• BITCOIN/TL
  2225200,290
  % -2,33
 • ETHEREUM/TL
  113427
  % -3,08
 • RIPPLE/TL
  19.74
  % -0,59
 • BITCOIN CASH/TL
  19744.84,404
  % -9,07
 • LITECOIN/TL
  3110.31
  % -3,24
 • COSMOS HUB/TL
  346.14
  % -3,15
 • CARDANO/TL
  18.62
  % -5,06
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,26

Counter Strike Oyunculara Bitcoin Dağıtacak

Counter Strike Oyunculara Bitcoin Dağıtacak

Geleneksel dünyanın, dijital hayata adapte olması ve yavaş yavaş kripto para evrenine geçiş yapması her sektöre yansımaya başladı. Son olarak internet çağının en önemli oyunlarından Counter Strike da, kripto oyun alanına dahil oluyor.

Kripto para oyunları, The Sandbox ve Axie Infinity gibi orijinal oyunlarla daha çok hayatımıza girerken, piyasadaki en büyük geleneksel oyunlardan bazılarının da teknolojik devrime ayak uydurduğunu görüyoruz. Enjin’in Minecraft server’larında değiştirilemez token’lar yani NFT’ler için koyduğu eklenti oyunlardaki gelişimin en büyük göstergelerindendi.

Girişim şirketi ZEBEDEE, bu hafta kullanıcıların oyun içinde performansları karşılığında satoshi bazında Bitcoin kazanmalarına olanak tanıyan Infuse’u CS:GO (Counter Strike: Global Offensive) oyununa dahil edecek.

ZEBEDEE kurucu ortağı ve CEO’su Simon Cowel’e göre bu gelişme oyun dünyasında da çok ses getirdi:

“Bitcoin entegrasyonu açıklamamamız, daha önce blokzincir oyun alanında görmediğimiz şekilde yankı uyandırdı. Bekleme listeleri ilk 10 server’ımızı dolduracak şekilde şu anda tamamlandı. Kapasiteyi kısa süre içinde genişletmeyi plânlıyoruz”

Sistem şu şekilde çalışacak: ZEBEDEE’nin Infuse server’larından birinde oyun oynandığı zaman, kullanıcı 100 satoshi’lik bir ödeme yapmak için bir akıllı telefon yardımıyla QR kod okutacak. Daha sonra herkesten gelen bu pay ile oyun içindeki performansınıza göre kazandığınız satoshi’ler artabilecek. Dolayısıyla oyun sonunda, başta ödediğiniz miktardan çok daha fazla satoshi’niz olabilecek.

ZEBEDEE ayrıca, ileride ödemeleri kullanıcılardan/oyunculardan değil, reklam verenlerden almayı ve payları kullanıcılara bu şekilde dağıtmayı da planlıyor.

YORUMLAR YAZ