• BITCOIN/TL
  315949,363
  % -1,63
 • ETHEREUM/TL
  23760
  % -1,86
 • RIPPLE/TL
  7.42
  % -3,27
 • BITCOIN CASH/TL
  2051.39,297
  % -3,16
 • LITECOIN/TL
  1442.7
  % -3,37
 • COSMOS HUB/TL
  191.57
  % -2,78
 • CARDANO/TL
  5.88
  % -1,75
 • TETHER/TL
  18.63
  % -0,29

Galaxy Digital Ether Fonu Başlatıyor

Galaxy Digital Ether Fonu Başlatıyor

Galaxy Digital, Ethereum blokzincirinin yerel kripto parası Ether (ETH) için yeni yatırım fonları piyasa sürmeye hazırlanıyor.

The Block tarafından bildirilen ve şirketin müşterileri ile paylaştığı belgelere göre; Galaxy Digital, kurumsal yatırımcılara yönelik iki ETH odaklı yatırım fonu ile birlikte “Galaxy Ethereum Fonu” adlı yeni bir yatırım fonu çıkarmayı planlıyor.

Kurumsal yatırımcılara sunulacak olan ETH odaklı fonların offshore ve onshore olarak ikiye ayrıldığı ifade edildi. Offshore fonu için en düşük yatırım tutarı 100 bin dolar belirlenirken onshore fonu için bu rakam 250 bin dolar olarak belirlendi.

Galaxy Digital tarafından sunulan Ether fonları, elinde Ether tutmak istemeyen veya işlem yapmakla ilgilenmeyen kişilerin Ether’e yatırım yapmasına olanak sağlıyor.

Söz konusu belgelerde merkeziyetsiz finansa (DeFi) dikkat çekiliyor. DeFi protokolleri, Ethereum ağının potansiyel bir büyüme alanı olarak değerlendiriliyor.

DeFi protokollerinin çoğunun Ethereum tabanlı tokenlere dayandığı belirtiliyor ve Ethereum ağı için iyi olan şeyin Ether için de iyi olduğu öne sürülüyor.

Belgenin giriş bölümünde, DeFi alanında faaliyet gösteren altı uygulamanın bir milyar dolardan fazla kilitli toplam değere sahip olduğu ve yıllık 100 milyon dolar gelir elde ettiği ifade ediliyor ve şu sözlere yer verliyor:

“Galaxy Digital, Ethereum’un gelecekte her yerde karşımıza çıkabilecek, dijital değerler ile programla ve etkileşim olanağı tanıyan bir alt katman olduğuna inanıyor.”

Belgeler ayrıca şirketin şu anda 815 milyon dolar değerinde dijital varlığı kontrol ettiğini gösteriyor.

Milyarder Mike Novogratz tarafından 2018’de kurulan Galaxy Digital, ABD ve yurtdışında çeşitli Bitcoin fonları bulunuyor. Şirket ayrıca Bakkt ile yaptığı ortaklık sayesinde ticaret ve saklama hizmetleri de sunuyor.


Ethereum Nedir?
Ethereum açık kaynaklı ve kullanıcıların içerisinde merkezsiz uygulamalar (decentralized applications – DApp) yaratmalarına, geliştirmelerine olanak sağlayan herkese açık blokzincir tabanlı bir yazılım platformudur. Merkezi sistemlerin aksine, merkezsiz ağda tüm veriler bir noktada değil, dünyanın farklı yerlerinden olan kişilerin bilgisayarında toplanır. Bu sistem sayesinde bir bilgisayarın zarar görmesi, sistem için sorun teşkil etmez.

YORUMLAR YAZ