• BITCOIN/TL
  1886289,335
  % -0,77
 • ETHEREUM/TL
  101982
  % 1,15
 • RIPPLE/TL
  14.33
  % -0,18
 • BITCOIN CASH/TL
  11032.19,171
  % 1,54
 • LITECOIN/TL
  2190.52
  % 1,49
 • COSMOS HUB/TL
  197.42
  % 1,90
 • CARDANO/TL
  12.67
  % 1,65
 • TETHER/TL
  32.85
  % -0,15

Huobi Raporu: Kripto Paralar, 2022’de Ayı Piyasasıyla Karşı Karşıya Kalacak

Huobi Raporu: Kripto Paralar, 2022’de Ayı Piyasasıyla Karşı Karşıya Kalacak

Kripto para sektöründeki bir diğer önemli kuruluş olan Huobi, 2022’de Bitcoin ve kripto paralar için düşüş yılı öngörüyor. Borsa yakın zaman önce yayınladığı bir raporda kripto para sektörü hakkındaki araştırmalarını paylaştı.

Huobi borsası, Federal Rezerv (Fed) ve diğer merkez bankaları tarafından para politikalarının sıkılaştırılmasının ardından likidite sıkışıklığı meydana geldiğinden, en iyi kripto para birimi için bir ayı piyasası yaşayacağını düşünüyor. Yayınlanan rapordaki olumlu bir nota bakacak olursak, DeFi büyümeye ve gelişmeye devam edecek. Ayrıca DAO yönetişimi, zincir içi faaliyetler için büyümenin ana itici gücü olacak.

2021, kripto endüstrisinin şimdiye kadarki en büyük yılıydı. DeFi, NFT’ler, kripto para biriminin benimsenmesi, blok zinciri kullanımı ile sektör daha fazla büyüme gördü. Bunlar, Web 3.0 ve metaverse, blockchain teknolojisini de ilgi odağı haline getirdi. Huobi Research’ün Blockchain Association Singapore ile ortaklaşa hazırladığı “Küresel Kripto Endüstrisine Genel Bakış ve Eğilimler” raporuna göre kripto için 150’den fazla ayrı düzenlemeyi yayınlayan 40 ülke ile düzenleyiciler de yetişiyor.

Ve bu sektörlerin çoğu 2022’de büyümeye devam edecek olsa da, Bitcoin için kötü bir yıl olabilir. Huobi raporunda, ABD Merkez Bankası’nın piyasaya enjekte ettiği likiditeyi geri çektiği ve dolar likiditesinde azalan bir getiriye işaret ettiği bir süreç olan daralmaya girmeye başladığını belirtti.

Huobi notları:

Likidite yönünü doğası gereği değiştirmese de, fon akışının yönünü veya varlıklardaki uyumsuzluk derecesini değiştirmesi muhtemeldir. Bitcoin gibi yüksek riskli varlıklar teorik olarak dolar likiditesindeki değişime karşı daha hassastır.

2013’te Fed benzer bir adım attı ve bunu iki yıl süren bir ayı piyasası izledi. Piyasa büyük ölçüde değişti ve artık daha fazla likidite ve daha fazla BTC sahibi varken, Huobi benzer bir hareketin göz ardı edilemeyeceğine inanıyor.

2022’de DeFi 2.0, zincirler arası birlikte çalışabilirlik, DAO ve daha fazlası

Bitcoin ile ilgili düşüş tahmine rağmen Huobi, endüstrinin diğer sektörlerinde hala bol miktarda büyüme olacağını tahmin ediyor.

“Bunlardan biri, Ocak 2021’de 19 milyar dolardan, yılı 250 milyar dolarlık kilitli toplam değerde kapatmak için yükselen bir sektör olan DeFi. 2022’de sektörün DeFi 2.0’a evrildiğini göreceğiz.”

Huobi, “DeFi 1.0, büyüme potansiyelini sınırlayan sermaye devri, likidite ve tüketimde verimsiz” diyor.

“DeFi’nin büyümesi için daha iyi nakite, daha yüksek karlılığa ve daha fazla ürüne sahip olmamız gerekiyor.”

Rapora göre, OlympusDAO ve Alchemix tarafından temsil edilen DeFi 2.0 projeleri ilk kez ilerleme kaydetti. DeFi 2.0 projeleri, likidite, karlılık ve yenilik potansiyeli şeklindeki avantajlar nedeniyle piyasa değişikliklerine daha uyumlu olacaktır. Muhtemelen daha fazla DeFi 2.0 projesi oluşacaktır.

Huobi, DAO’ların da büyük bir zincir üstü yönetişim formu olacağını tahmin ediyor.

Borsa, “Gelecekte, DAO’ların yönetimine ve denetledikleri fonlara talep olacak.  Özellikle, DAO fonlarının yönetimi, hazine yönetimi için bir yer sağlayarak çeşitli DeFi uygulamalarıyla bağlantı kurabilir.” ifadelerini kullandı.

Kripto para alabileceğiniz komisyon indirimli borsalar için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ