• BITCOIN/TL
  2117456,690
  % 0,85
 • ETHEREUM/TL
  115059
  % 4,52
 • RIPPLE/TL
  16.02
  % 1,04
 • BITCOIN CASH/TL
  12681.06,272
  % 3,56
 • LITECOIN/TL
  2403.78
  % 3,74
 • COSMOS HUB/TL
  222.38
  % 7,62
 • CARDANO/TL
  12.56
  % 5,09
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,11

Microstrategy CEO’su, Bitcoin İçin Fiyat Tahmini

Microstrategy CEO’su, Bitcoin İçin Fiyat Tahmini

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, katıldığı bir röportajda Bitcoin için zirve fiyatını açıkladı. Saylor’a göre, eğer Bitcoin güvenli liman varlıklarını tahtından ederse, piyasa değeri olarak 700 trilyon dolara, fiyat olarak da 15 milyon dolara kadar çıkabilir.

Bitcoin yatırımcısı MMCrypto, YouTube üzerinde Michael Saylor ile bir röportaj gerçekleştirdi. MMCrypto, Saylor’a Bitcoin fiyatından Elon Musk’a kadar birçok alanda çeşitli sorular yöneltti. Röportajın en ilgi çekici noktası ise Saylor’ın Bitcoin fiyat tahmini yaptığı bölüm oldu. Microstrategy CEO’su, BTC için 15 milyon dolarlık fiyat tahminine ulaşırken öncelikle güvenli liman olarak görülen finansal varlıkların piyasa değerlerini hesapladı.

Bitcoin fiyatı 15 milyon dolara çıkabilir
Saylor; nakit para, borsa endeksleri, gayrimenkul, tahvil ve bono gibi borçlanma araçlarının altından daha fazla güvenli liman olarak tercih edilerek yatırım aldığını söyledi. Saylor’a göre, bu varlıkların toplam piyasa değeri 300-400 trilyon dolar seviyesinde ve eğer Bitcoin bu varlıkları güvenli liman statüsünden elimine ederse BTC’nin piyasa değeri 10 yıl içinde 700 trilyon dolara kadar çıkabilir.

MMCrypto da burada araya girerek “O halde Bitcoin’in fiyatı da 15 milyon dolar olacaktır.” diyerek Saylor’un fiyat tahminini net bir şekilde ortaya koydu. Bununla birlikte Michael Saylor, alım gücünün değişimine bağlı olarak bu fiyatın aşağı ya da yukarı yönlü kısmen değişime uğrayabileceğini ekledi.

Saylor Ethereum’u unicorn girişimlere benzetti
MMCrypto, Saylor’a Ethereum’u olup olmadığını sordu. Michael Saylor, bu soruya cevap vermeden önce Ethereum hakkındaki fikirlerini kısaca özetledi. Bitcoin’in kurumsal düzeyde güvenli liman varlığı olduğunu söyleyen CEO, Ethereum için unicorn tabirini kullandı. ETH’nin Uber, Airbnb gibi heyecan verici ve gelişim sürecindeki bir varlık olduğunu söyleyen Saylor, “Bitcoin’den daha riskli ancak gelecek vadediyor.” dedi.

Bunun yanı sıra, Ethereum’un bir değer deposu olamayacağını, henüz tam anlamıyla gelişmediği için de herhangi bir yatırım yapmadığını açıkladı. Son olarak Saylor, Bitcoin ve Ethereum arasında rekabetçi karşılaştırmaların yapılmaması gerektiğini, çünkü her iki varlığın farklı özellikleri olduğunu söyledi.

“Daha fazla CEO’nun BTC almasını bekliyorum”
Elon Musk hakkındaki soruları yanıtlayan Michael Saylor, “Musk’a söylediklerimi herhangi bir şirkete de söylerdim. Bence Bitcoin ile ilgilendiği için bana Twitter’da cevap verdi.” dedi. Ayrıca, şirketlerin dolardan oluşan bir bilanço yerine Bitcoin’i tercih etmelerinin daha mantıklı olduğunu belirten CEO, gelecek yıllarda daha fazla CEO’dan BTC yatırım hamlesi beklediğini söyledi.

YORUMLAR YAZ