• BITCOIN/TL
  2225200,267
  % -2,33
 • ETHEREUM/TL
  113427
  % -3,08
 • RIPPLE/TL
  19.74
  % -0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  19744.84,631
  % -9,07
 • LITECOIN/TL
  3110.31
  % -3,24
 • COSMOS HUB/TL
  346.14
  % -3,15
 • CARDANO/TL
  18.62
  % -5,06
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,26

Elektrikli araç Spiritus kripto para madenciliğine bugün başlıyor

Elektrikli araç Spiritus kripto para madenciliğine bugün başlıyor

Kanada merkezli, hafif elektrikli araç üreticisi olan Daymak, elektrikli otomobilinin ilk prototipi olan Spiritus’un 29 Haziran tarihi itibariyle resmen kripto para madenciliğine başlayacağını açıkladı. Mandencilik patent bekleyen Nebula platformu aracılığıyla yapılacak.

Araç sahibine para kazandıran tarihteki ilk araba

Nebula, elektrikli araçlar için oluşturulan ilk kapsamlı kripto para paketi ve her Spiritus arabası, onun sayesinde dünyanın her yerinde kripto madenciliği yapabilecek. Bu teknoloji sayesinde Daymak, araç sahibine sürekli olarak para kazandıran ilk otomobili de üretmiş oldu.

7/24 yayınlanacak

Şirket 1 Haziran tarihinde ilk kez, Spiritus adlı aracı ve kripto para madenciliği yapabilme özelliğini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından ise şirket başarıla şekilde Nebula platformunu arabaya kurmayı başardı. Daymak bugünden itibaren, Spiritus’un kripto para madenciliği sonuçlarını 7/24 canlı olarak yayınlamaya başlayacak. İzleyiciler, freecryptocar.com adresinden Daymak Spiritus’un gerçek zamanlı olarak ne kadar para kazandığını da görebilecekler.

“Diğer arabalar değer kaybederken, Spiritus masraflarını çıkaracak”

Daymak yönetim kurulu başkanı Aldo Baiocchi konuyla ilgili açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:

“Blokzincir teknolojisi ile kripto paralar, bu dönemin en büyük yenilikleri ve biz ikisini birden Spiritus EV aracına adapte eden ilk otomobil üreticisi olduğumuz için gururluyuz. Dünyadaki diğer tüm araçlar garajlarında park halindeyken bile değer kaybederken, Spiritus ise sahibine para kazandırarak masraflarını çıkarma şansını sağlıyor olacak. Araba çalışmıyorken de bu yapılacak.”

“Arabanızın, ‘Cüzdana 10 dolar nakit ve 20 Doge koydum’ dediğini düşünün”

Baiocchi sözlerine şöyle devam etti:

“Spiritus sahipleri, arabalarının kendilerine ‘Nebula cüzdanına 10 dolar nakit ve 20 Doge koydum’ dediğini görecekler. Birçok insan hala kripto paraların ne olduğu hakkında fikir sahibi değil. Biz 7/24 canlı yayınlarla bunu öğreteceğiz. Potansiyeli sonsuz ve bir arabanın neler yapabileceğini herkese göstermek istiyoruz.”

Kripto para ile de sipariş verilebiliyor

Yapılan açıklamada ayrıca Spiritus araçlarını satın almak isteyen müşterilerin, çeşitli kripto paralarla sipariş verebilecekleri de aktarıldı. 2023’te piyasaya sürülecek olan Spiritus arabaları, blok zincirinde bir düğüm olacak. Kullanıcılar, hem “Proof-of-Work” hem de “Proof-of-Stake” coin’lerinden gelir elde edebilecekler.

Öte yandan karbon ayak izinin çok küçük olduğu belirtilen Spiritus’un az da olsa güneş enerjisiyle şarj olabilime özelliği de bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ