• BITCOIN/TL
  2165703,610
  % -1,22
 • ETHEREUM/TL
  113190
  % -0,23
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12104.29,225
  % -2,12
 • LITECOIN/TL
  2372.15
  % 1,84
 • COSMOS HUB/TL
  205.02
  % 1,01
 • CARDANO/TL
  13.43
  % -2,87
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,18

SEC Üyesinden XRP Yatırımcılarına Umut Veren Açıklama

SEC Üyesinden XRP Yatırımcılarına Umut Veren Açıklama

XRP ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava piyasanın kızıştığı şu günlerde aynı şekilde şiddetlenerek devam ediyor. Ripple son haftalarda önemli birkaç haber alsa ve davayı lehine çeviriyor gibi gözükse de Ripple’ın hala bu davayı kazandığı söylenemez.

SEC Üyesinden Olumlu XRP Yorumu

SEC üyesi Hester Peirce‘in yaptığı açıklama ise XRP yatırımcılarına davayı kazanacaklarına dair umut vermiş olabilir. Peirce, bir kripto para biriminin herhangi bir kurum tarafından piyasaya sürülmesinden dolayı illa ki menkul kıymet sayılamayacağını ifade etti. “Kripto Anne” unvanını kazanan ve kripto para sektörüne yakın tavırları ile ön plana çıkan Peirce, bir kripto paranın menkul kıymet olmasının aslında yatırım kontratı olduğu anlamına geldiğini ifade etti. Peirce, bu durumda da söz konusu varlığın satılmasına yönelik vaatlerde bulunulmasının zorunlu olduğunu vurguladı. Ancak XRP için böyle bir durum söz konusu değildi ve yatırımcılara XRP almaları karşılığında herhangi bir kazanç vaadinde bulunulmadı.

Peirce, SEC’nin bu konuda daha fazla bilgi sağlaması ve kesinlik sunması gerektiğini ifade etti. SEC’nin şu an dolandırıcılık ile ilgili olmayan davalara çok fazla vakit ayırdığını ancak bunun öncesinde kesinlik kazandırılması gerektiğini belirterek yine XRP yatırımcılarının lehine bir açıklama yaptı.

Ripple ve SEC arasındaki davada bu açıklamaların kullanılması ise Ripple yatırımcılarının lehine olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ