• BITCOIN/TL
  2097009,373
  % 0,92
 • ETHEREUM/TL
  102469
  % 3,81
 • RIPPLE/TL
  16.13
  % 2,37
 • BITCOIN CASH/TL
  16841.45,723
  % 7,43
 • LITECOIN/TL
  2573.85
  % 2,52
 • COSMOS HUB/TL
  270.33
  % 2,07
 • CARDANO/TL
  15.19
  % 3,16
 • TETHER/TL
  32.45
  % 0,17

‘Elon Musk’ tartışmalarına Ethereum kurucusu Buterin de katıldı

‘Elon Musk’ tartışmalarına Ethereum kurucusu Buterin de katıldı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını satın almak için teklif yapmasının ardından ortaya çıkan tartışmalara Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin de katıldı.

Buterin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, en azından statükoyla kıyaslandığında Elon Musk’ın Twitter’ı yönetmesine karşı olmadığını ifade etti. Buterin, şu ifadeleri kullandı:

“Elon’un Twitter’ı yönetmesine karşı çıkmayın (en azından statükoyla karşılaştırma yaparak düşünün) Ancak sosyal medya şirketlerini varlıklı insanların ya da organizasyonların satın alma isteklerine de karşıyım. Bu durum çok yanlış bir yöne gidebilir (ahlaki açıdan sorunlu bir yabancı devletin bunu yaptığını düşünün)”

Buterin, devamında ise Twitter’ın en büyük hissedarlarından biri olan Suudi Prens El-Velid bin Talal’dan örnek vererek şu yorumu yaptı:

“‘Ama Suudi adam %5’lik hisseye zaten sahip’ argümanı mantıklı ancak zayıf. Hisse sahipliğinin şirket kontrolünde, düşünülenden çok daha büyük etkisi vardır. Şirket politikasına etki etme gücü şu anda çok düşük ancak yüzde 50’sine sahip olursa bu güç 10 kattan çok daha fazla artacak.”

Twitter’dan Musk’ı engellemek için ‘zehirli hap’ planı

Twitter, Elon Musk’ın şirketin tamamını satın alma hamlesine yanıt olarak yönetim kurulunun oy birliği ile ‘zehirli hap’ politikasını devreye sokma kararı aldı.

Buna göre, Musk’ın şu anda yüzde 9 olan hisselerinin yüzde 15’in üzerine çıkması halinde diğer hissedarlara indirimli olarak ek hisse satın alma hakkı verilecek.

Musk’ın isterse Twitter’ın tamamını yine de alabileceği fakat bunun pahalıya mal olacağı ifade ediliyor.

Forbes’a göre, 265 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın bir B Planı da var. Musk, geçtiğimiz günlerde Kanada’nın Vancouver şehrinde düzenlenen bir TED konferansında, “Teklifim reddedilirse B planım var.” açıklamasını yaptı fakat bunun ayrıntılarını vermedi. Musk, hisse başına 54.20 dolarlık teklifinin en iyi ve son teklifi olduğunu ifade etmiş, kabul edilmemesi halinde hissedar olarak konumunu tekrar gözden geçireceğini aktarmıştı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ