• BITCOIN/TL
  335249,391
  % -2,61
 • ETHEREUM/TL
  21110
  % -5,06
 • RIPPLE/TL
  7.22
  % -4,64
 • BITCOIN CASH/TL
  5204.12,623
  % -4,51
 • LITECOIN/TL
  1453.58
  % -4,37
 • COSMOS/TL
  108
  % -5,41
 • CARDANO/TL
  13
  % -4,41
 • TETHER/TL
  8.55
  % -0,24

Elon Musk Bitcoin satmadık dedi %6 artış geldi

Elon Musk Bitcoin satmadık dedi %6 artış geldi

Tesla CEO’su Elon Musk’un açıklamaları ve şirketinin BTC varlıklarını piyasaya boşalttığı söylentileri ile piyasalar çakıldı. Artık ise Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin holdingleri hakkındaki söylentilere daha fazla netlik getirdi.

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin holdingleri hakkındaki söylentilere daha fazla netlik getirdi

Tesla CEO’su Elon Musk, e-otomobil üreticisinin bugün itibariyle rastgele Bitcoin satmadığını onayladı. Elon Musk, Tesla’nın tüm varlıklarını piyasaya boşaltacağını ima ettikten sonra Bitcoin (BTC), aylar sonra 42.000 dolar düzeyine ulaştı. Elon Musk, Mr. Whale isimli bir Twitter kullanıcısının “BTC yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri vakit kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım…” paylaşımına “Kesinlikle” diye karşılık verdi.

Başkan kripto para bu açıklama ile 8.000 doları bir anda sildi. BTC ile birlikte tüm piyasa büyük kayıplar verdi ve hala toparlanmakta zorlanıyorlar. Ayrıyeten Elon Musk, Bitcoin’in epey merkezileştirildiğini zira bir avuç madencilik şirketi tarafından denetim edildiğini sav etti. Elon Musk hususa yönelik şunları söyledi:

Bitcoin, bir avuç büyük madencilik (hashing) şirketi tarafından denetim edilen harika büyük çoğunluğa sahip, aslında hayli merkezileştirilmiştir. Sincan’daki tek bir kömür madeni sular altında kaldı, neredeyse madencileri öldürdü ve Bitcoin hash rate’ı %35 düştü. Size “ademi merkeziyetçi” mi geliyor?

Elon Musk “BTC’leri satmadıklarını” onayladı ve BTC yüzde 6 arttı

Bu açıklamaların akabinde çakılan Bitcoin artık ise tek yorum ile yükseldi. Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın bugün itibariyle rastgele BTC satmadığını onayladı. Bu açıklama piyasayı ve yatırımcıları rahatlattı ve fiyatlar ivmelendi. BTC fiyatı, Elon Musk’un açıklaması ile dakikalar içinde yüzde 6 artış gördü. Bitcoin, Elon Musk’un tweet’inin akabinde son zamanlardaki kayıplarının bir kısmını anında azalttı.

Önder kripto para şu anda 44.600 doların üzerinde süreç görüyor. Bugün erken saatlerde, kripto para ünitesi 8 Şubat’tan bu yana en düşük düzeyine düştü.  Milyarder, topluluktan sert tenkitler aldıktan sonra Bitcoin’i son vakitlerde merkezi olarak eleştirdi ve Dogecoin‘in ona karşı kazanabileceğini öne sürdü. Tesla, geçen hafta araç alımları için Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktı,  lakin en âlâ kripto para ünitesini bilançosunda tutacağını tez etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

X