• BITCOIN/TL
  1912084,375
  % 1,28
 • ETHEREUM/TL
  103508
  % 1,39
 • RIPPLE/TL
  15.7
  % 6,07
 • BITCOIN CASH/TL
  12217.83,747
  % 7,08
 • LITECOIN/TL
  2291.74
  % 3,31
 • COSMOS HUB/TL
  203.19
  % 3,88
 • CARDANO/TL
  13.76
  % 5,38
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,18

UniLend’in Yol Haritası: Aralık 2020’de Alfa Lansmanı için Hazırlanıyor!

UniLend’in Yol Haritası: Aralık 2020’de Alfa Lansmanı için Hazırlanıyor!

UniLend, endüstrinin ilk kapsamlı, izinsiz DeFi protokolünü sağlayarak DeFi’de gerçekten devrim yaratmak amacıyla sıfırdan kavramsallaştırıldı ve tasarlandı. Bu küçük bir başarı değildir. Böyle bir hedefe ulaşmak için dikkatli planlama, adanmışlık ve stratejik uygulama gerekir.
Bu nedenle, topluluğu ilerlememizden haberdar etmek için yol haritamızı netleştirdik ve DeFi’nin gerçek potansiyelini açığa çıkarma misyonumuzda ilerlerken protokolümüzü oluşturmayı planlıyoruz.

Kavramsallaştırma ve Mimari Fikir Oluşturma
Uni L end, mevcut DeFi alanının sorunlarıyla mücadele etmek için tasarlanmış tamamen benzersiz bir protokol olduğundan, bu aşamada birden fazla doğal zorluk tespit edildi ve UniLend ekibi, 2020’nin 3. çeyreğinde bu komplikasyonların en iyi şekilde üstesinden gelmenin yollarını keşfetmeye başladı.
Kapsamlı araştırma ve düşüncelerin ardından, hem ticaret hem de borç verme işlevselliğini destekleyecek entegre bir mimari çözümü tamamlandı. UniLend’in ticaret havuzu, borç vermeyi ve borç almayı desteklemek için gereken likiditeyi sağlayacaktır; bu likit olmayan varlıkları filtreleyecek ve borç verme işlevini desteklemek için gereken likiditeyi sağlayacaktır.
Geliştirme Başlıyor
UniLend Swap Özelliği (Tamamlandı)
UniLend takas özelliği, merkezi bileşenlere olan ihtiyacı ortadan kaldıran ve tamamen merkezi olmayan bir şekilde kredilendirme ve borç almaya ek olarak ticareti desteklemek için gereken likiditeyi koruyan otomatik bir piyasa yapma havuzundan oluşur.
UniLend Borç Verme Akıllı Sözleşmesi (Tamamlandı)
UniLend’in borç verme akıllı sözleşmesi, mevcut borç verme protokollerinden farklı çalışır ve bu nedenle tamamen özel geliştirme gerektirmiştir. Bu, bu yılın 3. çeyreğinde tamamlandı.
Halihazırda mevcut DeFi protokolleri tarafından kullanılan çok varlıklı bir havuz sisteminin aksine, UniLend protokolü farklı varlıklar için ayrı havuzlardan oluşur (çoklu havuz sistemi). Her bir belirteç için ayrı havuzlar oluşturmak, UniLend’i izinsiz DeFi seçenekleri için açan ve borç verenlerin ve borç alanların belirli bir havuzdaki tüm belirteçlerle ilişkili olası risklere maruz kalmasını sınırlayan önemli bir mimari düzeyi ilerlemesidir.

Swap’ı Borç Verme Bileşeni ile Entegre Etme (Devam Ediyor)
Şu anda özel takas ve akıllı sözleşmelerimizi birbirimizle ödünç verme sürecindeyiz. Bu kombinasyon, UniLend’in onu diğer önde gelen DeFi protokollerinden ayıran önemli bir özelliğidir. Entegrasyon şunlara izin verecektir:
Likiditeye dayalı borç verme ve borçlanma
Tasfiye bileşeni entegrasyonu
Borç verenler için havuz yüzdelerinin ve diğer senaryoların simülasyonları
UniLend Alpha Sürümü
UniLend’in Alpha sürümünün Aralık 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu, UniLend protokolünün / platformunun ilk yinelemesidir ve seçilen bir kullanıcı grubunun herhangi bir ilk hatayı veya güvenlik açıklarını tespit ederken ödünç verme ve ödünç alma işlevselliğimizi test etmesine olanak tanır. Borç verme / borçlanma başlangıçta sabit faiz oranlarıyla başlatılacaktır.
Bug Bounty Programı
Alpha lansmanımızın ardından, tüm bilgisayar korsanlarını, saldırganları, güvenlik araştırmacılarını ve mühendisleri, protokolümüzün en üst düzeyde güvenliğini ve sağlamlığını sağlamamıza yardımcı olmak için teşvik edilmiş Hata Ödül Programımıza katılmaya davet edeceğiz.

Likidite Madenciliği / Staking
Likidite sağlayıcıları, protokol dahilinde likiditeyi kolaylaştırarak merkezi olmayan bir finans protokolünün sürdürülebilirliğini sağlamada kilit bir bileşendir. 2021’in 1. çeyreğinden başlayarak, mekanizmayı iyileştirmek için UniLend Alpha sürümünde likidite madenciliği işlevimizi uygulayacağız.
Tam özellikli platform başlatıldığında (aşağıya bakın), likidite sağlayıcıları, alım satım ve borçlanma ücretlerinin bir yüzdesine ek olarak UFT tokenleri biçiminde yönetişim haklarıyla hizmetlerinden dolayı ödüllendirilecektir.
Protokol Optimizasyonu
UniLend, Alpha lansmanımızdan sonra protokolü iyileştirmek için gereken gerekli optimizasyonlardan geçecektir. Teminatlandırma oranları, tasfiyeler ve UI / UX iyileştirmesi gibi alanlarda optimizasyonlar yapılacaktır.
UniLend Beta Sürümü
UniLend Beta sürümü, UniLend protokolünün tüm kapsamlı özelliklerini içeren üretim düzeyinde bir platformun lansmanını gerektirecektir. Platform, tüm uç durumların kapsanmasını ve platformun en iyi şekilde güvenli olmasını sağlamak için sıkı beta testlerinden geçecektir.
Kapsamlı Denetim Raporu Sürümü
UniLend’de güvenlik en büyük önceliğimizdir. Projenin ilk günlerinden beri sektördeki en iyi denetim ekipleriyle çalışıyoruz ve UniLend, platformun güvenli olduğundan ve herhangi bir güvenlik açığına eğilimli olmadığından emin olmak için kapsamlı denetimlerden geçecektir. Bu denetim raporlarını toplulukla paylaşacağız.
UniLend Mainnet Lansmanı
Tam özellikli UniLend protokolü / platformu 2021’in 1. çeyreğinin sonuna doğru başlayacak. Bu noktada protokol savaşta test edilmiş olacak ve merkezi olmayan ticaret, borç verme / borçlanma ve likidite madenciliği dahil olmak üzere tüm kapsamlı özelliklerini sunacak. ana ağda çalışıyor. UniLend artık tüm DeFi işlevselliği için herkes ve herkes tarafından erişilebilir olacak.
Entegrasyonlar ve UniLend Ekosistem Genişletmesi
Ethereum ana ağında UniLend başlatıldıktan sonra, UniLend protokolünü daha geniş bir topluluğun keşfetmesi ve kullanması için üçüncü taraf ürün ve hizmetlerine entegre etmeye hazır olacağız.
Cüzdanlar: UniLend’in ticaret ve borç verme / borç alma işlevleri, Frontier dahil olmak üzere çeşitli önde gelen DeFi cüzdanlarına yerel olarak entegre edilecektir . Daha pek çok şey teyit edilecek.
Toplayıcılar: DEX toplayıcıları, kullanıcılarının UniLend’i arayüzlerinden sorunsuz bir şekilde kullanmalarına izin vermek için UniLend’in alım satım çiftlerini listeleyecektir.
İş Ortağı Platformları (Harici Entegrasyonlar): UniLend protokolü, işlevselliğimizi DeFi tekliflerini genişletmek için kendi platformlarında yerel olarak kullanmak isteyen çeşitli ortak platformlarına yerel olarak entegre edilecektir. Şimdiye kadar onaylanmış ortaklar arasında Crypto Locally ve yakın gelecekte duyurmaktan heyecan duyduğumuz birkaç büyük borsa bulunuyor.
İş Ortağı Platformları (Dahili Entegrasyonlar): İş ortağı platformu entegrasyonları, UniLend’in protokolümüze eklenen özellikleri veya hizmetleri entegre etmek için işbirliği yaptığı platformları da içerir. Bu yoluyla UniLend gerçek dünya varlıklarını aramızda içerir OpenDeFi aracılığıyla UniLend kullanıcılara gelişmiş ticaret araçları getiren CyberFi ve yararlanma kullanıcılarımıza sağlayan sofistike ticaret araçları 3Commas’ paketi .
Füzyon Çiftçiliği
Fusion Farming, kullanıcıların belirli varlıklar için likidite madenciliği yoluyla birden fazla token elde edebilecekleri bir mekanizmadır. UniLend’de listelenen belirli projelerin tokenları için Fusion Farming kampanyaları yürüteceğiz. Bu kampanyalar sırasında, belirli jetonlar için likidite sağlayan kullanıcılar, likidite madenciliği yoluyla hem UFT’yi hem de söz konusu jetonu güvence altına alabilecekler.

Topluluk Yönetişim Lansmanı
Maksimum ademi merkeziyetçiliği hedefleyen bir sistemde, yönetişim gücünü kullanıcılara dağıtmak çok önemlidir. Yönetim gücünü jeton sahiplerinin ellerine vererek UniLend protokolünü tamamen merkezden uzaklaştırmayı amaçlıyoruz.
UniLend Governance DAO aracılığıyla tam bir ademi merkeziyetçilik elde edeceğiz. % 1 token veya% 1 delege oylama gücüne sahip olan herkes, UniLend Governance DAO aracılığıyla teklifler oluşturabilir (token sahipleri bunu başarmak için yönetişim güçlerini de bir araya getirebilirler). Tüm UFT jetonu sahipleri teklifler üzerinde oylama yapabilecek ve yalnızca çoğunluk fikir birliğine sahip teklifler uygulanacaktır.
Yönetişim önerileri, teminatlandırma oranlarının değiştirilmesini, faiz oranı modelinin değiştirilmesini, tasfiye türünü ve diğer önemli protokol parametrelerini içerebilir.
UniLend Ekosistem Fonu (Projelerin Tokenlerini Kapsamlı DeFi İşlevselliği ile Başlatmasını Sağlama)
UniLend, güçlü bir DeFi ekosistemi oluşturmaya çalışır ve vizyonumuzu paylaşan projeleri destekler. Ekosistemin büyümesini ve yeni nesil projelerin oluşturulmasını sağlamak için, UniLend Ekosistem Fonu (token dağıtım modelimize dahil edilmiştir), tokenlerini UniLend’de başlatan yenilikçi blockchain girişimlerine finansal destek ve rehberlik sağlayacaktır. Ekosistem Fonu aşağıdakiler için kullanılacaktır:
Yatırımcı bağlantıları
Teknik Destek
Pazarlama desteği
Projelerin başarısını sağlamak için gereken diğer danışmanlık / destek
Ayrıca, UniLend ekosistemindeki bu yeni projeleri, token lansmanlarından itibaren tam DeFi işlevselliğiyle (kredi verme / ödünç almaya ek olarak merkezi olmayan ticaret) önyükleme yapacağız. Kapsamlı DeFi işlevselliği ile yepyeni jetonları güçlendirmek, kripto alanında tamamen yeni bir kavramdır ve bir kullanıcı tabanı ve jetonları için sağlam kullanım durumları oluşturmak isteyen yeni jetonlar için son derece değerli bir şeydir.
Bu nedenle, UniLend’de listelemenin (Uniswap gibi geleneksel platformlara ek olarak) yeni token lansmanları için standart prosedür olacağını tahmin ediyoruz. Aslında, kısa süre önce Twitter’da bununla ilgili bir anket başlattık ve kripto topluluğu duyarlılığımızı güçlü bir şekilde tekrarladı.
Çoklu Zincirlerde Başlat
UniLend protokolü, Binance Smart Chain, Matic Network vb. Dahil olmak üzere diğer EVM uyumlu blok zincirleriyle uyumludur. Topluluk talebine ve bu zincirlerdeki token ekosistemlerinin büyümesine bağlı olarak, UniLend, DeFi ekosisteminin büyümesine öncülük etmek için uygulanabilir zincirlerde başlatılacaktır. bu zincirler.

Katman 2 Ölçeklendirme Uygulaması
Geçtiğimiz yıl İyimser Toplamalar, ZK-Toplamaları vb. Dahil olmak üzere Katman 2 Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin geliştirilmesinde önemli gelişmeler oldu. UniLend’in başarılı lansmanından sonra, sermaye verimliliğini ve UX’i iyileştirmek için Katman 2 çözümlerini uygulamaya başlayacağız. UniLend protokolünün.
Meta İşlemleri (İndirimli Ücretleri UFT Kullanarak Öde)
Meta İşlemleri, kullanıcıların ETH yerine token olarak ücret ödeyerek UniLend ile etkileşime girmesine izin verecektir. Kullanıcılar, UFT ve diğer büyük belirteçlerdeki işlemler için ödeme yapabilecekler. Ek olarak, Meta İşlemleri, UniLend protokolünün faaliyet göstereceği çoklu zincirlerde ve yan zincirlerde gazsız işlemlerin önünü de açacaktır.

Gelecek Yol Haritası Yayını
DeFi ekosistemindeki sürekli değişen ihtiyaçlar ve eğilimler hakkında daha fazla araştırma yaparak, UniLend ekibi 2021’in 3. çeyreğinin ötesinde gelecekteki büyüme için yol haritasını hazırlayacak.

 

YORUMLAR YAZ