• BITCOIN/TL
  2164627,541
  % -2,33
 • ETHEREUM/TL
  113757
  % -0,65
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % -1,03
 • BITCOIN CASH/TL
  12050.91,140
  % -6,18
 • LITECOIN/TL
  2390.72
  % 0,11
 • COSMOS HUB/TL
  203.29
  % -1,55
 • CARDANO/TL
  13.42
  % -4,71
 • TETHER/TL
  32.83
  % -0,31

Visa, Yatırımcılarına Yaptığı Sunumda Kriptoya Yer Verdi

Visa, Yatırımcılarına Yaptığı Sunumda Kriptoya Yer Verdi

Finansal hizmetler şirketi Visa, 2021’nin birinci çeyreği için telekonferans ile yatırımcılarına yaptığı sunumda kripto para birimlerine yer verdi.

Şirketin CEO’su Alfred Kelly tarafından yapılan sunumda, Visa’nın kripto ödemelerini daha güvenli hale getirmeye hazır olduğu ve ortaklık yaklaşımı aracılığıyla daha yaygın olarak kullanılmaya başlandığı ifade edildi.

Kelly, Visa’nın kullanıcılarının itibari para birimleri ile kripto varlıkları satın almasını ve satmasını sağlamak için dijital cüzdanlar ve kripto para borsaları işle çalıştığını söyledi.

Sunum esnasında Visa’nın dijital varlıklar konusundaki tutumuna değinen Kelly, Visa’nın dijital varlıkları ikiye şekilde sınıflandırıldığını belirtti.

Kelly’e göre; Visa, kripto para birimlerini Bitcoin gibi yeni varlıkları ve itibari para birimi destekli sabit kripto paralar ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) şeklinde sınıflandırıyor.

Şirket, itibari para birimi destekli dijital varlıkları, “küresel ticaret için kullanılma potansiyeline sahip olabilecek yeni bir ödeme yeniliği” olarak nitelendiriyor.

Son olarak, Visa’nın kriptoyu ödemeler için itibari para birimine dönüştürmek yerine bir ödeme aracı olarak kullanma olasılığına da dikkat çeken Kelly, “Belirli bir dijital para biriminin tanınmış bir değişim aracı haline gelmesi halinde, onu halihazırda 160’tan fazla para birimini destekleyen ağımıza eklememiz için hiçbir neden yok,” dedi.

Sabit Kripto Para Nedir?
Bitcoin ve Ethereum gibi geleneksel kripto paraların volatilitesinin yarattığı dezavantajı ortadan kaldırmak için tasarlanan ABD doları gibi itibari para birimleri ile desteklenen tokenler, sabit kripto para birimi olarak adlandırılıyor. Genellikle kripto paralar için on-ramp ve off-ramp işlemlerini için kullanılan sabit kripto paralar, sabit bir değere sahip olması nedeniyle değişim ve değer saklama aracı olarak kullanılmazlar.

YORUMLAR YAZ