• BITCOIN/TL
  2229308,332
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  113597
  % -2,83
 • RIPPLE/TL
  19.76
  % -0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  19801.23,607
  % -8,78
 • LITECOIN/TL
  3116.62
  % -3,23
 • COSMOS HUB/TL
  346.74
  % -2,94
 • CARDANO/TL
  18.65
  % -4,83
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,22

John McAfee’nin eşi Janice: İntihar hikayesini kabul etmiyorum

John McAfee’nin eşi Janice: İntihar hikayesini kabul etmiyorum

23 Haziran’da Barselona’daki hapishane hücresinde ölü bulunduğu bildirilen John McAfee’nin eşi Janice McAfee, bu olayın ardından bir süre sessizliğini koruduktan sonra çarpıcı bir açıklama yayımladı.

McAfee, kişisel Twitter hesabından paylaştığı notta, intihar hikayesini kabul etmediğini, ölümüyle ilgili bir örtbas olduğunu düşündüğünü ifade etti.

“Hala şoktayım”

McAfee, “Hala şoktayım. John, bırakın dokuz ayı, hapiste bir gün bile geçirmemeliydi. 23 Haziran sabahı onunla iki defa görüştüm ve mahkemenin ABD’ye iade kararı hakkında da konuştuk. Bu karar John, ben ve onun avukatları için sürpriz olmadı. İspanyol mahkemelerinin iade talebini kabul etmesi karşısında bir eylem planımız vardı ve yasal mücadelenin sonraki aşamaları için neler yapacağımızı konuştuk. İade süreci aylar alacaktı. John da bana güçlü olmamı, endişelenmememi, gerekli tüm itirazlarla mücadeleye devam edeceğimizi söyledi. Bana son sözü ‘Seni seviyorum’ oldu, akşam arayacaktım ama ne yazık ki o arama hiç gerçekleşemedi.” ifadelerini kullandı.

McAfee, John’un intihar hikayesinin kendisi ve avukatların haberi bile olmadan önce hazırlandığını ve halka açıklandığını söyledi. Kendisinin de bu haberimi Twitter’dan DM yoluyla aldığını belirtti. Devamında şunları yazdı:

“Ve şimdi cebinde, hapishaneden eşyalarını alırken bana hiç bahsedilmeyen, medyanın benden ve John’un avukatlarından önce ele geçirdiği bir intihar notu bulunduğu söyleniyor.”

“Şüphelerimiz doğrulanıyor”

McAfee, ölüm belgesi, resmi otopsi raporu veya cezaevinden herhangi bir raporun hala kendilerine ulaşmadığını aktardı ve şöyle dedi: “Bu işlerin zaman alabileceğini anlıyorum fakat İspanyol yetkililerin iş birliğinden uzak durması, saklayacak bir şeyleri olduğuna dair şüphelerimizi doğruluyor.”

75 yaşında hayatını kaybeden McAfee, 2019 yılındaki bir tweet’inde “Eğer intihar ettiğimi duyarsanız bilin ki öldürülmüşümdür.” demişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ