• BITCOIN/TL
  2295717,502
  % 6,30
 • ETHEREUM/TL
  117977
  % 17,79
 • RIPPLE/TL
  17.33
  % 4,74
 • BITCOIN CASH/TL
  16838.48,370
  % 7,42
 • LITECOIN/TL
  2848.76
  % 5,58
 • COSMOS HUB/TL
  285.54
  % 6,18
 • CARDANO/TL
  16.12
  % 5,77
 • TETHER/TL
  32.23
  % 0,16

Visa CEO’sundan Kripto Para Açıklaması

Visa CEO’sundan Kripto Para Açıklaması

Visa CEO’su Al Kelly, dün şirket hakkında genel olarak şirketin durumunun ve gelecek planlarının masaya yatırıldığı bir kazanç çağrısı sırasında ödeme devinin kripto paraya bakış açısına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken  şirketi bu alanda “son derece iyi konumlandırılmış” olarak nitelendirdi.

Visa, Bitcoin, sabit paralar ve daha uzun bir zaman diliminde merkez bankası dijital para birimleriyle (CBDC) ilgili hizmetleriyle ilgili çok yönlü bir strateji uyguladı. Kelly,  bu planları Visa’nın yeni ödeme teknolojilerinin kesişme noktasında olması bağlamında yorumladı. Al Kelly, kripto para birimlerinin harcama ve satın alma, finansal kurumlar için kripto ile ilgili API’ler (Uygulama programlama arayüzü), sabit paralar ve CBDC’ler aracılığıyla yapılan anlaşmalara değinerek daha geniş planın farklı unsurlarını ayrı ayrı ele alarak “Bu nedenle odak noktamız bu alanda gördüğümüz beş farklı fırsata odaklanıyor ve bunun çok büyük bir şekilde eğildiğimiz ve son derece iyi konumlandırıldığını düşündüğümüz alan olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Visa, CBDC’ler konusunda firmanın merkez bankalarıyla gelişimleri hakkında görüştüğünü belirterek ödeme firmasının bu süreçte bir rol oynayabileceğini öne sürdü. Kelly şu ifadeleri kullandı:

“Merkez bankaları ile kamu / özel ortaklığın kritikliği ve özellikle kabulün kritikliği hakkında konuşuyoruz çünkü bu merkez bankası dijital para birimlerinin bir değeri olabilmesi için, her ikisinin de tüketicilerin zihninde güvende olması gerekecek, ve bu; uzun bir geçmişe sahip olduğumuz ve yardımcı olabileceğimiz bir şey. Ve ikinci olarak açıkçası, bir çeşit faydaya sahip olmaları gerekiyor.”

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için telegram sayfamızı takip edin.

 

YORUMLAR YAZ