• BITCOIN/TL
  2089264,211
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  100640
  % 0,87
 • RIPPLE/TL
  16.53
  % 1,17
 • BITCOIN CASH/TL
  15695.2,632
  % -0,49
 • LITECOIN/TL
  2652.3
  % 0,43
 • COSMOS HUB/TL
  267.57
  % -0,10
 • CARDANO/TL
  15.38
  % 3,46
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,21

2 Ayda 10 Kat Kazandıran ADA için Sırada Ne Var?

2 Ayda 10 Kat Kazandıran ADA için Sırada Ne Var?

Ada projesi hakkında herşey bu yazımızda.

İçindekiler

ADA’nın Geleceği

Cardano (ADA), merkezi olmayan bir uygulama veya çok varlıklı bir defter ve doğrulanabilir akıllı sözleşmelere sahip DApp platformu olarak geliştirilen çığır açan zincir kanıtı blok zinciri ağıdır.

ADA kripto para birimi belirtecini satın almaya karar vermeden önce, güvenilir bir kripto para birimi değişimi seçmeniz ve cüzdanlarınızı her zaman güvenli bir cüzdanda, tercihen bir soğuk depolama cihazında saklamanız gerektiğini unutmayın.

ADA’nın geleceğinin getireceği şeylere girmeden önce, onun tarihi hakkında biraz daha fazla anlamamız gerekiyor.

kriptolar

Cardano’nun Tarihi

Cardano projesi başlangıçta 2015 yılında Input-Output Hong Kong veya IOHK olarak bilinen gelişiminin arkasındaki bir şirketle başladı. Cardano, aynı zamanda Ethereum ağının kurucularından biri olan Charles Hoskinson tarafından kuruldu.

Bu şirketin amacı, Ethereum gibi diğer birçok eski blok zincirinden çok daha hızlı ve daha iyi performans gösterebilen bir blok zinciri oluşturmaktır; bu, daha hızlı işlemlerin yanı sıra çok daha fazla ve çok daha ucuza işleyebilmesi gerektiği anlamına gelir.

O sırada Charles, Cardano’nun üçüncü nesil bir blok zinciri olduğuna inanıyordu, ilk Bitcoin ve Ethereum ikinci oldu . Cardano’nun blockchain’in adı, ADA’nın ise madeni para olduğunu unutmayın.

Bu blockchain platformu, insanların akıllı sözleşmeler oluşturmasına izin vermesi nedeniyle de parladı ve bu da iki veya daha fazla kişinin üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan bir anlaşmaya girmesine izin verdi. Önceden tanımlanmış koşullar karşılandığında, sonuç olarak diğer her şey tamamen otomatik hale gelir.

Bu da bizi Cardano’nun ademi merkeziyetçi olduğu ve tek bir otorite tarafından kontrol edilmediği sonucuna götürüyor. İşlemler ve akıllı sözleşmeler, bilgi işlem gücüne katkıda bulunarak bunu yapan topluluk tarafından doğrulanır.

Cardano’nun parlamasının ana yolu, ekibin ilk ICO’su boyunca 63 milyon dolar toplaması ve o zamandan beri ADA madeni parasının piyasa değeri açısından yükseklere ulaşmasıdır.

Başlatılmamış olanlar için, bir ICO, ilk jeton teklifidir ve kripto para birimi şirketlerinin fon toplamasının bir yoludur.

Cardano (ADA) , dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olmak için Ripple’ı (XRP) geride bıraktı .

block chain 1

Cardano Nasıl Çalışır?

Geleceğin ADA için neler getireceğini anlamak için, öncelikle Cardano’nun blok zinciri Cardano’nun nasıl çalıştığını analiz etmemiz gerekiyor.

İlk olarak, inşa edilmiş ve tamamen işlevsel olan yerleşim katmanına sahipsiniz. Bu da, kullanıcıların cüzdandan cüzdana ADA paraları göndermelerine ve almalarına olanak tanır .

İkincisi, kullanıcıların akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve bunlara girmesine olanak tanıyan hesaplama katmanına sahipsiniz.

Cardano ağı, kanıtı olarak bilinen bir fikir birliği mekanizmasının kullanımı yoluyla işlemleri onaylar.

İşlemlerin doğrulanmasına yardımcı olmak isteyen kişiler doğrulayıcılar olarak bilinir.
Bu doğrulayıcıların ADA coin’lerinden bazılarını dondurmaları gerekiyor ve buna “Stake” deniyor.

İşlem bir doğrulayıcı tarafından doğrulandığında, ödül olarak ek ADA para birimi alırlar. Bu bahis ne kadar yüksekse, bir doğrulayıcının ödülü alma şansı o kadar artar. Bir doğrulayıcının aldığı jeton miktarı, sahip oldukları “hisseye” bağlıdır.

Cardano ADA

Cardano’nun (ADA) yakın tarihi boyunca, fiyatın daha da yükseleceği tahminiyle fiyatta bir artış olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni, blok zinciri ağı ADA’nın birden fazla kripto para biriminin üzerinde işlem görmesine izin vermesi ve 2020’nin tamamı boyunca muazzam büyümesinden sonra değer kazanmasıdır.

ADA’ya ilgi duyan çok sayıda yatırımcı var ve bu nedenle 2021’in tamamı boyunca popülaritesinin ve değerinin artmasını bekleyebiliriz. Bazıları ADA fiyatının yıl boyunca 2 ila 5 $ ‘a ulaşabileceğini tahmin ediyor. , bu büyük bir değer artışı olacaktır.

ADA’nın arkasında Ethereum ve hatta BitShares üzerinde çalışan bir kurucu ile harika bir geliştirme ekibi var. Yerleşim ve hesaplama katmanı olarak bilinen birden çok katmanı kullanan ilk blok zinciridir ve esasen ölçeklendirme sınırı yoktur. Blockchain’i ne kadar çok kişi kullanırsa, o kadar fazla işlem işlenebilir. ADA para birimi hızlı ve ucuz işlemler sunar ve fikir birliği mekanizması çevre dostu ve daha adildir.

Cardano Via

ADA İşlem Ücretleri

Cardano işlem ücreti, blok zinciri kalıcı kaydına eklenen bloklara işlem verilerinin dahil edilmesinin maliyetidir. Bu da piyasa arz ve talebinin altında dalgalanır. Bir işlemin ortalama ücreti 0,16 ADA’dır.

Bu ücretlerin gerekli olmasının iki nedeni vardır. Tam Cardano düğümlerini çalıştıran kişiler, protokolü çalıştırmak için çok fazla zaman ve çaba harcarlar ve sonuç olarak tazmin edilmeleri gerekir. İşlem ücretleri ayrıca Dağıtılmış Hizmet Reddi veya DDoS saldırılarının önlenmesidir.

Biri bir miktar ADA transfer etmek isterse, bu işlem için asgari bir ücretin değiştirildiği şekilde çalışırlar. Tüm bu işlem ücretleri sanal bir havuzda toplanır ve ardından katılımcılar arasında dağıtılır.

Cardano Foundation logo

ADA’nın Geleceği

Cardano ayrıca 17 Haziran 2019’da Gürcistan Eyaleti ile bir Mutabakat Muhtırası imzaladı.

Ortaklıklar da uzun vadeli benimsemenin önemli bir parçasıdır ve Cardano, “Privilege” olarak bilinen AB merkezli bir kurumla ortaklığı olduğundan ve hatta AB’nin inovasyon programından fon aldığı için bu alanda güçlü bir temele sahiptir.

ADA şu anda 1,12 dolardan işlem görüyor ve bu geçen yılki performansıyla karşılaştırıldığında astronomik olarak yüksek. Güçlü bir ivmeye ve 28,892,896,362 ABD doları piyasa değerine sahiptir. Bu platform Japonya’nın Ethereum’u olarak bilindiğinden, 2021’in tamamı içinde değer olarak yükselecek.

Cardano yol haritasının 5 farklı aşaması vardır ve bunların her biri bir Era olarak bilinir. Bunlar, Byron, Shelly, Goguen, Basho ve Volatire gibi filozofların adını almıştır. Hepsi, uygulanması gereken bir merkezi noktayı temsil ediyor ve şu zaman çizelgesini takip ediyor: kuruluş, ademi merkeziyetçilik, smatrt sözleşmeleri, ölçeklenebilirlik ve yönetişim.

Cardano (ADA), Project Catalyst New Stage için 1.000.000 $ fon sağladığını ve hatta Daedalus cüzdanını yükselttiğini açıkladı . Project Catalyst, Cordano (ADA) sisteminin büyümesini kolaylaştırmaya yönelik benzersiz ve topluluk odaklı bir girişimdir.

Gene Simmons olarak bilinen Star of Kiss , son zamanlarda 300.000 $ değerinde Cardano satın aldı ve bu yeni nesil blok zinciri için daha da fazla destek sergiledi.

Diğer kripto para birimlerinin sahip olduğu pek çok sorunun üstesinden gelmek amacıyla üçüncü nesil kripto olma hedefini yüksek belirlediğinden, finansal uygulamalar için bir platform olmanın yanı sıra hızlı transferler sunma amacı ile tasarlanmıştır. Şu anki tahmin, 2023 yılına kadar 10 ila 20 $ ‘a ulaşabileceğidir.

Cardano ayrıca en aktif topluluklardan birine ve bununla ilişkili en akredite araştırmacılara ve geliştiricilere sahiptir.

19 Şubat 2021’de ekip, Mary protokol güncellemesi için yerel belirteç desteği sunan Deadalus 3.3.0 sürümünü yayınladı. Bu sürüm ayrıca Project Catalyst Fund3 oylama kaydı, yapılandırılabilir SMASH sunucuları ekledi ve daha önceki Deadalus sürümlerinde yer alan ‘secret.key’ dosyalarından cüzdanların içe aktarılmasına izin verdi. Ayrıca ikincil bir PIN ile yapılandırılmış defter cihazları için destek ekledi. Bu bizi, ADA’nın gelişiminin bir bütün olarak Cardano’nun parlak olduğu ve ekibin asla inovasyon yapmayı bıraktığı sonucuna götürüyor.

Kripto para birimleri dünyası hala oldukça değişken, ancak ADA yukarı bakıyor.

YORUMLAR YAZ