciri Avalanche ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Bu işbirliği kapsamında, Cloudverse adı verilen bir launchpad platformu oluşturulacak. Cloudverse, şirketlerin metaverse alanlarını özelleştirmeleri, bakımlarını kolaylaştırmaları ve sürdürmeleri için uçtan uca bir platform sağlayacak.

İş birliğinde üçüncü bir ortak da var. MUA DAO adı verilen bu üçüncü ortak, metaverse’ler için entegrasyon ve özelleştirme süreçlerini yürütmekten sorumlu hizmet katmanı olarak işlev görecek. Avalanche, “alt ağlar” olarak da bilinen ve blok zincirinin üzerine inşa edilebilen bir grup node veya doğrulayıcıdan oluşan alt ağlara sahip. Alt ağlar, belirli uygulamalara hitap etmek üzere tasarlanmış ve mevcut bir blok zinciri altyapısının üzerine inşa edilebilen özelleştirilmiş blok zincirlerini ifade ediyor. Cloudverse, bu altyapının uygulanması yoluyla özel blok zinciri çözümlerinin geliştirilmesini kolaylaştıracak.

Ava Labs’in kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, teknolojinin “çok kolay” hale getirildiğini ve tüm araçların açık kaynak olduğunu belirtti. Cloudverse kurucularına görsel araçlar, metaekonomi, interaktif özellikler, etkinlikler, sürekli operasyonlar ve ek hizmetlerle ilgili yardım sağlanacak. Her bir metaverse alanının ilk erişimden sonra yaklaşık bir ay içinde işletmeye hazır hale gelebileceği ifade edildi.

Alibaba Cloud, Asya’da bulunan kullanıcıların Avalanche ağında doğrulayıcı çalıştırmalarını kolaylaştırmak için aralık ayında altyapı ve araç sağlamaya başlamıştı. İki kuruluş arasındaki bu işbirliği, teknolojik yenilikleri teşvik etmek ve metaverse alanlarının geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin, Discord sunucumuza  ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ