• BITCOIN/TL
  2158942,739
  % -1,23
 • ETHEREUM/TL
  112956
  % -0,19
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 0,08
 • BITCOIN CASH/TL
  12044.16,539
  % -2,07
 • LITECOIN/TL
  2362.63
  % 1,46
 • COSMOS HUB/TL
  204.28
  % 0,68
 • CARDANO/TL
  13.41
  % -2,92
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,31

PayPal, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Alım Satım Hizmetini Duyurdu

PayPal, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Alım Satım Hizmetini Duyurdu

PayPal Holdings Inc, Çarşamba günü kripto para piyasasına katıldı; müşterilerin PayPal cüzdanlarını kullanarak Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanıdığını açıkladı.

Reuters’ta yer edinen habere bakılırsa şirket yaptığı açıklamada PayPal, müşterilerinin 2021’in başından itibaren ağındaki 26 milyon satıcıdan alışveriş yapmak için kripto para birimlerini kullanabileceklerini söyledi.

Başkan ve Genel Müdür Dan Schulman bir röportajda PayPal’ın hizmetin kripto paraların küresel kullanımını teşvik edeceğini; ağını merkez bankaları ve şirketler tarafından geliştirilebilecek yeni dijital para birimleri için hazırlayacağını umduğunu söylemiş oldu ve şu ifadeleri kullandı:

“MERKEZ BANKALARI İLE ÇALIŞIYORUZ VE HER TÜRLÜ DİJİTAL PARA BİRİMİNİ mevzusunda PAYPAL’IN NASIL BİR ROL OYNAYABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ.”

Şirket, ABD’deki hesap sahiplerinin önümüzdeki haftalarda PayPal cüzdanlarıyla kripto para satın alabileceğini, satabileceğini ve tutabileceğini söylemiş oldu. 2021’in ilk yatısında Venmo’ya ve bazı ülkelere açılmayı planlıyor.

PayPal’ın bu hamlesi Bitcoin ve altcoin’leri genele taşıyor
Mobil ödeme sağlayıcısı Square ve borsa ticareti uygulama firması Robinhood şeklinde öteki ana akım fintech şirketleri, kullanıcıların kripto para birimlerini alıp satmalarına izin veriyor; sadece PayPal’ın da bu özelliği piyasaya sürmesi, geniş erişimi göz önüne alındığında kayda değer.

Merkezi California, San Jose’de bulunan şirketin dünya çapında 346 milyon etken hesabı var ve ikinci çeyrekte şirket üzerinden 222 milyar dolarlık ödeme gerçekleştirildi.

Reuters’a gore kripto para birimleri dalgalanma eğilimindedir, bu da onları spekülatörler için çekici kılar; sadece satıcılar ve alışveriş yapanlar için daha az çekici sayılabilir. İşlemler, öteki ana ödeme sistemlerinden daha yavaş ve daha maliyetli olmuştur.

Şirket, PayPal’daki kripto para birimi ödemelerinin ABD doları gibi fiat para birimleri kullanılarak yapılacağını, şu demek oluyor ki satıcıların ödemeleri kripto paralarla almayacağını söylemiş oldu.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’ndan ilk şartlı kripto para birimi lisansını güvence altına alan PayPal, başlangıçta Bitcoin ve Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’in satın alınmasına izin verecek. PayPal, hizmeti sunmak için Paxos Trust Company ile işbirliği kurdu.

YORUMLAR YAZ