• BITCOIN/TL
  2161345,575
  % 0,23
 • ETHEREUM/TL
  103387
  % -1,34
 • RIPPLE/TL
  17.94
  % 2,54
 • BITCOIN CASH/TL
  16626.43,526
  % -0,46
 • LITECOIN/TL
  2758.05
  % -0,98
 • COSMOS HUB/TL
  287.56
  % -0,40
 • CARDANO/TL
  16.64
  % 0,10
 • TETHER/TL
  32.57
  % -0,07

OM Lira Çekirdek Satışı (2–11 Kasım 2020)

OM Lira Çekirdek Satışı (2–11 Kasım 2020)

Omlira Ekibi’den basın açıklaması geldi.

Öncelikle şimdiye kadar OM Projesi ve OM Lira’ya destek veren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizlerin destekleri sayesinde çok kısa sürede çok büyük işler başardık ve topluluk olarak iyi yol katettik. Bu süreçte sizlerden gelen tüm istekleri elimizden geldiğince yanıtlamaya çalıştık ve sizlerin geri dönüşleriyle kendimizi güncelledik.


Bu kapsamda geçtiğimiz hafta olası çekirdek satış için talep topladık ve toplamda 390 farklı katılımcımızdan gelen “çekirdek satış” talebini karşılıksız bırakmamak için 2 Kasım — 11 Kasım 2020 tarihleri arasında, yalnızca airdrop katılımcılarımıza özel çekirdek satış yapma kararı aldık.
Çekirdek satışın esas amacı OM Projesi ve OM Lira’nın daha iyi yerlere gelebilmesi için gereken maddi kaynağın sağlanabilmesi ve erken destekçilerimize ön satışa göre %20 daha avantajlı fiyatlardan OM Lira elde edebilme şansının tanınması.

Çekirdek satış sürecinde 1 OM Lira’nın fiyatı 0.04 Türk Lirası (4 kuruş) olarak belirlendi ve bu süreçte elde edilecek tüm gelir YALNIZCA OM Projesi ve OM Lira’nın geliştirilmesi için kullanılacak. Çekirdek satış ile ilgili detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.
Projemizin başlangıcından itibaren sahip olduğumuz şeffaflık anlayışı çekirdek satış sürecinde de devam edecek ve elde edilen gelirler web sitemiz üzerinden belirli aralıklarla sizlere duyurulacak. Ayrıca yapılan harcamalar ve mali durum da yine geçtiğimiz ayda olduğu gibi ay sonunda sizlerle detaylı olarak paylaşılacak.


Çekirdek Satış Detayları
Çekirdek Satış 2 Kasım 2020–11 Kasım 2020 tarihleri arasında, 2 ve 11 Kasım dahil olacak şekilde, 10 gün süre ile gerçekleştirilecektir.
Çekirdek Satış için ayrılan OM Lira miktarı 30 Milyon OM Lira olacaktır. Bu miktar ön satış için ayrılmış olan 150 Milyon OM Lira’dan karşılanacaktır.
Satılamayan OM Liralar ön satış için ayrılan miktara tekrardan ilave edilecektir.


1 OM Lira (OML) = 0.04 Türk Lirası (4 kuruş)
OM Lira’nın değerinin korunabilmesi ve adil bir çekirdek satış süreci için bir kişi toplamda en fazla 250 bin Türk Lirası değerinde OM Lira satın alabilir.
Yalnızca aktif airdrop katılımcıları çekirdek satışa katılabilir.
Satın alınan OM Liralar, kullanıcının uyumlu Ethereum cüzdan adresine satın almanın onaylanmasının ardından 12 saat içerisinde gönderilecektir. Bu gönderim esnasında kullanıcıya herhangi bir işlem veya transfer ücreti yansıtılmayacak, kesinti yapılmayacaktır.
250 TL ve üzeri OM Lira satın alan kullanıcılar ÜCRETSİZ olarak OM Kart almaya hak kazanacaktır. OM Kart geliştirmeleri tamamlanıp gönderilmeye hazır hâle geldiğinde ilk önce bu kullanıcılara, satın alma sırası göz önünde bulundurularak, OM Kart gönderilecektir.
Ödeme yöntemi yalnızca banka transferi olup, sadece size ait, adınıza açılmış bir banka hesabı üzerinden yapacağınız transferler geçerli olacaktır.


ATM üzerinden para yatırma ya da kredi kartı, çek, senet gibi ödeme yöntemleri geçerli değildir.
Yalnızca 18 yaşını doldurmuş, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan gerçek kişiler satışa katılabilir. Tüzel kişiler veya kurumlar çekirdek satışa katılamaz.
Çekirdek satış satis.omlira.com web adresi üzerinden gerçekleşecektir.
Satışa katılmadan önce her kullanıcı airdrop programına katıldığı e-posta adresini kullanarak hesap açacaktır.
Hesap açılışı esnasında SMS ile cep telefonu doğrulaması yapılacaktır.
SMS doğrulaması sonrasında yasalar gereği “Müşterini Bil” (KYC) doğrulaması kapsamında bir adet geçerli kimlik belgesi fotoğrafını web sitemize yüklemesi gerekmektedir.
Geçerli kimlik belgeleri; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ön yüzünün fotoğrafı, Türkiye Cumhuriyeti Yeni Kimlik Kartı (çipli kimlik) ön yüzünün fotoğrafı, Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu kimlik bilgilerinin yer aldığı sayfanın fotoğrafı.


Ehliyet veya farklı kurum/kuruluşlara ait kimlik belgeleri geçerli değildir.
Doğrulama işlemleri tamamlandıktan sonra kullanıcılar “Open Money Teknoloji ve Yatırım Anonim Şirketi’ne (MERSİS No: 0644078523800001) ait, satis.omlira.com web adresinde belirtilecek olan kurumsal banka hesaplarına havale/EFT yapabilir.
Satın almanın tamamlanabilmesi için site üzerinde bulunan profil sayfasından adres bilgisinin girilmesi yine yasal nedenlerden dolayı zorunludur.
Geçersiz para yatırma durumunda yatırılan paralar, transfer ve aracı banka işlem ücretleri düşüldükten sonra, gönderen hesaba iade edilecektir.
Toplam satın alma miktarı (250 bin TL) aşılan durumlarda 250 bin TL değerinde OM Lira kullanıcı hesabına tanımlanacak olup, artan miktar kullanıcıya iade edilecektir.
Toplam satılan tutarın 11 Kasım tarihinden önce 30 milyon OM Lira’ya ulaşması durumunda satış erken bitecektir.
Çekirdek satış sürecinde, satın alan kişiye %5 referans bonusu işlenecek olup, referans bonusu kazanımları ön satış ve normal satış süreçlerinde de devam edeceği için, normal satış süreçleri bittikten sonra kullanıcılara gönderilecektir.

YORUMLAR YAZ