• BITCOIN/TL
  2165374,379
  % -1,24
 • ETHEREUM/TL
  113078
  % -0,30
 • RIPPLE/TL
  19.67
  % -0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  12152.34,163
  % -2,13
 • LITECOIN/TL
  2371.33
  % 1,80
 • COSMOS HUB/TL
  204.99
  % 0,99
 • CARDANO/TL
  13.5
  % -2,24
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,17

Elon Musk, “Kripto Para Birimleri İdeal Değil Ama Diğer Her Şeyden Daha İyi!”

Elon Musk, “Kripto Para Birimleri İdeal Değil Ama Diğer Her Şeyden Daha İyi!”

Türkiye’de kripto para yasa tasarısı tartışmaları Twitter gündemine damgasını vurmaya devam ederken, dünyanın diğer ucunda Elon Musk yine sahnede! Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde TIME dergisi tarafından 2021 yılının kişisi seçildi. Şimdi onu nasıl tanımlamalıyız ya da isminin başındaki tüm etiketleri kullanmalı mıyız? Bir deneyelim…

Elon Musk; SpaceX şirketinin kurucusu ve CEO’su, Tesla şirketinin CEO’su, The Boring Company şirketinin kurucusu, Neuralink ile OpenAI‘nin kurucu ortağı ve ilk eş başkanı. Tüm bunlarla beraber oldukça popüler ve aktif bir Twitter influencer’ı.

İlgilendiği konular ise, hepinizin malumu kripto paralar ve bu işi manipülasyona kadar götürdüğünü düşünenler de oldukça fazla.

Şu An İçin En iyi Para Biçimi Kripto Paralar

Gelelim Elon Musk’ın son açıklamalarına…Podcast yayıncısı Lex Fridman ile kısa süre önce yaptığı bir röportajda, dijital varlıkların şu an için tam olarak ‘ideal’ durumda olmamasına karşın yine de bugüne kadarki en iyi para şekli olduğunu söyledi. Dijital varlıklara desteğini her zaman sürdüreceğini ifade eden Musk; itibari para birimine dayanan geleneksel finansal sistemin, hükümetlerin yanlış para politikaları nedeniyle enflasyonlara yol açtığını ve bu yüzden mükemmellikten çok uzak olduğunu savundu.

2021 yılında Jeff Bezos’un servetini geçerek dünyanın hayatta olan en zengin kişisi olan Elon Musk’ın paraya bakış açısı ise oldukça ilginç. Öncelikle kripto paralarla ilgili olarak ‘insanlığı 21.yüzyıla götüren en önemli teknolojik yenilik’ yorumunu yapan Musk, parayı bir güç sembolü olarak değil “bilgi teorisinin merceğinden” bakılması gereken bir kavram olarak değerlendiriyor.

Parayı, zaman ve mekan boyunca kaynak tahsisi için bir veri tabanı olarak değerlendirin. Bu veri sistemi hangi biçimde en etkili olmalıdır?

ELON MUSK

Ancak ünlü iş insanı, Bitcoin ve diğer alternatif kripto paraların henüz “ideal” olduğu konusuna katılmadı. Sadece şu ana kadar olan en iyi finans şeklidir dedi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ