• BITCOIN/TL
  300224,246
  % -4,65
 • ETHEREUM/TL
  20069
  % 0,38
 • RIPPLE/TL
  7.03
  % -2,35
 • BITCOIN CASH/TL
  4906.56,414
  % 0,82
 • LITECOIN/TL
  1365.18
  % -1,31
 • COSMOS/TL
  99.21
  % -1,90
 • CARDANO/TL
  12.41
  % 0,87
 • TETHER/TL
  8.42
  % 0,40

Mark Zuckerberg’den İlginç Bitcoin Paylaşımı

Mark Zuckerberg’den İlginç Bitcoin Paylaşımı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, yıllardan beri Bitcoin’e (BTC) ilgi duyan kişilerden birisi olarak gösterilmekteydi. Zuckerberg bu konuda şimdiye kadar herhangi bir önemli açıklama yapmasa veya kendini açık etmese de beklenen sinyal bir fotoğraf ile ortaya çıktı.

Facebook CEO’sundan Bitcoin Göndermesi

Zuckerberg, Facebook üzerinde paylaştığı bir gönderisinde iki keçisi olduğunu ve birisinin adının Max, diğerinin ise Bitcoin olduğunu vurguladı.

mark zuckerberg bitcoin paylaşımı

mark zuckerberg bitcoin paylaşımı

Skybridge kurucusu Anthony Scaramucci ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda Zuckerberg’in başından beri Bitcoin yatırımcısı olduğunu bildiğini vurguladı. Scaramucci, Zuckerberg’in aslında David Marcus’u PayPal’dan Facebook’a getirdiğinde Bitcoin yatırımı yapmaya başlamış olabileceğini vurguladı. Zuckerberg ve Libra (yeni adıyla Diem) projesinden sorumlu David Marcus’u tebrik eden Scaramucci, bunun devamında geleceklerin heyecan verici olabileceğini de ifade etti.

Facebook’un kripto para projesi hala geliştirilme aşamasında ve bunun piyasaya çıkış tarihinin 2022’ye denk gelebileceği ifade ediliyor. Buna rağmen Zuckerberg’in şimdiden Bitcoin’e olan ilgisini bu fotoğrafla ortaya koymuş olması başka projelerin gelebileceğine dair sinyal olarak algılandı. Şu an için neredeyse dünyanın her yanından en zengin isimler Bitcoin ve kripto para yatırımı yapmakta. Zuckerberg gibi sektörün içinden birisinin ise bu vakte kadar gerçekten yatırım yapmamış olması ciddi anlamda şaşırtıcıydı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

X