• BITCOIN/TL
  2129930,357
  % 6,01
 • ETHEREUM/TL
  96526
  % 3,54
 • RIPPLE/TL
  16.67
  % 3,44
 • BITCOIN CASH/TL
  14588.5,500
  % 6,37
 • LITECOIN/TL
  2651.11
  % 4,87
 • COSMOS HUB/TL
  271.97
  % 5,16
 • CARDANO/TL
  14.65
  % 5,81
 • TETHER/TL
  32.2
  % -0,13

Kripto Para ve Teknolojisinin Geleceği

Kripto Para ve Teknolojisinin Geleceği

2020 boyunca, eski finans, büyük yatırım şirketleri ve dijital varlıklar sektörüne girmek isteyen büyük şirketler hakkında tutarlı bir haber akışı gördük. Bitcoin’e ( BTC ) ve diğer dijital para birimlerine yatırım yapmak için değer önerisi , Bitcoin’i dijital altın gibi bir meta olarak düşünmenin veya bir değer deposunun ötesine geçmeye başladı .

2021’de, piyasanın Bitcoin anlayışının daha da olgunlaştığını göreceğiz. Anlatı, bir değer deposundan güçlü ve değerli bir para birimine geçecek. 2020’de Bitcoin, kurumların sahip olmak için baskı hissettiği bir emtiaydı. 2021’de Bitcoin ve kripto meraktan (2017) bir emtiaya (2020) gerçek paraya (2021) dönüşecek.

İlgili: 2021’de kripto ve blok zinciri için neler var? Uzmanlar cevap

COVID-19 salgını sırasında doların satın alma gücündeki dramatik düşüş, uzun süre insanlarda kalacak. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un “finansal enerji” dediği, amortisman psikolojik bir etkiye sahiptir. Satın alma gücünün yok olduğunu izleme deneyimi, insanların duygusal ve finansal enerjisini tüketiyor.

2021’e girerken, tüketiciler ve yatırımcılar yalnızca satın alma güçlerini korumanın değil, aynı zamanda iç huzurlarını da artırmanın yollarını arıyor. Tüketiciler sağlam para istiyor. Bitcoin ve kripto para birimleri insanları güçlü hissettirebilir.

Saylor’un kavramını güncelleyerek, Çin felsefesine göre, her şeyde var olan sonsuz dolaşımdaki yaşam gücü için bu psikolojik etkiye “Crypto Chi” adını veriyorum. Kripto, finansal yaşamınızı ve genel sağlığınızı iyileştiren bir şey olarak hareket edebilir.

Yatırım yapmak ve kripto kullanmak, insanları kaderlerini kontrol ettikleri fikrine yeniden bağlayabilir ve enerjilerini (para, eylemler, ilişkiler vb. Şeklinde olsun) olumlu şekillerde kullanıp kanalize edebilir.

Bitcoin’in dijital altın olduğu fikri , 2017’nin en yüksek seviyesinin ötesine ulaştığında geçerliliğini yitiriyor . Bu sıçramayı yaparak, Bitcoin yeni bir fikir için katalizör haline gelir – fiat para birimlerinin dijital kuzenlerine sahip olacağı. ABD doları, euro, yen, İngiliz sterlini, İsviçre frangı ve Avustralya doları gibi büyük itibari para birimlerinin kripto para piyasasında işlem gören bir grup dijital kuzen olması mümkündür. Döviz piyasasında günlük ciro kabaca günlük 6 trilyon dolardır. Kripto ile karşılaştırıldığında devasa bir pazar.

Kişisel sağlığı ve finansal gücü artıran bu kripto fikri, kripto para birimi yatırımcılarının sadece Bitcoin’in ötesinde düşünmesine yol açabilir. Tıpkı kung fu ustası Bruce Lee’nin bir saldırıyı savuşturmak için çok çeşitli yolları olduğu gibi, yatırımcıların da satın alma güçlerini korumak ve nihayetinde hayatlarını daha iyi hale getirmek için yatırım yapabilecekleri çeşitli dijital para birimleri var – sadece maddi olarak değil ruhsal olarak da iyi.

Gelişen piyasa dünyasında ödeme yöntemleri olarak Bitcoin, Ether ( ETH ), Dash ve Bitcoin Cash ( BCH ) kullanılmaktadır. Popüler inancın aksine, hükümetlerin kripto para birimlerine olumlu bir bakış açısı getirdiğini görüyoruz. 2021, 2020’den daha zorlu bir ekonomik ortamsa, hükümetler vatandaşlarına yapamayacakları bir şekilde yardım etmek için kripto kullanmayı tercih edebilir. Ulusal İstihbarat direktörünün yakın zamanda ABD düzenleyicilerini Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto genişlemesi için daha uygun bir ortam yaratmaya çağırmasının nedeni bu olabilir .

Kripto araştırmasına girerken, büyük potansiyeli görebilirsiniz. Örneğin, Bitcoin, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finansmanın insanları nasıl güçlendirebileceğini araştırırsanız, çok çeşitli fırsatlar göreceksiniz. Örneğin, büyük teknoloji şirketleri – Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Google – kalabalık bir ormandaki olgun sekoya ağaçları gibidir. Ne kadar büyüyebilirler? Buna karşılık, altcoin dünyası, Bitcoin yağmurunun yarattığı verimli topraklarda ortaya çıkan parlak yeşil bir filiz gibidir. Daha yeni başlıyorlar ve yalnızca gökyüzü sınırdır.

Teknoloji artık, iyi ya da kötü, yaşamlarımız üzerinde derin bir etkiye sahip olan finansmana karmaşık bir şekilde bağlı. Para fikrimiz manevi bir seviyeye yükseltilebildiği zaman, bize neşe veren şeylere yatırım yapmanın ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.

William Noble

Token Metrics

YORUMLAR YAZ