• BITCOIN/TL
  1900827,651
  % -2,63
 • ETHEREUM/TL
  101497
  % -1,05
 • RIPPLE/TL
  14.52
  % 0,18
 • BITCOIN CASH/TL
  11223.43,142
  % -0,93
 • LITECOIN/TL
  2213.23
  % 1,81
 • COSMOS HUB/TL
  199.96
  % 0,59
 • CARDANO/TL
  12.85
  % 1,26
 • TETHER/TL
  32.9
  % -0,23

Ripple, SEC ile anlaşma yolunda

Ripple, SEC ile anlaşma yolunda

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, dün kişisel Twitter hesabında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple ve Garlinghouse ile Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’ı dava etmesi konusunda sorulan soruları yanıtladı.

Bilindiği üzere SEC, Ripple’ı ve bu iki yöneticiyi, 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satmakla suçluyor. Taraflar, Şubat’ta ilk kez hakim karşısına çıkacaklar.

Garlinghouse, yaptığı açıklamalarda, ayrıntılara giremeyeceğini ancak Ripple’ın SEC ile anlaşmayı denediğini ve yeni yönetimle anlaşma yoluna gitmeye çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

CEO, XRP’yi listelemek için borsalara ödeme yapıldığı iddialarına ise şu cevabı verdi:

“XRP küresel olarak en likit dijital varlıklardan biridir ve yüzde 95 oranında ABD dışında işlem görüyor. Ripple’ın XRP’nin nerede listelendiği, kimin sahip olduğu vb. konular üzerinde hiçbir kontrolü yoktur. Açık kaynak ve merkezsizdir.”

Garlinghouse, SEC’ye ne zaman cevap verileceği ve şirketin neden sessiz olduğu konularında gelen eleştirilere yanıt olarak ise perde arkasında pek çok şey olduğunu söyledi ve “İlk yanıtımızı birkaç hafta içinde vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Son olarak da “Ne sessiz kalacağız ne de bu mücadeleden vazgeçeceğiz. Gerçeklerin ve tarihin doğru tarafındayız. Duruşma günümüzü ve görevi devralır almaz yeni SEC yönetimiyle yakın ilişkiler kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Garlinghouse’un açıklamalarının XRP’nin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Bugüne kadar birçok borsa XRP‘de alım satımı durdurma kararı aldı. Bu kararlar, özellikle önümüzdeki yedi gün içinde pek çok borsa üzerinde uygulamaya geçecek. ABD’de faaliyet gösteren Coinbase, Binance US gibi borsalar, XRP’de alım satımı durdurma kararı alırken henüz bir başka büyük borsa olan Kraken’dan bir açıkalama gelmedi. Kraken, konuyu hâlâ değerlendiriyor.

YORUMLAR YAZ