• BITCOIN/TL
  2166170,546
  % -1,34
 • ETHEREUM/TL
  113094
  % -0,25
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % 0,02
 • BITCOIN CASH/TL
  12177.31,508
  % -1,82
 • LITECOIN/TL
  2372.81
  % 1,66
 • COSMOS HUB/TL
  205.04
  % 0,77
 • CARDANO/TL
  13.52
  % -2,17
 • TETHER/TL
  32.88
  % -0,20

Türkiye Ve Kuveyt Arasında Ripple (XRP) Ağı Kuruluyor

Türkiye Ve Kuveyt Arasında Ripple (XRP) Ağı Kuruluyor

Kuveyt Türk Katılım Bankasının ana ortağı Kuwait Finance House, Ripple’ın ödeme teknolojisini kullanarak Türkiye’ye para transferi gerçekleştirdi. RippleNet teknolojisinin kullanıldığı işlemde anlık olarak para transferi yapıldı.

Kuwait Times haberine göre artık Kuveyt’ten Türkiye’ye, RippleNet aracılığıyla para transferi gerçekleştirmek mümkün. Kuwait Finance House yönetiminin açıklamasına göre insanlar KFH’in mobil uygulamasını kullanarak 7 gün 24 saat, herhangi bir işlem ücreti ödemeden anlık para transferi yapabiliyorlar.

‘Hızlı, güvenilir ve ucuz’
Kuwait Finance House, Kuveyt’te RippleNet teknolojisini kullanmaya başlayan ilk bankalardan biri oldu. KWH’in üst düzey yöneticisi Khaled Alshamlan, bu teknoloji sayesinde yurt dışı para transferlerinin daha etkili bir şekilde tamamlanabildiğini açıkladı.

Alshamlan, RippleNet’in avantajlarını sıralarken onunla “anlık olarak, düşük maliyetle ve güvenilir bir şekilde işlem yapılabildiğini” dile getirdi. Kuveyt Türk Katılım Bankasının ana ortağı olan şirket, Kuveyt’teki müşterilerine artık RippleNet ile Türkiye’ye anlık olarak para gönderme imkanı tanıyor. Bu hizmet kişisel ödemeleri ve yatırım işlemlerini kapsayacak.

Bu işlemler şirketin sitesindeki KFHOnline portalından gerçekleştirilebileceği gibi, bankanın iOS ve Android uygulamalarıyla da yapılabilecek.

RippleNet nedir, ne işe yarar?
Ripple tarafından geliştirilen bu teknoloji, banka gibi kurumsal şirketlerin normale kıyasla daha hızlı ve ucuz işlemler yapmasını sağlar. Global düzeyde kullanılabilen RippleNet halihazırda MoneyGram, Standard Chartered gibi isimler dahil olmak üzere, 300’den fazla kurum tarafından kullanılmaktadır.

YORUMLAR YAZ