• BITCOIN/TL
  1882492,233
  % -1,92
 • ETHEREUM/TL
  101079
  % -2,25
 • RIPPLE/TL
  15.45
  % 5,47
 • BITCOIN CASH/TL
  11467.03,688
  % 1,56
 • LITECOIN/TL
  2271.82
  % 2,06
 • COSMOS HUB/TL
  196.38
  % -2,10
 • CARDANO/TL
  13.25
  % 2,71
 • TETHER/TL
  33.04
  % 0,38

OKEx, Solana (Sol) Ekosistemine Yatırım Yapıyor!

OKEx, Solana (Sol) Ekosistemine Yatırım Yapıyor!

Solana’nın yüksek performanslı blok zincirinin arkasındaki hibe programı olan Solana Vakfı, ekosistemin genişlemesini desteklemek için tasarlanmış iki stratejik yatırım fonu başlatmak üzere kripto para borsaları OKEx ve MXC ile ortaklık imzaladı.

Toplamda 40 milyon dolar değerinde olan iki fon, Solana’nın daha fazla ademi merkeziyetçi uygulama ve protokolünü pazara sunmasına yardımcı olacak. Ethereum‘un gas ücretlerinin çok yüksek olması, daha geniş çapta benimsenmeye engel teşkil ettiği için, gelecek vaat eden birçok ekip, son aylarda Solana ekosistemine katıldı.

Solana Vakfı Başkanı Antonaly Yakovenko, blok zincirin özellikle merkezi olmayan finans alanında hızlı bir büyüme yaşadığını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Odak noktamız; kullanıcılara, Solana’yı oluşturan ekiplere ve ekosistemdeki ortaklara mümkün olan en iyi deneyimi sunmaktır. Solana Vakfı, tüm dünyada DeFi için yenilikçi yeni yaklaşımları desteklemeye devam edecek. “

OKEx’ten sağlanan finansmanın, Solana’nın uluslararası pazarlama çalışmalarında kullanılacağı bildirildi. Sektördeki bu iki önemli oyuncunun desteği, Solana’nın geleceği için oldukça önemli görülüyor. Çünkü OKEx ve MXC, Asya’nın en büyük kripto para birimi borsalarının başında geliyor ve günlük hacimde milyarlarca dolar değerinde işlemlere ev sahipliği yapıyor.

FTX CEO’su ve Solana’nın kilit savunucularından biri olan Sam Bankman-Fried konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para alanındaki en önemli oyunculardan bazılarının Web3 için en iddialı vizyonu oluşturmaya kararlı olduklarını görmek son derece heyecan verici.”

3,5 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Solana’nın SOL tokenı, şu anda 30. en büyük kripto para birimi olarak 13,35 dolardan işlem görüyor.

YORUMLAR YAZ