• BITCOIN/TL
  2089264,462
  % 1,15
 • ETHEREUM/TL
  100640
  % 0,87
 • RIPPLE/TL
  16.53
  % 1,17
 • BITCOIN CASH/TL
  15695.2,470
  % -0,49
 • LITECOIN/TL
  2652.3
  % 0,43
 • COSMOS HUB/TL
  267.57
  % -0,10
 • CARDANO/TL
  15.38
  % 3,46
 • TETHER/TL
  32.52
  % -0,21

Bitcoin yıl sonu rallisi beklenenden daha erken gelebilir!

Bitcoin yıl sonu rallisi beklenenden daha erken gelebilir!

Popüler bir kripto para veri analiz firması tarafından paylaşılan son verilere göre, Bitcoin 2021 yıl sonu rallisi beklenenden daha önce gerçekleşebilir!

Bitcoin 2021 yıl sonuna doğru yeni bir boğa koşusu daha yapar mı?

Popüler kripto para analiz firması Santiment, resmi Twitter hesabından balina akümülasyonuna dair çok çarpıcı veriler paylaştı.

Analiz platformu, 100 ila 1.000 BTC tutan adresler olarak tanımlanan Bitcoin balinalarının son iki hafta içinde toplam 86.700 BTC aldığını açıkladı.

Firmaya göre balinalar, bu kadar kısa bir sürede yaklaşık 4,8 milyar doların üzerinde BTC topladı. Ve bu balinalar aynı zamanda, şu anda en büyük kripto para biriminin toplam arzının %21.3’ünü elinde tutuyor.

Peki büyük Bitcoin balinaları tarafından gerçekleştirilen bu işlemler ne anlama geliyor?

Bu akümülasyon işlemleri, daha yüksek bir fiyat hareketi beklentisiyle dipten BTC satın aldıklarını gösteriyor.

Bu arada popüler on chain analistlerinden Will Clemente de Bitcoin arzının %85,1’inin en az üç aydır hareket etmediğini açıkladı. Ve bu da analiste göre, Bitcoin yatırımcılarının çoğunun kripto paralarını HODL ettiğine işaret ediyor.

Hodl edilen yani uzun vadeli olarak tutulan fon miktarındaki artış, yaklaşan talebi karşılamak için borsalarda satılmayı bekleyen arzın azaldığını gösterir. Dolayısıyla bu da, genellikle önemli bir yükseliş sinyali olarak görülür.

Sonuç olarak; analistlere göre tüm bu veriler Bitcoin’in, 2021 sonuna varmadan yakın vadede yeniden yükseliş trendine geçeceğine işaret ediyor.

Bitcoin 2021 sonunda yeni bir ralli daha yapabilir!

Valkyrie Investments CEO’su Leah Walk, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sırasında en büyük kripto para biriminin yılın dördüncü çeyreğinde yükseleceğine inandığını söyledi Ve JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’un BTC’nin “aptal altını” olduğu konusundaki görüşüne katılmadığını ifade etti.

Nitekim veriler de Walk’ın bu beklentisini destekliyor. Şöyle ki; tarihsel olarak veriler, BTC’nin eylül aylarında kötü; ardından yılın dördüncü çeyreğinde iyi performans sergilediğini gösteriyor. Tarihsel fiyat verileri de BTC fiyatının eylül ayında düşme eğiliminde olduğunu doğruluyor ve şimdiye kadar eylül ayında en fazla tek haneli kazanımlar elde etti.

Bu yıl, CryptoCompare verilerine göre, Bitcoin fiyatı eylül ayında 50.000 dolardan 40.000 dolara düştü, ancak o zamandan beri toparlanarak 56.000 doların üzerinde yükseldi.

Blockchain yatırım şirketi Immutable Holdings’in CEO’su ve başkanı Jordan Fried, Bitcoin’in altının piyasa değerini geçebileceğine ve uzun vadede BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğine inanıyor.

Fried’e göre; Bitcoin, altının yaklaşık 10 trilyon dolarlık piyasa değerini geçecek. Çünkü ünlü CEO, Bitcoin’in altının dijital versiyonu (altın 2.0) olduğunu söylüyor ve bu nedenle, çok büyük bir yükseliş potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

YORUMLAR YAZ