• BITCOIN/TL
  2095128,130
  % 1,47
 • ETHEREUM/TL
  100902
  % 1,16
 • RIPPLE/TL
  16.57
  % 1,49
 • BITCOIN CASH/TL
  15762.68,680
  % -0,06
 • LITECOIN/TL
  2650.03
  % 0,39
 • COSMOS HUB/TL
  268.25
  % 0,35
 • CARDANO/TL
  15.39
  % 3,65
 • TETHER/TL
  32.49
  % -0,33

Kripto türev devi FTX, merkezini Bahamalar’a taşıyor

Kripto türev devi FTX, merkezini Bahamalar’a taşıyor

Kripto türev borsası FTX, merkezini resmi olarak Hong Kong’tan Bahamalar’a taşıyor.

Şirket, pazartesi günü yan kuruluşu FTX Digital Markets’a Bahamalar’da regülatör onayı verildiğini ve buradaki şirketin başına da Alameda Research’in eski OTC müdürü Ryan Salame’nin atandığını açıklamıştı. FTX içinden kaynakların ABD medyasına verdiği demeçlere göre, FTX’in kritik operasyonları, zamanla Bahamalar’a taşınacak. Hong Kong ofisi aktif olacak ve şu an için kritik operasyonlar buradan sürdürülecek.

Hong Kong’da endişe artıyor

Söz konusu kararın, Hong Kong’un gelecekte bu faaliyetleri sekteye uğratacak yasal belirsizliklerin olduğu bir bölgeye dönüşebileceği endişesiyle alındığı değerlendiriliyor. Özellikle Çin hükümetinin kripto para sektörüne dönük baskıcı tutumunu artırarak devam ettirmesi kaygıların büyümesine yol açıyor. Diğer yandan Bahamalar ise kripto para şirketleri için halihazırda yasal çerçeveye sahip bir ülke olarak öne çıkıyor.

FTX CEO’sundan Bahamalar’a övgü

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ise bugün kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bahamalar’ın kripto para sektörü için kapsamlı bir çerçeveye sahip birkaç ülkeden biri olduğunu ve FTX’in merkezini buraya taşıma sürecinde bulunduğunu bildirdi. Ayrıca, ülkenin Kovid-19 virüsü açısından güvenli olduğunu, karantina uygulamadığını ifade etti.

Sponsorluk anlaşmaları ses getirdi

FTX, son dönemde yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile sık sık gündeme geldi. Son olarak Formula 1’in güçlü ekibi Mercedes ile sponsorluk anlaşması imzalayan şirket, daha önce de Miami Heat salonunun isim hakkını almıştı. Kripto türev alanında en büyük borsalardan biri olan FTX, geçtiğimiz aylarda 18 milyar dolar değerleme ile 900 milyon dolar yatırım almıştı.

Ftx borsasına Kripto Kritik komisyon indirimiyle kayıt olmak için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ