• BITCOIN/TL
  2165703,581
  % -1,22
 • ETHEREUM/TL
  113190
  % -0,23
 • RIPPLE/TL
  19.71
  % 0,11
 • BITCOIN CASH/TL
  12104.29,699
  % -2,12
 • LITECOIN/TL
  2372.15
  % 1,84
 • COSMOS HUB/TL
  205.02
  % 1,01
 • CARDANO/TL
  13.43
  % -2,87
 • TETHER/TL
  32.86
  % -0,18

Blockstack (STX) Analizi. Ocak Ayındaki Etkinlik Yağmuru Fiyata Nasıl Etki Edecek?

Blockstack (STX) Analizi. Ocak Ayındaki Etkinlik Yağmuru Fiyata Nasıl Etki Edecek?

Ocak ayında Blockstack (STX) etkinlikler yağmuruyla fiyatta zirve yapabilir. Şimdiden %10-15 artışlarla sinyaller vermeye başladı.

stx grafik

Ocak ayında bizi bekleyen etkinlikler:

stx CoinMarketCal Cryptocurrency Calendar coinmarketcal.com

Blockstack (STX) Nedir

Blockstack, 2013 yılında Muneeb Ali ve Ryan Shea tarafından tasarlanmıştır. Blockstack’in teknolojik altyapısını geliştirmekte olan Blockstack PBC isimli kuruluş, 2014’ten 2019’a kadar risk sermayesi ve token satışlarından 75 milyon dolar civarında bir fon toplamıştır. Şirketin merkezi New York’tadır.
Blockstack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) token satışı konusunda izin alan ilk proje olarak tarihe geçmiştir.

Blockstack, Bitcoin blok zincirini kullanmaktadır. Çünkü Bitcoin, açık ara farkla dünyanın en büyük ve en güvenli blok zinciridir. Teorik olarak, diğer Po

Blockstack (STX)

Blockstack (STX)

W (Proof of Work) blok zincirleri de tercih edilebilir ancak Bitcoin’in güvenlik özellikleri şu anda diğerlerinden daha üstündür. Bitcoin, halihazırda çevresinde büyük bir geliştirici ekosistemi oluşturmuş durumdadır. Blockstack’ın Proof of Transfer (PoX) yani transfer kanıtı mekanizması, blok zincirini güvence altına almak için Proof of Work modelini kullanılır. Tamamen şeffaf olan bir blok zincirinin fikir birliği (Consensus) algoritmasına katılmak için, finansal kaynakların taahhüt edilmesi gerekmektedir. Madencilik mekanizmaları, kaynakların nasıl işlendiğini belirler. Örneğin, bir Proof of Work (PoW) blok zincirinde, madenciler önemli bir hesaplama gücü gerektiren işlemler yaparlar, buna bilgisayar donanımlarıyla yapılan madencilik işlemlerini dahil edebiliriz.

stx akilli sozlesme

Akıllı Sözleşmeler ve Clarity
Akıllı kontratlar, anlaşmaların Blockchain üzerinde, güvenilir şekilde icra edilmesini sağlar. Clarity ise akıllı kontratlar için geliştirilen, öngörülebilir bir kodlama dilidir ve bu teknoloji henüz geliştirme aşamasındadır. Geliştirici topluluğumuz tarafından, Clarity kullanılarak 140’ın üzerinde uygulama tasarlanmıştır.

Vizyon
Blockstack, bilgi teknolojilerinde yeni bir döneme öncülük etmeyi hedeflemekte. Mevcut dönemde uygulama geliştiricileri, veri tekellerine bağımlı edildi. Blockstack, merkeziyetsiz bir döneme kapı aralayarak uygulama geliştiricilerini veri tekelinden kurtarmayı ve güvenliği arttırılmış, şifresiz kimlik doğrulama uygulamaları yapımını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. 4 yıl süren ve halen devam eden AR-GE çalışmalarından sonra Blockstack’ın v1 sunumu yayımlandı.
Geliştiriciler İçin
Blockstack, geliştiriciler için çeşitli kütüphaneler geliştirmektedir. Herhangi bir Javascript geliştiricisi, başka hiç bir dil öğrenmeye gerek kalmadan sadece bir saat içerisinde kendi Blockstack uygulamasını geliştirebilir ve verilerini Blockchain üzerinde saklayabilir!
Javascript developerları buraya tıklayarak Blockstack.js kütüphanesini kullanarak ilk uygulamasını tasarlamaya başlayabilir!

 

YORUMLAR YAZ