• BITCOIN/TL
  1996335,714
  % -1,05
 • ETHEREUM/TL
  93716
  % -1,86
 • RIPPLE/TL
  16.27
  % 0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  14025.75,538
  % -1,14
 • LITECOIN/TL
  2575.13
  % -2,02
 • COSMOS HUB/TL
  267.91
  % -2,51
 • CARDANO/TL
  13.97
  % -2,55
 • TETHER/TL
  32.23
  % 0,16

IOTA Vakfı, Asya’da Akıllı Şehir Projeleri Geliştirecek!

IOTA Vakfı, Asya’da Akıllı Şehir Projeleri Geliştirecek!

IOTA’nın farklı çözümler geliştirmek için dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) kullanan kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan IOTA Vakfı, Asya pazarına adım atıyor. Şirket Güney Kore’de IOTA’nın varlığını ilerletmek için yeni ortaklıklar kurduğunu duyurdu.

IOTA Vakfı, 22 Ocak tarihinde yayımladığı resmi bir duyuruda, ülkedeki akıllı şehirleri güçlendirmek ve oradaki açık kaynak teknolojisinin varlığını genişletmek için Güney Kore’deki Observer (OBSR) Vakfı ve Tanglehub ile yeni ortaklıklar kurduğunu açıkladı.

Tanglehub ve OBSR Vakfı ile birlikte IOTA Vakfı, Güney Doğu Asya ve Güney Kore bölgelerindeki akıllı şehir projeleri için ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirecek. Vakıf, bu iki projeyle işbirliği yaparak, teknoloji projelerini Avrupa’yı da içeren bu bölgelerde geliştirmeyi ve tanıtmayı hedefliyor.

IOTA Vakfı tarafından yapılan açıklamada, gelecek planlarının akıllı şehirleri daha önce mümkün olmayan gelişmiş yöntemlerle geliştirmek olduğunu söyledi. Ekip, bu şehirleri yerden inşa edeceklerini ve onları sürdürülebilir ve birbirine bağlı kalacak şekilde tasarlayacaklarını belirtiyor. Ayrıca bu şehirleri dışarıdaki her bireyin ihtiyaçlarına da uyum sağlayacak şekilde geliştirecekleri dile getiriliyor.

IOTA Vakfı’nın Ortaklık Direktörü Holger Köther konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yeni ortaklığın akıllı şehir tasarımının evriminde etkili olacağını ayrıca gerçek ve dijital dünya arasındaki boşluğu dolduracağını belirtti.

IOTA Vakfı Hakkında
IOTA, Almanya’da kurulmuş ve merkezi Almanya’da bulunan, kar amacı gütmeyen küresel bir vakıftır. IOTA Vakfı’nın misyonu, IOTA Tangle dahil olmak üzere yeni dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) araştırma ve geliştirmesini desteklemektir.

YORUMLAR YAZ