• BITCOIN/TL
  1886730,560
  % 1,01
 • ETHEREUM/TL
  101102
  % 1,30
 • RIPPLE/TL
  14.26
  % -0,94
 • BITCOIN CASH/TL
  10949.92,534
  % 1,19
 • LITECOIN/TL
  2162.14
  % 0,87
 • COSMOS HUB/TL
  192.78
  % -2,22
 • CARDANO/TL
  12.23
  % -0,74
 • TETHER/TL
  32.85
  % 0,39

CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto para sonucu

CNBC Milyoner Anketinde sürpriz kripto para sonucu

CNBC tarafından yapılan CNBC Milyoner Anketi kripto patlamasının en çok gençlere yaradığını söylüyor. Anket sonuçlarına göre y kuşağı olarak adlandırılan, milenyumun başında doğan genç milyonerlerin %47’si servetlerinin en az %25’ini kripto varlıklarda tutuyorlar.

En az 1 milyon dolarlık yatırım varlığı olan 750 katılımcının iştirak ettiği anket sonuçlarına göre, genç girişimciler kripto alanını çok daha erken dönemlerde keşfettiler. Kriptodan servet kazanan gençler alanda kalmaya devam ediyorlar.

Anket, yaşlı milyonerlerin kripto alanını inanma ya da yatırım yapma oranlarının düşük olduğunu gösteriyor. Amerikalı milyonerlerin %83’ü henüz kriptoya hiç yatırım yapmamışlar. Yine başka bir sonuca göre, servetinin en az %10’unu kripto varlıklarda tutan hiç bir yaşlı milyoner yok.

CNBC için Nisan ve Mayıs aylarında anketi düzenleyen Spectrem Group başkanı George Walper anketle ilgili şunları söylüyor:

Özel bankalar, brokerler ve varlık yönetimi firmaları yeni, kripto ağırlıklı bir müşteriye hitap etmeye çalışırken, genç milyonerler için kriptonun önemi servet yönetimi endüstrisini değiştirebilir. Önümüzdeki yıllarda, yeni nesil zengin müşterileri çekmenin anahtarı, geleneksel hisse senetleri, tahviller, özel sermaye ve hedge fonlarından ziyade kripto hakkında olabilir.

Milyonerler arasındaki nesiller arası bölünme, iş NFT’ler söz konusu olduğunda daha da keskin hale geliyor. Milyonerlerin çoğu NFT’nin ne olduğunu bilmediklerini söylüyor ve üçte birinden fazlası “aşırı abartılmış bir heves” olduklarını söylüyor. Ancak genç milyonerlerin üçte ikisi NFT’lerin “bir sonraki büyük şey” olduğu görüşünde.

Y kuşağı milyonerlerinin yaklaşık yarısı kendi NFT’lerini çıkarma konusunu araştırmış bile. Ancak %40’ı şu anda bir NFT’ye sahip olmadıklarını ancak bunu “düşündüklerini” söylüyor. Yaşlılarda ise NFT sahibi olmadığını olmayı da düşünmediğini söyleyenlerin oranı %98.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ