• BITCOIN/TL
  2162577,508
  % -2,15
 • ETHEREUM/TL
  112882
  % -0,95
 • RIPPLE/TL
  19.84
  % -1,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12108.7,195
  % -2,91
 • LITECOIN/TL
  2371.52
  % 0,66
 • COSMOS HUB/TL
  205.17
  % -0,23
 • CARDANO/TL
  13.43
  % -3,74
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,29

Flare airdrop’una katılan XRP adreslerine SGB dağıtıldı

Flare airdrop’una katılan XRP adreslerine SGB dağıtıldı

XRP Ledger gibi EVM uyumlu olmayan ağlara, Ethereum tabanlı akıllı kontratlar getirmeyi plânlayan Flare, Aralık ayındaki airdrop’a katılan tüm adreslere Flare’in kanarya ağı olan Songbird’ün token’ı SGB’nin dağıtımının yapıldığını açıkladı. Ekip, Songbird ağının bugün yayına girdiğini de duyurdu.

Hatırlanacağı üzere Aralık 2020’de Flare Network, ağ token’ı FLR’nin XRP tutan hesaplara dağıtılacağını açıklamıştı. 12 Aralık’ta ekran görüntüsü alınan bu kişiler şimdi de SGB token’a hak elde ediler. Her 1 XRP için kullanıcılara 0.1511 SGB token airdrop’u yapıldı.

Airdrop’a katılanlar SGB’yi nasıl alabilir?

Aralık ayında düzenlenen FLR token airdrop’una katılanlar, aynı zamanda SGB token da almış oldu. Aralık’taki anlık görüntü esnasında XRP’lerini borsada tutan kullanıcıların, borsanın bu airdrop’u desteklemesini ve token’larının hesaplarına yatırılmasını bekleyecek. Borsalar, airdrop’u destekleyip desteklememe konusunda ise özgür.

Öte yandan, XRP’lerini ‘non-custodial’ bir cüzdanda tutanlar ise SGB’lerini şimdiden kontrol edebilirler. Bunun için, xrpscan.com adresine gidip, XRP adreslerini aratıp, “Assets” bölümündeki Flare sekmesine tıklamaları gerekiyor. Ancak Flare’den yapılan açıklamada, cüzdanın bağlanacağı halka açık bir RPC olana kadar SGB token’larının cüzdanlarda görülemeyeceği belirtildi. Önümüzdeki günlerde cüzdanın bir RPC’ye nasıl bağlanacağına ilişkin kılavuzlar yayımlanacağı aktarıldı.

Bazı borsalardan destek

Bu arada kripto para borsası Bitrue, 27 Eylül’de SGB’yi listeleyeceğini açıkladı. Borsa, bu tarihe kadar kullanıcılarının hak kazandığı SGB’leri de hesaplarına yansıtacağını bildirdi.

Büyük kripto para borsalarından Bitstamp’ten de bir açıklama geldi. Bitstamp, hak kazanan tüm kullanıcılarına SGB dağıtımı yapacağını açıkladı.

Songbird uygulaması Ledger Live’da

Ledger cüzdan kullananlar için Songbird uygulaması, Ledger Live üzerinde bugün itibari ile erişilebilir durumda. Ledger cüzdanının Songbird ağına nasıl bağlanacağına dair talimatlar ise Flare’in internet sitesinde (İngilizce) yayımlandı. Ayrıca sitede Songbird’e MetaMask ile bağlanmak için de bir kılavuza yer verildi.

Son olarak XRP yatırımcılarının uzun süredir beklediği Flare ağı ise henüz yayına girmedi. Songbird ekosisteminin tüm bileşenlerinin stres testleri başarılı şekilde tamamlandıktan sonra Flare ağı da devreye girecek. Bunun ardından hak kazanılan FLR’lerin hesaplara yansıtılması bekleniyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ