• BITCOIN/TL
  1912899,384
  % 1,16
 • ETHEREUM/TL
  103429
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.67
  % 5,89
 • BITCOIN CASH/TL
  12171.25,524
  % 6,34
 • LITECOIN/TL
  2291.07
  % 3,06
 • COSMOS HUB/TL
  203.06
  % 3,77
 • CARDANO/TL
  13.72
  % 5,31
 • TETHER/TL
  33.05
  % 0,10

FTX Kripto Para Borsası, NFT Çıkartma Özelliğini Getirdi!

FTX Kripto Para Borsası, NFT Çıkartma Özelliğini Getirdi!

NFT pazara günden güne popülerliğini arttırırken kripto para borsaları da kendi bünyelerine NFT özelliğini eklemeye başladı. Şimdi de FTX kripto para borsası NFT çıkartma özelliğini getirdi. Artık kullanıcılar kendi NFT’lerini oluşturarak FTX borsasında kullanıcılara sunabilir.

Duyuru FTX borsası CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Twitter hesabından yapıldı. Doğrudan borsa üzerinden NFT çıkartma özelliği sunduklarını belirtti. Artık kullanıcılar borsa üzerinde istedikleri çeşitte NFT üretebilecekler. Ayrıca bunu doğrudan yine FTX borsası üzerinde satışa çıkartabilecekler. Şimdilik sadece FTX.US üzerinde ABD’li kullanıcılara sunulacak olan yeni özelliğin bir süre sonrasında tüm dünyaya yayılması planlanıyor.

FTX üzerinden NFT basımında Ethereum ve Solana ağları kullanılacak. Şimdilik yalnızca borsa üzerinden NFT saklanıp görüntülenebiliyor. Yeni özelliğin ise birkaç hafta içerisinde FTX.US’a entegre edilmedi bekleniliyor. Öncelikle borsa üzerinden NFT için para yatırma ve çekme özelliği gelecek. Ardından da NFT projelerini satmaları sağlanacak.

FTX borsasının NFT satışlarından alacağı karlar da belli oldu. Borsa toplamda alıcılardan %10 oranında komisyon alacak. Bunun %5’i satıcıya giderken diğer %5’i de borsaya kalacak.

FTX borsasının dışında Binance ve OKEx kripto para borsaları da NFT hizmeti sunuyor. OKEx, şimdilik yalnızca OKExChain tabanlı NFT’leri pazarda satışa sunmanıza izin veriyor. Yakında Ethereum tabanlı sanat eserlerinin de satışa çıkartılması bekleniyor.

NFT’nin giderek büyüyen bir pazar olması birçok borsanın da dikkatini çekti. Borsalar yürüyen bir kervana katılmak için bir an önce çalışmalarına başladı. İlerleyen dönemlerde birçok borsanın bünyesine NFT pazar yeri ekleyeceği düşünülüyor.

Ftx borsasına Kripto Kritik komisyon indirimiyle kaydolup nftnizi oluşturmak için tıklayın.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ