• BITCOIN/TL
  1908426,308
  % 1,16
 • ETHEREUM/TL
  103352
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  15.74
  % 7,12
 • BITCOIN CASH/TL
  12191.96,373
  % 7,49
 • LITECOIN/TL
  2289.29
  % 2,80
 • COSMOS HUB/TL
  201.91
  % 2,87
 • CARDANO/TL
  13.66
  % 5,44
 • TETHER/TL
  33.08
  % 0,55

Apple Pay, BitPay Entegrasyonu ile Kripto Ödemesi Yapabilecek

Apple Pay, BitPay Entegrasyonu ile Kripto Ödemesi Yapabilecek

Kripto para ile ödeme hizmeti sunan BitPay’in bugün BitPay kart kullanıcılarının artık Apple Wallet’a bağlanabileceğini ve Apple Pay kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapabileceğini duyurdu.

BitPay CEO’su Stephen Pair bir basın bülteninde “BitPay Kartını kullanan ve her zaman yeni yerler ve kriptolarını harcamak için yollar arayan binlerce BitPay Cüzdan uygulaması müşterimiz var,” dedi. “Apple Pay ve yakında Google ve Samsung Pay ekleyerek bunu başarır BitPay Kartını günlük ürünlerden lüks alışverişlere kadar daha fazla yerde kullanmak kolay ve rahat. ”

Bitpay şu anda BTC, ETH, Bitcoin Cash ve çeşitli stabilcoin ödemelerine izin veriyor.

Bu Apple Pay entegrasyonu, devam eden kripto para piyasasının ivmesinden yararlanmak için BitPay’den daha geniş bir stratejinin parçası gibi görünüyor. BitPay ayrıca  geçtiğimiz yılın sonlarında ulusal bir güven bankası olmak için OCC’ye  başvurdu . Apple Pay basın bülteni, “Google Pay ve Samsung Pay için desteğin bu çeyreğin sonlarına doğru planlandığını” belirtti.

Bu hareket, Apple Pay’in boyutu ve pazar doygunluğu göz önüne alındığında, dijital para birimlerini gerçek dünyada harcamak isteyen kripto satanlar için önemli. Yakın tarihli bir rapor , Apple Pay’in 2025 yılına kadar tüm kart işlemlerinin% 10’unu (mevcut% 5 payına kıyasla) karşılama yolunda ilerlediğini söylüyor. BitPay’in entegrasyonu, Apple Pay kullanıcılarının satın aldıklarında nakit para kazanmalarına izin vermek için Goldman Sachs ile başlatılan bir girişim olan Apple Card kullanıcıları için ek yardımcı programa da izin verebilir. Apple Pay’in şu anda dünya çapında 380 milyondan fazla kullanıcısı var.

Bu aynı zamanda Apple ile ilgili birçok kripto para birimi geliştirmelerinden sadece ilki olabilir. Geçen hafta, Royal Bank of Canada Dominion Securities analisti Paul Steves, Apple’ın nakit rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e tahsis edecek bir sonraki şirket olabileceğini tahmin etti . Apple’ın şu anda elinde yaklaşık 200 milyar dolar nakit var ve şirketin Tesla’nın kripto para satın alma konusundaki liderliğini takip etmesi için baskı artıyor olabilir .

YORUMLAR YAZ