• BITCOIN/TL
  2154761,387
  % 2,13
 • ETHEREUM/TL
  99756
  % 4,72
 • RIPPLE/TL
  16.86
  % 1,17
 • BITCOIN CASH/TL
  15542.29,668
  % 8,15
 • LITECOIN/TL
  2706.9
  % 1,83
 • COSMOS HUB/TL
  278.91
  % 0,94
 • CARDANO/TL
  15.52
  % 4,71
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,21

Bitcoin ve Kripto Paralar 2022’nin Sonlarına Doğru Dibi Görebilir

Bitcoin ve Kripto Paralar 2022’nin Sonlarına Doğru Dibi Görebilir

Kripto odaklı girişim sermayesi şirketi Placeholder Ventures‘in ortağı Chris Burniske, enflasyonun yıl sonuna doğru “yumuşamaya” başlayarak kripto piyasasının 2022’nin sonlarında bir dip oluşturmasına yol açabileceğini tahmin etti.

Kripto yatırımıyla ilgili popüler bir kitap olan Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond adlı kitabın yazarlarından biri olan Laura Shin’in sunduğu Unchained Podcast’te bir röportajda konuşan Burniske, ABD Merkez Bankası‘nın (FED) 2022’nin sonlarına doğru maksimum agresifliğe ulaşacağını söyledi.

Bunun enflasyonun “yıllık bazda yumuşamaya başlamasıyla” gerçekleşeceğini söyleyerek, yılın sonuna doğru “biraz düşerek şaşırtabileceğini” de sözlerine ekledi.

Burniske, bu gerçekleştiğinde Fed’in tutumunu yumuşatmaya başlatacağı tahminini dile getirerek bunun bu yılın Kasım ayının başlarında ABD’de yapılacak ara seçimlere denk geldiğini söyledi.

Burniske, “2022’nin son yarısında” kripto ve hisse senetlerinde bir dip beklenebileceğini söyledi.

Yılın 4. çeyreğinde bir rahatlama olacağını çünkü enflasyonun düşmesiyle “Fed’in agresif davranmak zorunda kalmayacağını” da sözlerine ekledi.

Burniske, Ethereum (ETH)’un mevcut proof-of-work (PoW) blok zincirini yeni proof-of-stake (PoS) zinciriyle birleştirecek olan olaydan bahsederek “Umarım o zamanda kadar ETH Merge devreye girer ve kripto için toparlanma anlatıları duymaya başlarız” dedi.

Burniske daha sonra dinleyicilere “şu anda kripto alanında çok iyi işler yapan geliştiriciler olduğunu” hatırlattı.

Burniske, “Bu bir çeyrekte ya da altı ayda olmaz, ancak bir ya da iki yıl içinde bunu görmeye başlarsınız ve bu konuda 2023 için son derece umutluyum” diyerek şunları da sözlerine ekledi:

“Volatil bir dönem olacak çünkü kripto her zaman volatildi. Ancak bence 2022’nin sonlarına doğru paniğin maksimum seviyeye çıktığını göreceğiz.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokritik.com‘u  Twitterda takip edin, Yaayda takip edin, İnstagramda takip edin, Tiktok‘ta takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

YORUMLAR YAZ