• BITCOIN/TL
  2091290,103
  % 0,94
 • ETHEREUM/TL
  100679
  % 0,74
 • RIPPLE/TL
  16.49
  % 0,78
 • BITCOIN CASH/TL
  15743.14,211
  % -0,40
 • LITECOIN/TL
  2645.21
  % 0,00
 • COSMOS HUB/TL
  267.9
  % -0,09
 • CARDANO/TL
  15.35
  % 3,13
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,24

Visa Kripto Para Şirketi Bakkt ile Anlaştı!

Visa Kripto Para Şirketi Bakkt ile Anlaştı!

Dünyanın en yaygın banka ve kredi kartı şirketi Visa, kripto para piyasalarının öncü şirketi ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma, piyasalar üzerinde nasıl bir etki oluşturacak?


Visa’dan muhteşem anlaşma!

Visa ve Bakkt arasında imzalanan anlaşmanın ardından Bakkt kullanıcıları, Visa sanal kart için başvuruda bulunabilirler. Bu sayede kripto para yatırımcıları, Visa kartın geçtiği her platformda sanal para varlıklarını harcayabilecekler. Sanal Visa Kart; Google Play ve Apple App Store’dan kolayca indirilebiliyor. Dileyen Bakkt kullanıcıları, Apple telefonları dahil tüm akıllı telefonlarına yüklenebilecek.

2018 yılında kurulan Bakkt, Bitcoin ve kripto para merkezli finansal hizmet sunan ABD merkezli bir şirkettiR. Bakkt’ın genel merkezi ABD’nin Georgia Eyaletinin Atlanta şehrinde bulunuyor. Bakkt’ın hali hazırda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapmış olduğu bir Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor.

Visa ve Bakkt ikilisi arasında imzalanan anlaşma sayesinde kripto para piyasaları ile reel ekonomi arasında güçlü bir köprü kuruluyor. Ayrıca ilerleyen süreçte Bakkt-Visa Card, stabil coin’leri de destekleyecek. Stabil coin’lerin değerinin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara nazaran istikrarlı olması nedeniyle stabil coinler, son dönemde ciddi talep görüyor. Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’te top 10’da listelenen 2 stabil coin bulunuyor: Tether (USDT) ve USD Coin (USDC). Tether’in toplam piyasa değeri 62.5 milyar dolar, USDC’nin ise 25.5 milyar dolar.

Bakkt, Visa ile gerçekleştirdikleri anlaşmayı resmi twitter adresi üzerinden kamuoyuna duyurdu.

Bakkt, müşterilerine gerçekleştirdikleri işlem karşılığında ücret kesmiyor. Ancak Bakkt’daki Bitcoin fiyatları piyasadaki fiyatla kıyaslandığında yüksek kalıyor. Bakkt ile küresel piyasalar arasındaki fark Bakkt primleri olarak adlandırılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ