• BITCOIN/TL
  351996,739
  % 7,98
 • ETHEREUM/TL
  20784
  % 5,31
 • RIPPLE/TL
  6.37
  % 4,43
 • BITCOIN CASH/TL
  4608.08,307
  % 4,44
 • LITECOIN/TL
  1215.11
  % 5,24
 • COSMOS/TL
  103.3
  % 5,92
 • CARDANO/TL
  11.11
  % 4,44
 • TETHER/TL
  8.45
  % 0,22

Kripto Para Madenciliği Yapan Araba Geliştirildi!

Kripto Para Madenciliği Yapan Araba Geliştirildi!

Kanadalı elektrikli araç üreticisi Daymak, şarj olurken ve park halindeyken Bitcoin, Ethereum ve DOGE gibi kripto paraların madenciliğini yapabilen bir elektrikli otomobilin duyurusunu yaptı.

Firmanın 1 Haziran tarihinde yaptığı duyuruya göre, “Spiritus” elektrikli otomobili 2023’te piyasaya sürülecek. Aldığımız bilgilere göre otomobil, kripto para madenciliği konusunda endüstri lideri bir GPU ile donatılacak.

Daymak Nebular kripto para madencilik arayüzü

Daymak Nebular kripto para madencilik arayüzü

Satışa sunulacak her araba, Daymak Nebular madencilik donanımını, Nebular kripto cüzdanını ve solar şarj özelliklerini içeren “çevre dostu bir kripto para madencisi” olacak. Daymak, diğer araçların aksine Spiritus’un değer kaybeden bir varlık olmayacağını iddia ediyor.

Çoğu araç garajınızda boş bir şekilde dururken, Spritus, park halinde bile size para kazandıracak.

Bu teknolojik gelişmeye rağmen, bir arabaya takılacak olan küçük ölçekli tüketici teçhizatı, ciddi oranda kâr sağlamayabilir. Bununla beraber, Daymak’ın bu duyurusunu bazı Twitter kullanıcıları ilginç olarak nitelendirdi.

Firma ayrıca Nebula Wallet uygulamasının sürücüler için stake özelliği sunacağını ve “Bitcoin, Ethereum, DOGE, Cardano ve daha fazla kripto paraya” destek vereceğini de duyurdu.

Daymak Kripto Para ile Ödeme Kabul Ediyor!

Daymak an itibarıyla otomobil için ön sipariş alıyor ve DOGE, Ethereum, Cardano ve Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul ediyor.

Ocak ayında kripto paralarla ilgilenen bir kişi, BMW i8 aracına taşınabilir bir madencilik teçhizatı takmıştı. O zamanlarda, bu teçhizatın yılsa 122.000 $’a varan kârlılıkla çalışabileceği konuşuluyordu.

Ayrıca Daymak başkanı Aldo Baiocchi, gelecek yıllarda otoyol geçiş ücretlerinin, park ücretlerinin ve araç servis ücretlerinin doğrudan dijital paralar ile ödenebileceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

X