• BITCOIN/TL
  2162577,670
  % -2,15
 • ETHEREUM/TL
  112882
  % -0,95
 • RIPPLE/TL
  19.84
  % -1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12108.7,296
  % -2,91
 • LITECOIN/TL
  2371.52
  % 0,66
 • COSMOS HUB/TL
  205.17
  % -0,23
 • CARDANO/TL
  13.43
  % -3,74
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,29

Milyarder Frank Giustra: Merkez bankaları, Bitcoin’i yıkmaya çalışacak

Milyarder Frank Giustra: Merkez bankaları, Bitcoin’i yıkmaya çalışacak

Kanadalı milyarder Frank Giustra, yakın tarihli bir röportajda, altın ve Bitcoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve her ikisini de neden sevdiğini açıkladı.

Fiore Group’un CEO’su olan Giustra, “İnsanlar artık bu konuda hakkında tartışmayı bırakmalı. Seçimini yap, birini ya da ötekini al ve çeneni kapat. Kristal kürem yok ama orada neler olup bittiğine, altını neyin, Bitcoin’i neyin yönlendirdiğine dair fikirlerim var. Ve bence evet, Bitcoin kısa vadede çok daha yüksek seviyelere çıkabilir. Altının yerini alacak mı? Pek çok nedenden ötürü öyle düşünmüyorum.” dedi.

Milyarder iş insanı, sözlerinin devamında “Altın, güvenilir bir değer deposu olarak 3 bin yıllık bir geçmişe sahip ve 3 bin yıldır hiç yüzüstü bırakmadı. Bitcoin on yıldan daha eski ve şu anda ona yatırım yapan kitle tarafından bir değer deposu olarak görülüyor. Altın gibi neredeyse evrensel olarak benimsenen bir varlık olana kadar spekülasyon yapmış olursunuz. Yaptığınız şey, oraya ulaşacağına dair spekülasyon yapmak ve bu oluncaya dek ‘Daha Büyük Aptal Teorisi’ oyununu oynuyor oluyorsunuz. Olabilir ama birçok nedenden dolayı çok uzun süreceğini düşünüyorum fakat bu çok daha yüksek seviyelere çıkmayacağı anlamına gelmez, şahsen bunun olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“Servetimi nerede saklayacağım konusunda bir seçim yapacak olsaydım bu altın olurdu. Bir şeylerin yükseleceğini düşünerek para kazanmak istersem Bitcoin alırdım.” diye ekleyen Giustra, son olarak merkez bankalarının tüm güçleriyle Bitcoin’i yıkmaya çalışacaklarını savundu:

“Merkez bankaları altın tutuyor, Bitcoin değil. Altınları para rezervlerinin temel bir parçası ve bu konuda kendi dijital para birimlerini çıkaracaklarını düşünüyorum. Bitcoin almayacaklar, tüm güçleriyle onu yıkmaya çalışacaklar.”

YORUMLAR YAZ