• BITCOIN/TL
  2158942,291
  % -1,23
 • ETHEREUM/TL
  112956
  % -0,19
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 0,08
 • BITCOIN CASH/TL
  12044.16,516
  % -2,07
 • LITECOIN/TL
  2362.63
  % 1,46
 • COSMOS HUB/TL
  204.28
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  13.41
  % -2,92
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,31

UniLayer Yeni Nesil Merkezi Olmayan Ticaret Platformu

UniLayer Yeni Nesil Merkezi Olmayan Ticaret Platformu
unilayer banner
UniLayer, otomatik takas ve likidite yönetimi, flash stake, grafikler ve analitik, canlı sipariş defterleri ve çok daha fazlasına odaklanan, LAYER yardımcı jetonuyla profesyonel düzeyde ticaret için temel özellikler sağlayan Uniswap üzerine inşa edilmiş yeni nesil merkezi olmayan bir ticaret platformudur. 

Bu özelliklerin yanı sıra, LAYER jetonu, tüm işlem ücretlerinin bir jeton havuzuna aktarıldığı UniLayer üzerindeki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır. Ücretlerin% 92’si ETH / LAYER likidite havuzuna likidite sağlayıcılarının yanı sıra platformun pay sahiplerine dağıtılacak, kalan% 8’i rezerv olarak vakfa gidecek.

UniLayer, Ethereum’a gelişmiş ticaret özellikleri getiren yeni bir DeFi uygulamasıdır; ticaret gazilerinin geleneksel (veya merkezi) alandan beklediği özellikler. Bu parça ayrıntılı olarak şunları kapsayacaktır:

unilayer platform 1

• UniLayer, hem güvenli hem de güvenilir altyapı sunan aerodinamik token takasları ve likidite havuzlarına erişim sağlamak için Uniswap üzerine nasıl inşa edilir.

• Uniswap’in token çiftleriyle doğrudan etkileşime giren programlı ve otomatik işlemlere izin veren UniLayer otomasyon araç seti.

• Platformun sunduğu, sektör lideri çözümlerle eşleşecek şekilde tasarlanmış canlı sipariş defterlerinin, çizelgelerin ve analizlerin gerçek zamanlı kullanıcı deneyimi.

 • Kullanıcılara UniLayer LAYER tokenini ERC20 token’larına karşı stake etmeleri için anında ödüller sağlamak için flash staking’in UniLayer’a nasıl entegre edildiği. Flaş stake etme ile kullanıcılar LAYER tokenlerini belirli bir süre boyunca kilitler, böylece arzı azaltır ve anında stake edilen ERC20 tokenindeki kilitli token değerinin bir yüzdesini ödüllendirir. Bu model, zaman içindeki jeton fiyatını değerlendirmek ve bu süreçte pay sahiplerini ödüllendirmek için tasarlanmıştır.
 • ETH / LAYER’ın stakerlarını ve likidite sağlayıcılarını ödüllendirmeye yarayan LAYER belirteci hakkında daha fazla bilgi, UniLayer vakfı için bir rezerv fonu ve stake’ler ve likidite sağlayıcıları için bir ödül mekanizması görevi görür.

Flash staking, henüz başlangıç ​​aşamasında olan özellikle heyecan verici bir fikirdir. Bu parça, Unilayer’ın ticaret özelliklerini kapsadıktan sonra anında ödüller için token stake etme sürecini açıklayacak.

UniLayer Uniswap’in Üstüne Nasıl Kurulur?

UniLayer, Uniswap’in temel yapı taşlarının ve zincir üstü altyapısının üzerine çok ihtiyaç duyulan ticaret otomasyon araçlarını ve yeni belirteç ekonomisini sunar.

Uniswap’in temeli, bu araçların, Unilayer’ın gelişmiş özellik seti ile birlikte çalışan UniLayer içine doğrudan yerleştirilmesini sağlamıştır:

unilayer uniswap

UniLayer, Ethereum’un Uniswap protokolünün zincir içi token takasları ve merkezi olmayan likidite havuzları ile mümkün kıldığından yararlanır.

Somut olarak, UniLayer, ciddi yatırımcıların sahip olması gereken bir dizi ticaret aracını kolaylaştırmak için DeFi ekosisteminin üstünde kullanmaları için tasarlanmış kapsamlı bir araç seti sunar. Unilayer’ın web uygulaması, varlıkları güvenli ve güvenilir bir şekilde takas etmek ve taşımak için Uniswap API’lerine bağlanan modern bir arayüz sağlar.

UniLayer Neden Uniswap Üzerine Oluşur?

UniLayer’ı Uniswap üzerine kurmak birkaç nedenden ötürü çok mantıklı. UniLayer’ın özelliklerini incelemeden önce, öncelikle Uniswap ekosisteminin Unilayer’ın ürününü nasıl güçlendirdiğini ve benimseme arttıkça zamanla bunu yapmaya devam edeceğini yorumlayalım.

Uniswap için Üçüncü Taraf Desteği Hızla Büyüyor

Uniswap, ana işlem ve likidite yönetimi işlevleri için API’ler sağlayan bir JavaScript SDK ile web sitelerinin ve mobil uygulamaların protokole bağlanma ve etkileşimde bulunma sürecini kolaylaştırdı.

Agent Wallet, Switcheo Exchange ve Streamr Marketplace, Uniswap’i doğrudan ürünlerine zaten entegre etmiş birçok uygulamadan sadece 3’ü.

SDK, kaynak kodu tamamen şeffaf ve GitHub aracılığıyla erişilebilir olacak şekilde düzenli olarak korunur. Bu, geliştiricilerin kodu güvenlik açıkları ve zayıf kodlama uygulamaları için kamuya açık olarak denetlemelerinin yanı sıra, iyileştirmeler yapılabileceğini düşündükleri GitHub Sorunları aracılığıyla endişelerini dile getirmelerini ve hatta bu iyileştirmelere katkıda bulunmalarını mümkün kılar.

Sadece bu değil, Dapps (akıllı sözleşmelere dayalı Merkezi Olmayan Uygulamalar), Uniswap ile doğrudan zincir üzerinde yaşayan ilgili akıllı sözleşmelerinden iletişim kurabilir. Bu 2 yönlü yaklaşım, hem merkezi hem de merkezi olmayan uygulamalardan Uniswap’e erişimi kapsar.

Uniswap JavaScript SDK, geleneksel web sitelerinin ve mobil uygulamaların protokolle etkileşime girmesine izin verirken, akıllı sözleşmeler, protokolle etkileşim kurmak için doğrudan Uniswap’in temelini oluşturan sözleşmelerle iletişim kurar.

Bu erişilebilirlik nedeniyle Uniswap, hiçbir yavaşlama belirtisi olmadan hızla benimseniyor. Uniswap piyasaları ne kadar likitse, o kadar yetenekli UniLayer bir ticaret çözümü haline gelecektir.

Yazma sırasında, Uniswap’in likidite havuzlarında kilitli 132,6 milyon dolarlık değeri var ve bu rakam haftalık bazda artıyor. Bilgi Panosu, likidite ve hacim hakkında gerçek zamanlı istatistikler sağlar ve tüm ölçümler şu anda yükseliyor.

Uniswap V2, ConsenSys Tarafından Denetlendi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Uniswap artık V2’de fiyat oracle yeteneği, flash swapping ve token swap’larına daha akıllı yönlendirme gibi özellikler satın aldı. Bu yeni özellikler – bu büyük sürümle birlikte gelen tüm iyileştirmelerle birlikte – Ethereum ekosistemine büyük katkıda bulunan ConsenSys’in bir yan kuruluşu olan Consensys Diligence tarafından denetlendi.

Consensys Diligence tarafından gerçekleştirilen denetim, Uniswap’i etkili bir şekilde riske atan ve Uniswap’in akıllı sözleşmelerinin güvenli, esnek ve özelliklerine göre çalıştığını doğrulayan GitHub’da halka açıktır. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu denetim Unilayer’ın özelliklerini Uniswap üzerine inşa etme kararını, protokolün güvenli olduğunu ve durum tespiti uygulandığını garanti ederek doğruladı.

Sonuç olarak, UniLayer’ı hedefleyen hata ve başarılı saldırılar riski en aza indirilmiştir. UniLayer güvenli ve güvenilirdir ve doğrulanmış kod üzerine kurulmuştur.

Uniswap Merkezi Olmayan

Ve daha da önemlisi, Uniswap, merkezi hizmetlere veya tek hata noktası sistemlerine güvenmeden tamamen zincir üzerinde yürütülür. UniLayer, bu gereksinimi DeFi alanına yapılacak her değerli katkı için en önemli şey olarak görür – kullanıcının hizmetlerinin güvenilmez olmasını ve tek bir kişi veya özel ilgi grubu tarafından kontrol edilmemesini ister. UniLayer, Ethereum blok zincirinin mümkün kıldığı% 100 merkezi olmayan teknolojiye dayanmaktadır.

UniLayer Özellikleri

Bu bölüm, UniLayer’ın ana tekliflerini ve yukarıda keşfettiğimiz Uniswap temelleri üzerine nasıl inşa ettiklerini vurgulamaktadır.

Otomatik İşlem Doğru Yapıldı

Otomatik ticaret, gaz ücretleri nedeniyle zincir üzerinde yapmak pahalıdır, bu nedenle alım satımların tümü, bu tür alım satımları gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanmış akıllı bir gösterge panosunda yönetilmelidir. UniLayer, likidite, belirteç değerleri ve döviz kurları için zincir içi durumu izler ve daha sonra otomatik ticaretin gerçekleşebileceği gösterge panosuna gerçek zamanlı beslemeleri başlatır. Otomatik ticaret ile mümkün hale gelen bir dizi güçlü özellik vardır, bunlardan birkaçını ele alalım.

Belirli token fiyatlarında al ve sat emirlerini yerine getirmek

Bir token fiyatı belirli bir değere ulaştığında alım satım gerçekleştirebilmek, token değerinde bir düşüşten sonra piyasaya girmeyi hedeflemek veya bir token belirli bir değere ulaştığında varlıklar üzerine inşa etmek, herhangi bir tüccar stratejisinin kritik bir parçasıdır, otomatik ticaretler bu tür şeyleri yeterince doğru zamanda yapmak çok önemlidir.

Uniswap, token takas etme mekanizmaları sunsa da, siparişleri token fiyatlarına göre sıraya koymak mümkün değildir. Bunun yerine, kullanıcının Uniswap değişim arayüzünü veya protokolü destekleyen desteklenen bir üçüncü taraf hizmeti kullanarak işlemleri manuel olarak gerçekleştirmesi gerekir. UniLayer kontrol paneli ile kullanıcılar artık bir ticareti başlatmak için belirli bir fiyat hareketini hedefleyebilir ve bunların otomatik olarak gerçekleştirileceğine güvenebilirler.

Satın Alma ve Satışları Planlama

Profesyonel tüccarlar, alım satımları kuyruğa almaya ve bunları günün belirli bir saatinde gerçekleştirmeye alışkındır – buna planlama denir. UniLayer, belirli bir zamanda doğrudan Uniswap’e alım satım gerçekleştirerek bu işlevselliği blok zincirine getirir. UniLayer tarayıcıda çalışırken, JavaScript Tarihini kullanabilir ve belirli saat dilimlerinin farkında olabilir. Alımlar ve satımlar, tarayıcıda planlanır ve kalıcı hale getirilir ve planlanan süre karşılandığında yürütülür.

Otomatik Kredi Yönetimi

UniLayer ayrıca Uniswap’in likidite araçlarını borç verme şeklinde inşa eden, temel ölçütler karşılandıktan sonra bir havuza likidite ekleme ve çıkarma otomasyonunu sağlayan modern bir kullanıcı arayüzü sağlar.

unilayer swap

Örneğin, değişken bir varlık ticareti yapıyorsanız ve belirli bir fiyat noktasında likiditenizi kaldırarak riskinizi sınırlandırmak istiyorsanız, UniLayer tokenlerinizi havuzdan çıkarmak için otomatik olarak bir işlem gerçekleştirebilir. UniLayer, bu kaldırmaları tetikleyecek hem zamana dayalı hem de değere dayalı kesme noktalarını destekler.

UniLayer, ödünç verme ödüllerinizi kontrol panelinden şeffaf hale getirecektir. Likidite komisyonu Uniswap tarafından yönetilir ve işlem başına cari ortak komisyon oranı% 0,3 olarak yapılmıştır. Bu% 0,3’lük payınız, jetonlarınızın sahip olduğu jeton havuzunun payına göre hesaplanır. Örneğin, belirli bir havuzda toplam 1000 jetondan 10’unuz varsa, yapılan her ticarette bu% 0,3 oranının% 1’ini alırsınız.

Uniswap V2’de,% 0,05’lik bir “protokol ücreti” tanıtıldı, ancak şu anda kapalı. Özelliğin açılmasıyla ilgili kararları yönetmek için bir yönetişim mekanizması mevcuttur. Bu ücretlendirme mekanizması açılmışsa komisyon oranı% 0.25’e düşecek ve dolayısıyla kazanabileceğiniz miktar azalacaktır.

Protokol ücreti açılmışsa, UniLayer kullanıcı arayüzüne yansıtılacak ve böylece kullanıcı ödül oranlarından haberdar olacaktır. Esasen, biriktirdiğiniz havuz payı ne kadar büyükse, işlem başına o kadar fazla komisyon alırsınız. UniLayer’ın sunduğu otomatik borç verme yönetimi, platform geliştikçe piyasa fiyatı ve diğer faktörlere dayalı olarak jetonları akıllıca ekleyip kaldırarak bu jeton değeri birikimini hızlandıracaktır.

Canlı Grafikler ve Analizler

Ayrıntılı, etkileşimli fiyat çizelgeleri biçiminde kripto piyasalarıyla güncel kalmak için harika UX sağlamak için Cryptowatch gibi araçlara alıştık. UniLayer, alım satımlarınız ve borç verme kurulumunuzla çakışacak şekilde doğrudan gösterge panosu ortamınıza gömülü benzer beslemeleri uygulamayı hedeflemektedir. UniLayer, yatırımcıların profesyonel çözümlerden beklediklerine benzer şekilde doğrudan Gösterge Panosuna entegre fiyat tablolarına sahip olacaktır. Satın alma ve satma emri verileri, likidite hacmi, her likidite çifti için ekleme ve çıkarma emir oranları ve çok daha fazlası, hız ve güvenilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan grafiklere ve analitiklere doğrudan aktarılacaktır. UX, başlangıcından bu yana kripto para biriminde ikincil bir endişe kaynağı olmuştur ve birincil odak noktası ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi temel blok zinciri iyileştirmeleridir.

UniLayer, oyun alanını UX ile düzleştirmek ve profesyonel seviye çizelgesini ve analitik araçlarını doğrudan kontrol panelinize getirmek istiyor.

unilayer folio

Canlı Sipariş Kitapları

UniLayer, token ticareti aktivitesini gerçek zamanlı olarak görmeyi mümkün kılacak bir canlı sipariş defterine sahip olacaktır. UniLayer sipariş kitapları, kullanıcıların platformda desteklenen her bir token çifti ile gerçekleşen tüm satın alma ve satışları önizlemesine olanak tanır.

Canlı sipariş defterleri, Binance gibi merkezileştirilmiş hizmetlerin platformun kendisi tarafından işletildiği ve yönetildiği bir şeydir. Sipariş defterleri tipik olarak, bir güvenlik ihlali durumunda tek bir hata noktası riskini temsil eden kendi kendini yöneten altyapıya bağlanır. UniLayer, böyle bir senaryodan kaçınmak için tasarlanmıştır ve merkezi olmayan ilk veri kaynaklarıyla bir sipariş defteri beslemesine öncülük etmeyi amaçlamaktadır.

Uniswap V2 bir fiyat oracle’ı gibi davranır, yani Dapps sadece JavaScript SDK kullanarak protokole başvurarak token fiyatları talep edebilir. Uniswap oracle fiyatları, süresi yapılandırılabilir olan zaman ağırlıklı ortalamalardır. Canlı fiyat feed’leri, daha doğru bir gerçek zamanlı fiyatı yansıtmak için çok kısa bir süre boyunca zaman ağırlıklı bir ortalama isteyecektir.

Unilayer’ın özellikleri, platform geliştikçe, merkezi olmayan ekosisteme profesyonel standartta araçlar getirmeye odaklanarak gelişmeye devam edecek.

LAYER Token ile Flash Staking

Flash stake etme, bir token’ın alım satım faaliyetini teşvik etmek, token değerini zaman içinde artırmak ve süreçteki stake’leri ödüllendirmek için tasarlanmış yeni bir ödül modelidir.

Staker’lar, bahis yaptıkları anda tam ödül miktarını ödüllendirir – bu, kullanıcıları bir blok zinciri ağını güvence altına almak için zamanla ödüllendiren geleneksel stake modellerine tam bir tezattır.

UniLayer Flash Staking ile anında ödüllendirilirsiniz ve çevrim dışı olduğunuz anda katı cezalar uygulayan bir ağı doğrulamaya dayanan geleneksel stake etme modellerinin aksine, hiçbir ceza alma riski taşımazsınız.

Teorik olarak, herkes UniLayer stake etme ile kazanır. UniLayer, stake etme sürecini kolaylaştırmak için bu modele bir LAYER token ile öncülük ediyor. Jetonlarınızı yatırdığınız anda stake etme ödülleri basılır. Unilayer’ın stake etme modelinin genel modeli aşağıdaki akış şeması ile temsil edilmektedir:

unilayer stake

Bir kullanıcı, belirli bir ERC20 tokenine karşı ne kadar LAYER yatıracağını seçebilir, ayrıca LAYER’ın kilitleneceği bir zaman dilimi seçebilir. Bu iki faktör, anlık ödül miktarınızı belirler.

Bu model, LAYER ve stake edilen ERC20 tokenini elinde bulunduran tüm tarafları ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Ödül mekanizmalarını ayrıntılı olarak inceleyelim:

• Bahis oynamak için, kullanıcının öncelikle Uniswap veya başka bir borsadan bir LAYER jetonu satın alması gerekir. Bu da tokenin likiditesini arttırır ve token sahiplerine gerçek değeri verir.

• LAYER’ın değeri, karşı stake edilen ERC20 tokenlerinin değerine bağlıdır. Düşük performanslı bir ERC20 tokeninin fiyatı zamanla azalırsa, o zaman LAYER’ın değeri de azalacaktır. LAYER’ın başlangıçta ERC20 token değerinin bir ödül yüzdesine göre basıldığını unutmayın – bu ilk değerlemedeki bir düşüş genel LAYER değeri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.

• Öte yandan, zaman içinde fiyatta değer kazanan başarılı token’lara karşı stake etmek, LAYER değerinin olumlu bir etkisine sahip olacaktır – bu, yükseliş trendleri ve boğa piyasaları sırasında gerçekleşmesi çok muhtemeldir.

• Kullanıcı, LAYER’ını kilitlediği için anında ödüllendirilirken, ERC20 tokeninde basılan ödül değerine karşı stake edilir ve anında stakers cüzdanına aktarılır.

• Daha fazla kullanıcı UniLayer hissesinin faydalarını gördükçe, LAYER talebi artacak ve bu da LAYER değerinin artmasına neden olabilir. LAYER’ınız, ek komisyon için bir Uniswap likidite havuzunda kullanılabilir.

Flash staking, ERC20 tokenlerini ve LAYER tokenini aynı anda desteklemek için oldukça etkili bir mekanizmadır. Model, hem alıcıyı hem de satıcıyı aynı anda teşvik ederek ve ödüllendirerek tokenomiklerin kapsamlı bir şekilde anlaşıldığını gösterir.

Tokeniniz için Staking Portalı Kurma

Bir token başlangıcısıysanız, flash stake etme, token değerinize ve bir kick-start edinmenize yardımcı olabilir. UniLayer, aşağıdakiler dahil olmak üzere kendi stake etme şartlarınızı ayarlayabileceğiniz bir Staking Portalı açmanıza izin verecektir:

• Stake etme ödülleri olarak dağıtmak istediğiniz toplam ERC20 token miktarı.

• Cüzdan adresi başına stake edilecek minimum ve maksimum LAYER miktarı.

 • Yüzde olarak kendi ödül oranınız. Kullanıcılara koydukları LAYER değerinin% 5’ini geri vermek isterseniz, bu değer, jetonlar stake edilir edilmez ERC20 jetonunuz olarak aktarılacaktır.
unilayer swap2

Staking Portal Ücretleri

Staking portalı açmak için küçük bir ücret alınacaktır. Kullanıcılar bu başlatma ücretini iki şekilde ödeyebilir:

1. Söz konusu ERC20 tokeni ile, ücretin ilk işlemden düşüleceği.

2.% 50 indirim: Cüzdanınızda tutulan LAYER token ile. İle ödeme yapıldığında bahis portalı ücretlerinde% 50 indirimden yararlanacağınızı unutmayın.

LAYER jetonu. LAYER, Uniswap’te başlangıçta ETH / LAYER çifti ile ticarete açık olacak. UniLayer ile stake etme ödülleri sunmak, token sahiplerinin tarafında çok az risk ile tokeninizin likiditesini ve genel ilgisini artıracaktır. Token sahibi, geçerli bir ödül havuzunu tartabilir ve stake portalını büyüme stratejisine uyacak şekilde yapılandırabilir.

Flash Stake Etmenin Riskleri

Şimdi, tokenleri bir süre kilitlemenin bazı dezavantajları var! Fiyatta bir artış olması durumunda LAYER jetonlarınızı satma fırsatını kaçırabilirsiniz.

Anlık ödül, LAYER’ınızı tam süre boyunca stake ettiğiniz inancına dayandığından, stake ettiğiniz LAYER’ınızı erken çekerseniz bir ceza alacağınız da belirtilmelidir.

Jetonlarınızı sürenizin yarısına kadar geri çekerseniz, büyük olasılıkla stake ödülü değerinizin% 50’sini kaybedersiniz, bahis yaptığınız LAYER’dan düşülür.

UniLayer Staking Çok Yakında

UniLayer stake etme, Cryptocurrency alanında yeni olan öncü bir özelliktir ve özelliğin geliştirilmesi ilerledikçe daha fazla bilgi mevcut olacaktır. Stake etme, kullanıcıların pozisyonlarını yönetebilecekleri ve fonları ne zaman çekebileceklerini görebilecekleri UniLayer panosu aracılığıyla yönetilecektir.

UniLayerStatus: Aktif Geliştirme

UniLayer, şu anda bu parçada tartışılan özellikleri uygulamak için çalışan ekip ile aktif geliştirme aşamasındadır.

İlk sürümünün ardından, UniLayer, tüccarlara, rekabetçi bir ticaret stratejisi yürütmek için gerekli olan profesyonel ticaret özellikleriyle otomatik bir şekilde Uniswap ile doğrudan çalışma fırsatı verecektir.

UniLayer, yükseliş trendlerinden yararlanmak ve fonlarınızı düşüş trendlerinden korumak için piyasa hareketlerine otomatik olarak tepki vermeyi mümkün kılar. Ayrıca, Staking Portallarında temel ERC20 tokenlerini tanıtırken, kullanıcıları LAYER token ile ödüllendiren bir staking modeli ile endüstri lideri protokolleri birleştirir.

Tüm maruziyetiniz, güvenilmez merkezi olmayan bir sistemde zincir üzerindedir ve tokenlerinizi güvenli ve kurcalamaya karşı korumalı hale getirir.

Ayrıca, ne düşündüğünüzü bize bildirin! Açık kaynak işbirliği ruhuna inanıyoruz – kamusal blok zincirlerinin tüm merkezi olmayan hareketi, açık, hoş bir işbirliği ortamı üzerine kurulmuştur. UniLayer, gelişen merkezi olmayan ekosistemin bir parçasını oynamak istiyor ve geri bildirimler son derece memnuniyetle karşılanıyor.

YORUMLAR YAZ