• BITCOIN/TL
  2238790,129
  % -1,75
 • ETHEREUM/TL
  114434
  % -2,63
 • RIPPLE/TL
  19.78
  % 0,09
 • BITCOIN CASH/TL
  20340,518
  % -5,84
 • LITECOIN/TL
  3158.33
  % -2,88
 • COSMOS HUB/TL
  349.72
  % -2,26
 • CARDANO/TL
  18.98
  % -2,62
 • TETHER/TL
  32.24
  % 0,15

Beam, Chainlink’in oracle ağıyla entegrasyonu duyurdu

Beam, Chainlink’in oracle ağıyla entegrasyonu duyurdu

Gizlilik odaklı blok zinciri Beam, Geliştiricilerinin DeFi Uygulamaları oluşturmasına yardımcı olmak için Chainlink’in fiyat akışlarını entegre edeceğini duyurdu. İlk entegrasyon, Beam’in gizli stabilcoin protokolünün teminatlandırılmasını sağlamak için Chainlink oracle’larını kullanmaya odaklanacak ve aynı zamanda Ethereum ve BeamX blok zincirleri arasındaki varlıkları taşımak için Beam-ERC-20 köprüsünü destekleyecek.

Beam’e göre protokol, Zincir üzerinde değeri “milyarlarca doları güvence altına aldığı” kanıtlanmış, canlı, Zaman içinde test edilmiş merkezi olmayan fiyat oracle’ları için Chainlink’i seçti. 28 Kasım’da yayınlanan bir blog yazısında proje şunları söyledi:

Teknik cephede, Entegrasyon, Beam’in, Chainlink düğümlerinin doğrudan Toplayıcı Sözleşmelerine bilgi yazmasına olanak tanıyan bir Chainlink Harici Adaptörü sağlayarak Fiyat Beslemesi iş akışını uygulayacağı anlamına gelir. Beam’e göre, Bu Toplayıcı Sözleşmeleri BeamX blok zinciri üzerinde çalışacak ve uygulamaya özel akıllı sözleşmeler tarafından tüketilecek.

Beam, Geçtiğimiz günlerde BeamX’in yakında çıkacak olan beta sürümü lansmanının haberlerinde yer aldı. Ana ağının 2021’in ilk yarısında piyasaya sürülmesi beklenirken, Beam coin Ocak 2019’dan beri piyasada. Beam coin, Mimblewimble tabanlı bir kripto para birimidir ve sadece gizlilik odaklı değil, Kullanıcılarına verileri üzerinde tam kontrol sağlar, aynı zamanda ayrıca ölçeklenebilir.

Yukarıda belirtilen entegrasyonla, Beam geliştiricileri, Beam ekosistemini yenilemek ve ömrünü uzatmak için Beam üzerine inşa edilen dApp’ler için “güvenilir” fiyat verilerini kullanmayı planlıyor. Bu arada Beam, Son zamanlarda Chainlink ile entegre olan bir dizi başka projeye katılıyor.

Temel Protokol, Tüm kripto paraların toplam piyasa değerine sabitlenmiş yeni bir tür sentetik kripto varlığa (BASE) sahip olan ve Chainlink Live’ı ana ağına entegre ettiğini açıklayan projeden sonra bunu yapan en son protokol oldu. Synthetix ve Kyber Network gibi diğer DeFi projeleri de Chainlink’i entegre etti. Aslında, Polkadot ve Tezos gibi Ethereum tabanlı olmayan projeler gibi.

YORUMLAR YAZ