• BITCOIN/TL
  2167617,132
  % -2,59
 • ETHEREUM/TL
  113211
  % -1,06
 • RIPPLE/TL
  19.74
  % -2,16
 • BITCOIN CASH/TL
  12070.34,239
  % -5,20
 • LITECOIN/TL
  2386.85
  % 0,48
 • COSMOS HUB/TL
  204.16
  % -1,57
 • CARDANO/TL
  13.48
  % -4,06
 • TETHER/TL
  32.84
  % -0,29

Bitcoin Twitter’ın büyük bir parçası olacak

Bitcoin Twitter’ın büyük bir parçası olacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin’e verdiği destek her geçen gün daha da büyüyor. Dün Twitter’ın 2021 yılı ikinci çeyrek bilanço konferansında konuşan Dorsey, Bitcoin’in Twitter’ın geleceğinin büyük bölümünde yer alacağını söyledi.

“İnsanlara çok daha hızlı ulaşabiliriz”

Başarılı CEO, Bitcoin’in internet parası olma yolundaki en iyi aday olduğunu ve bunun hem insanların hem de şirketlerin dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir zaman diliminde istedikleri gibi mal ve hizmet ticareti yapabilecekleri anlamına geldiğini söyledi:

“Eğer internetin bir parası varsa ve bu küresel şekilde kullanılan bir paraysa, o zaman piyasadan piyasaya araştırma yapmak yerine Super Follws, Ticaret, Kayıtlar ve Tip Jar gibi ürünlerle çok daha hızlı hareket edebilir ve dünya üzerindeki her insana ulaşabiliriz.”

“Geleceğimizin büyük bölümünde yer alacak”

Kripto para evrenine olan yatırımlarının devam etmesinin hem Twitter hem de hissedarları için çok önemli olduğunu dile getiren Dorsey, en büyük kripto para için “Bence geleceğimizin büyük bölümünde yer alacak” dedi:

“Bence geleceğimizin büyük bölümünü kapsayacak. Sadece bir para olmanın ötesinde, özellikle sosyal medyayı merkeziyetsizleştirmek ve daha fazla ekonomik teşvik düşündüğümüzde, daha fazla inovasyonun olacağını görüyoruz. Dolayısıyla bu evrene bu şekilde bakmamız ve agresif şekilde yatırım yapmamız, Twitter ve Twitter hissedarları için çok önemli.”

“Bitcoin için odak noktamız olacak”

Twitter’ın bu konuda yalnız olmadığını belirten başarılı CEO, Facebook ile Diem örneğini de verdi ve şunları söyledi:

“Buna çok ciddi bir ihtiyaç var. Ayrıca herkes takdir de ediyor. Ve bence konulara açık bir standart getirmek de internet için olması gerekendir. Gidilmesi gereken doğru yol budur. Benim odak noktam ve tabii ki en sonunda bizim Bitcoin için olan odak noktamız bu olacak. Bitcoin yeni kullanım alanları açmasının yanında, hız ve daha fazla inovasyon sağlıyor.”

Bilindiği üzere uzun süredir ciddi bir Bitcoin savunuculuğu yapan Dorsey, CEO’su olduğu bir diğer firma Square ile de, kripto para evrenine büyük yatırımlar yapıyor. Square’in Cash App uygulaması sayesinde kullanıcılar Bitcoin alıp satabiliyor. Şirket, bu senenin ilk çeyreğinde 3,51 milyar dolarlık Bitcoin geliri görürken, 75 milyon dolarlık da brüt kâr elde etti.

Dorsey’nin, Haziran ayında Square vasıtasıyla gelişmiş bir Bitcoin cüzdanı yaratmak istediklerini açıkladığı şirket, bilançosunda da Bitcoin bulunduruyor. Ödeme şirketinin ayrıca, açık kaynaklı kodlar ve gelişim kit’leri üzerinde çalışan Square Crypto adında kendi kripto para ekibi bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Dorsey, TSİ çarşamba akşamı, TESLA ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ARK Invest CEO’su Cathie Wood’un da katıldığı The B Word etkinliğinde konuşmuştu. Dorsey, Bitcoin’in şu anda bulunduğu yeri internetin ilk dönemlerindeki yerine benzettiğini söylemişti.

Twitter CEO’su program katılımcılarına sorulan “Bitcoin’den umudunuz ne?” sorusuna da “Dünya barışını sağlaması” şeklinde cevap vermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi  Telegram kanalımızdan takip edebilir, piyasa hakkında yatırımcılarla konuşmak için telegram grubumuza katılabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ