• BITCOIN/TL
  2094719,723
  % -0,35
 • ETHEREUM/TL
  95024
  % -1,50
 • RIPPLE/TL
  16.72
  % 0,61
 • BITCOIN CASH/TL
  14343.33,321
  % -0,92
 • LITECOIN/TL
  2656.01
  % 1,66
 • COSMOS HUB/TL
  269.94
  % -0,39
 • CARDANO/TL
  14.65
  % 1,68
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,12

Travala, Binance Pay’i Ödeme Yöntemi Olarak Kullanacağını Duyurdu!

Travala, Binance Pay’i Ödeme Yöntemi Olarak Kullanacağını Duyurdu!

Kripto ile desteklenmiş seyahat sitesi Travala, yeni bir ödeme uygulaması olan Binance Pay ile entegrasyonunu duyurdu.

Yapılan bu entegrasyon ile seyahat rezervasyon şirketi, 3 Şubat’taki lansmanının ardından Binance Pay’i ödeme formu olarak uygulayan ilk şirket oldu.

3 Şubat 2021 tarihinde yapılan duyuruya göre, Travala, müşterilerinin seyahat ürünlerini, otel, ev ve uçuş rezervasyonlarında şu an beta modunda olan yeni ödeme uygulamasını kullanmak için izin verecek.

Binance Pay ile Travala’nın kullanıcıları, başlangıçta desteklenen beş kripto para ve bir fiat para birimiyle doğrudan Binance hesaplarından ödeme yapma seçeneğine sahip olacak. Bunlar arasında Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, Binance USD, Swipe ve Euro bulunuyor.

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, ödeme uygulamasının Travala ile entegrasyonunu yaptığı bir açıklama ile doğruladı.

Kripto dostu seyahat şirketi tarafından yapılan açıklamada, tüm bu çalışmaların kripto para biriminin benimsenmesini artırmak ve seyahat özgürlüğünü teşvik etmek için yaptıklarını belirtiliyor.

Bilindiği üzere Binance Pay, bir kripto cüzdanı içeren ve kullanıcılarının Binance Card’ı bağlamasına izin veren, mobil cihazlar için tasarlanmış bir uygulamadır. Binance Pay kullanıcıları, mobil uygulama tarafından oluşturulan QR kodları aracılığıyla birbirlerine de transfer yapabiliyorlar.

Kripto ödeme piyasası son birkaç aydır ilgi görmeye devam ediyor. Buna  ana akım finansal oyuncuların da dahil olması ile sektör dikkat çekici hale geldi.

Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce Visa, bankaların kripto özelliklerini sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini sağlamak için yeni bir sistem denediğini duyurmuştu. Bu yeni sistem ile Visa’nın kripto API’larını kullanan bankalar, müşterilerine BTC’nin satın alınması, ticareti ve muhafazası dahil olmak üzere bir dizi kripto hizmeti sunabilecek.

Görüldüğü üzere blockchain teknolojisi hayatımızın birçok alanında yaygın olarak kullanılmaya başladı. Bu teknolojiyi benimseyen şirketler ise geride kalmamak üzere yatırımlarını bu alana doğru yönlendirmeye başladı.

YORUMLAR YAZ