• BITCOIN/TL
  419502,691
  % -2,34
 • ETHEREUM/TL
  33208
  % -1,70
 • RIPPLE/TL
  6.87
  % 1,81
 • BITCOIN CASH/TL
  2424.96,703
  % -1,12
 • LITECOIN/TL
  1089.95
  % -0,88
 • COSMOS HUB/TL
  212.62
  % 3,41
 • CARDANO/TL
  9.73
  % -4,38
 • TETHER/TL
  17.95
  % 0,06

Sony Avrupa, Theta ağına katılan son büyük şirket oldu

Sony Avrupa, Theta ağına katılan son büyük şirket oldu

Dünyanın en büyük şirketlerinden Japonya merkezli elektronik devi Sony’nin Avrupa kolundan devi bir blokzincir adımı geldi. Sony Avrupa, blokzincir tabanlı video protokolü Theta Ağı’na katılan son büyük şirket oldu.

Sony Avrupa’nın AR-GE grubu “Merkez Avrupa Brüksel Laboratuvarı”, Theta’nın kurumsal doğrulayıcı ve yönetim konsey programına katıldığını açıkladı.

Theta ağında node çalıştıracak

Bu katılımın bir parçası olarak Sony, Theta’nın proof-of-stake konsensüs protokolünde ağ işlemlerini doğrulamak için Avrupa’da konumlandırılmış bir doğrulayıcı düğüm çalıştıracak. Şirket ayrıca ağın güvenliği ve istikrarının sağlanmasıyla stratejik teknoloji plânlamasının yapılması için oluşturulan yönetim konseyinin de bir üyesi olarak hareket edecek.

Google ve Samsung da var

Doğrulayıcı programında Google ve Samsung gibi devlerin yanında kripto para endüstrisinden de Binance, Blockchain.com ve Gumi gibi şirketler de bulunuyor. Theta Labs CEO’su Mitch Liu konuyla ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı:

“14 girişim doğrulayıcısıyla Theta Ağı, son hız merkeziyetsizliğe doğru gidiyor. Bunların 7 tanesi Theta Labs tarafından çalıştırılıyor. Sony Avrupa’nın son doğrulayıcı olarak aramıza katılması da proje için çok ciddi bir kilometre taşının geride kaldığını gösteriyor”

Liu ayrıca Sony ile merkeziyetsiz finans ve NFT’ler başta olmak üzere dağıtık defter teknolojisi geliştirilmesinde daha derin stratejik işbirliği hedefinde olduklarını da belirtti. Sony şirketinden bir sözcü de, şirketin kimlik doğrulama ve dijital içerik de dahil olmak üzere çeşitli alanlardaki blokzinciri uygulamalarını keşfetmeye devam ettiğini söyledi.Sözcü firmanın dijital para donanım cüzdan teknolojisi üzerinde çalıştığını da belirtti.

Sanal gerçeklik canlı yayın şirketi Sliver.tv’nin bir alt kuruluşu olan Theta Labs 2017 yılında kuruldu. Theta protokolünün token’ı olan THETA, yakın zamanda çok ciddi fiyat yükselişleri yaşamış hatta Bitcoin’in rallisini de geride bırakmıştı.

Telegram sayfamızdan güncel haberleri takip için tıklayınız.

YORUMLAR YAZ
X