• BITCOIN/TL
  2229308,317
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  113597
  % -2,83
 • RIPPLE/TL
  19.76
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  19801.23,140
  % -8,78
 • LITECOIN/TL
  3116.62
  % -3,23
 • COSMOS HUB/TL
  346.74
  % -2,94
 • CARDANO/TL
  18.65
  % -4,83
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,22

Senatör Kongre’de sert konuştu: Amerikalıları fakirleştireceksiniz

Senatör Kongre’de sert konuştu: Amerikalıları fakirleştireceksiniz

ABD’de 1.2 trilyon dolarlık altyapı paketi içindeki kripto paraların vergilendirilmesi konusu sert şekilde tartışılmaya devam ederken, vergi maddesine bir tepki de senatör Mike Lee’den geldi. Lee, bu maddenin geçmesinin ABD halkını fakirleştirmeye ve inovasyonun ülke dışına çıkmasına yardımcı olacağını iddia etti.

Utah senatörü olan Mike Lee, kripto paraların vergilendirilmesi konusuyla ilgili olarak bu maddenin geçmemesi gerektiğini belirtti.

“Menkul kıymet gibi değiller”

Kripto paraların büyüyen bir endüstri olduğunu ve hızla gelişmeye devam ettiğini belirten Lee, kripto paraların menkul kıymet ya da hisse senetleri gibi olmadığını söyledi:

“Ancak bu madde kripto para alıp satanlara, sanki menkul kıymet ticareti yapıyormuş gibi davranılmasını istiyor. Ancak kripto paralar menkul kıymet değiller, hisse senetleri gibi de değiller. Çok farklı bir şey. Bir değişim aracı ve eğer geniş şekilde benimsenirse, Amerika Birleşik Devletleri’ne ekonomik kolaylık sağlama açısından büyük katkısı olacaktır”

“Kazanan ABD yasaları sayesinde, ABD dışındaki ülkeler olacak”

Yasa tasarısındaki maddelerin bu şekilde kabul edilmesi halinde kazananın ABD değil, dış ülkeler olacağını belirten Lee şu şekilde konuştu:

“Sözlerime lütfen dikkat edin. Bu; daha önce denenmemiş, başarılı olacağına dair hiçbir kanıtın olmadığı ve bilinmeyen stratejinin bu şekilde geçmesi demek, ABD yasaları sayesinde, ABD dışında kalan ülkelerin fayda sağlaması demek olacak. İnovasyonun önünün kesilmesi anlamına gelecek”

“Amerikalılar daha da fakirleşecek”

Yasanın bu şekliyle geçmesinin, inovasyonun denizaşırı ülkelere kaçmasına neden olacağını belirten senatör Lee, ayrıca bunun ABD’lilerin daha da fakirleşmesi yönünde bir adım olacağını belirtti:

“Bunun sonucunda göreceğiniz, inovasyonun denizaşırı ülkelere gitmesi olacak. Ticaret yapanların mahremiyetine değer veren bu yeni teknolojiye, onlarca yıllık kanunları uygulamaya kalkıyorsunuz. Eğer yapacağınız şey, federal hükumetin bu teknolojinin içine girip, herkesi ve her şeyi açık ederek, kayıt altına almak ise inovasyonun önünü tıklayacaksınız demektir ve birçok insanı da çok üzeceksiniz. Amerikan vatandaşlarının da daha fazla fakirleşmesinin sebebi olacaksınız”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak içinKriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ