• BITCOIN/TL
  2156657,742
  % 0,17
 • ETHEREUM/TL
  103229
  % -1,31
 • RIPPLE/TL
  17.85
  % 2,65
 • BITCOIN CASH/TL
  16609.56,345
  % -0,17
 • LITECOIN/TL
  2757.37
  % -0,53
 • COSMOS HUB/TL
  285.02
  % -0,95
 • CARDANO/TL
  16.91
  % 2,28
 • TETHER/TL
  32.61
  % 0,13

Kurumsalları Kripto’ya Getiren 5 Proje

Kurumsalları Kripto’ya Getiren 5 Proje

Kripto pazarına beklenen kurumsal sermaye akışı, son birkaç yıldır popüler bir anlatı oldu, ancak çoğu zaman sınırlı bir çekişe sahip. Şimdi, 2020 makro arka planının ardından, aslında bu gerçekleşiyor. Kurumsal katılım için hazırlıklar yapıldı ve kripto saklama, dijital varlık yönetimi ve ticaret yürütme aracılığı için kurumsal düzeyde çözümler oluşturuldu.

Kripto piyasası kısa süre önce ilk kez 1 trilyon doları aştığında ve bunun beş kat artacağına dair tahminlerin ardından , bu kritik kitleyi yakalamak için kurumsal düzeyde rayların bulunması her zamankinden daha önemli. Bu görevin ön saflarında yer alan projelerden bazıları, tüm alana fayda sağlayacak kurumsal para akışına öncülük ediyor.

Gri tonlamalı
Digital Currency Group iştiraki Grayscale Investments, bu alanda çoğundan daha uzun süredir yer aldı. GBTC Bitcoin Güven , başlangıçta hizmet sunan, tek seferde eski pazarı için sadece kurumsal ürünlerin biriydi Müşteri tabanı artık fazla övünür 2013 yılında geri girmiştir olan 20 kurum Ark Sınai dahil üzerinde 100 milyon $ yatırımları ile ve Rothschild Investment Corporation ve son dönüm noktasında yönetilen 20 milyar dolarlık varlığa ulaştı .

Grayscale bu alanda, belki de bu yıl Bitcoin ETF onayı şeklinde daha büyük bir rekabetle karşılaşana kadar , büyümesinin hızla artmaya devam etmesi muhtemeldir. Bitcoin, ethereum ve litecoin dahil olmak üzere bir dizi bireysel dijital varlığın yanı sıra büyük sermaye fonu gibi kripto para sepetleri için düzenlenmiş kurumsal düzeyde yatırım ürünleri sunar.

Finxflo

Finxflo, Tagomi’nin çözümünden bir adım daha ileri giden ilk hibrit likidite toplayıcısıdır. Birden fazla hesap açmaya gerek kalmadan cefi ve DeFi mekanlarını tek bir düzenlenmiş platform, bir KYC süreci ve bir cüzdan aracılığıyla bir araya getirir. Kurumsal düzeydeki araçları, kullanıcıların minimum kayma, azaltılmış risk ve sıfır para çekme ücreti ile 25’ten fazla borsa ve likidite sağlayıcıları aracılığıyla en iyi fiyatlarla alım satım gerçekleştirmeleri için her iki dünyanın da en iyisini sunar. Likidite arzında sınırlama olmaksızın, gerekli kurumsal korumayı ve en uygun fiyatı sağlar.

Finxflo ayrıca, önde gelen sağlayıcı Fireblocks ile ortaklaşa kurumsal düzeyde sigortalı bir saklama depolama çözümü sunarak müşteri fonlarının, sigortaya erişimi olan şifreli, ayrılmış kasalarda tutulmasını sağlar.

Daha fazla fayda sağlayan Finxflo ekosistemi, kullanıcıların stake etme, yönetişim hakları ve düşük işlem ücretleri dahil olmak üzere Finxflo’nun tüm ek özelliklerine erişmesine olanak tanıyan bir blok zinciri 3.0 varlığı olan yerel FXF belirteci tarafından besleniyor . Ayrıca, Ethereum ve Tron ekosistemlerinde DeFi protokolleri ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik dünyasını açarak, kullanıcılara tarım likiditesi sağlama ve arbitraj fırsatları sunma imkanı sunar.

Tagomi
Coinbase tarafından geçen yıl satın alınan Tagomi, tek bir hesapta ticaret, saklama, marj, borç verme, kısa devre, stake etme ve finansman sağlayan lider bir kripto birincil aracılık platformudur. Tagomi, 14’ten fazla borsa ve likidite mekanına erişimi bir araya getirerek, kullanıcıların en iyi fiyat uygulamasına erişirken farklı hesaplardaki bakiyeleri sorunsuz bir şekilde birleştirmesine ve kurumsal yatırımcıların ticaret stratejilerini ayırması için gelişmiş ticaret araçlarına olanak tanır.

Tagomi , Paradigm, Pantera ve Bitwise dahil olmak üzere birçok tanınmış hedge fon ve aile ofisi için tercih edilen platform haline geldi. Goldman Sachs, Citadel ve KCG gibi eski finans şirketlerinden uzmanlık getirerek, bir sonraki kurumsal yatırımcı dalgasına dahil olmak için temelleri atıyor.

Fidelity Dijital Varlıklar
3.3 trilyon dolarlık yönetim altındaki varlığa sahip dünyanın en büyük finansal hizmet organizasyonlarından biri olan Fidelity Investments, eski finans ile kripto piyasası arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olan Fidelity Digital Assets’i başlattı . Yeni kripto bölümü, güvenli saklama, ticaret yürütme ve yatırım hizmetleri için eksiksiz bir hizmet, kurumsal düzeyde bir platform sağlar. Daha yakın zamanlarda, aile ofisleri, kayıtlı yatırım danışmanları ve diğer kurumlar aracılığıyla sağlanan nitelikli yatırımcılar için bir bitcoin fonu başlattı .

Fidelity’nin kurumsal yatırımcılarla yaptığı anket , Fidelity Digital Assets gibi çözümlerin gerekli olan uygulanabilir ürün-pazar uyumunu sağlayabilmesi koşuluyla, bir varlık sınıfı olarak kripto hakkında çekici bir şey bulan katılımcıların% 80’ini vurguladı.

Bakkt
New York Borsası’nı (NYSE) işleten Intercontinental Exchange (ICE), Microsoft ile ortaklaşa yeni bir şirket olan Baakt’ı kurdu ve tüketicilerin kripto para birimlerini küresel ölçekte satın almasını, satmasını, depolamasını ve harcamasını sağlamak için bulut çözümlerinden yararlanıyor. ağ. Bakkt, özel bir cüzdan ve uygulama, güvenli saklama ve ticaret yürütme dahil olmak üzere bir dizi dijital varlık hizmeti sunar. Ayrıca, eski sağlayıcı Chicago Mercantile Exchange’den (CME) türev ürünlere karşı, nakit yerine bitcoin’e yerleşmiş olsa da, bitcoin vadeli işlemleri ve seçenekleri sunar.

Başlangıçtaki başarının üzerine inşa edilen Bakkt, özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC), VPC Impact Acquisition Holdings (VIH) ile birleşme yoluyla halka açılacak . Anlaşmanın değeri 2.1 milyar $ ‘dır ve 2. çeyrekte kapanması ve uzayda artan kurumsal talepten yararlanmak için hayati bir yatırım sağlaması bekleniyor. Bu, kripto para birimi platformu Coinbase’den yapılan benzer bir duyuruyu takip ediyor ve dijital varlık piyasasına daha fazla kabul edilebilirlik sağlıyor.

Kurumsal Döngü
Merkez bankası para basımı, özellikle ABD’de, çek hesaplarında ve fiziksel para biriminde banka mevduatlarını içeren M1 tedariği ile yıllık bazda şaşırtıcı bir şekilde% 70 artış gösterdi .

Anlaşılır bir şekilde, kurumsal oyuncular, 2020’de ona karşı bir koruma olarak hareket edebilecek bir kripto endüstrisine daha fazla ilgi çeken ana faktörlerden biri olan enflasyon beklentisiyle giderek daha fazla ilgileniyorlar.

Bu potansiyel ağ geçidi kullanım durumu, kurumları uzayda daha fazla kullanıma açarak bu gelecek döngüde önemli ölçüde benimsenmesini kolaylaştırır. Bunun ön saflarında yer alan projeler, kurumların bu rolü yerine getirmesi için ihtiyaç duyulan altyapıyı inşa ediyor.

Thomas Delahunty

YORUMLAR YAZ